یکی از محبوب ترین طراحی مبلمان اداری در سال های اخیر ، systems furniture workstations یا میز کار مدولار یا سیستمی می باشد. شرکت های زیادی در دکوراسیون اداری خود، به تطبیق پذیری و قابلیت انطباق برای شرایط گوناگون فکرمی کنند . اگر شما طراحی تطبیق پذیری می خواهید ، در این صورت ممکن است برای شما انتخاب درستی باشد.

اما قبل از اقدام به این کار ، ضروری است که درک درستی از مبلمان اداری سیستمی و یا همان مدولار داشته باشیم و این که این نوع مبلمان چه مزایا و چه نقایصی دارد.

سیستم مدولار دقیقا چیست؟

این طراحی ، یک نوع طراحی و ساخت مبلمان اداری مدولار است که بخش های مختلفی را که برای ایجاد میزهای کار گروهی لازم است ، فراهم می کند . از نظر مفهوم ، مثل یک کیت لوگو است .

استایل مدولار ، این امکان را برای شما فراهم می کند که بر حسب نیازهای منحصر به فرد شما نصب شده و تنظیم شود . برای شرکت هایی که رشد سریعی دارند یا می خواهند یک طرح با انعطاف پذیری بالا را ایجاد کنند ، طراحی سیستمی راه حل خوبی است و این امکان را برای شرکت فراهم می کند که به سرعت با محیط کاری در حال تغییر سازگار شود .

وقتی که شما این نوع طراحی را انتخاب می کنید ، در واقع همه ی چیزهایی را که لازمه ی یک دکوراسیون اداری شیک و البته تطبیق پذیر است ، می گیرید . این اجزاء می توانند جابجا شوند ، اضافه شوند یا برداشته شوند و به هر نحوی که شما می خواهید در محیط کاری شما فیت شوند . به همین علت به عنوان سیستم مدولار شناخته می شوند، یعنی یک سیستم جامع از قطعات که برای ایجاد یک محیط کاری در کنار هم استفاده می شوند.

مدولار بودن سیستم به شما این امکان را می دهد که راه حل های انعطاف پذیر ایجاد کنید و به سرعت و به طور مؤثر با فضای خود تطبیق پیدا کنید بدون این که ابتکارات قابل ملاحظه در نظر گرفته نشوند.

چرا سیستم مدولار ؟

شرکتهای زیادی از قبل با این نوع طراحی آشنایی دارند . برای مثال ، انواع پارتیشن اداری کلیشه ای می تواند فرمی از سیستم مدولار باشد.

در طی چند سال گذشته به صورت قابل ملاحظه ای کامل تر شده است و امروزه طیف وسیعی از دکوراسیون اداری و دفتر کار را شامل می شود و شما این انعطاف پذیری را دارید که یک میز طراحی کنید که یا حرفه ای باشد و یا ساده و اصلی ، هر طور که استایل کار کاربر ایجاب کند.

سیستم مدولار می تواند برای ایجاد و خلق محیطی استفاده شود که خصلت های کار گروهی برای کارمندان بیشتر در آن دیده شود . این استایل فضای کار اخیرا به صورت غیر قابل باوری در شرکت هایی مثل گوگل به چشم می خورد و به جای فضاهایی برای کارهای انفرادی بر فعالیت های گروهی تأکید شده است.

اگر می خواهید در شرکت شما یک جو اشتراکی و گروهی باشد ، در این صورت در طراحی شما ، به جای استفاده از میزهای انفرادی ، استفاده از میز کار گروهی اداری ، می تواند شما را به این هدف برساند . مدولاربودن سیستم به استایل شرکت شما ، حس پویایی بیشتری می دهد . با گسترده شدن و افزایش تیم ها یا دپارتمان ها ، دکوراسیون شرکت را تغییر دهید تا با نیازهای متغیر شرکت خود سازگار شده و همگام شوید.

مؤسساتی که به سرعت رشد کرده و تغییر می کنند ، ممکن است این مدل طراحی سیستمی را راه حل مناسبی برای تطبیق سریع با نیازهای خود ببینند . به جای سفارش میزهای جدید برای کارمندان جدید ، شرکتها می توانند از قسمت های موجود مبلمان اداری مدولار استفاده کنند و فقط قطعاتی را که نیاز دارند سفارش دهند و به چیدمان موجود شرکت اضافه کنند.

طراحی سیستمی مدولار در مقایسه با طرح میزهای انفرادی حجیم باعث استفاده ی بهینه از فضا می شوند. شما می توانید بدون صرف کردن هزینه ی بیشتر و اجبار برای نقل مکان به یک جای بزرگ تر ، در فضایی کوچک تر ، افراد بیشتری را جا دهید . این چیدمان های مؤثرتر ، همچنین به شما اجازه می دهد که از یک سطح کار ، برای یک پریز برق و یک سوکت شبکه استفاغده کنید و به این صورت کل تعداد اجزایی را که لازم است خریداری کنید ، کاهش پیدا می کند.

تغییرات محیط یا بازسازی های پیش بینی شده همچنین بهترین دلیل برای استفاده از سیستم مدولار است . اگر مطمئن نیستید که فضای کار شما در آینده ممکن است چگونه به نظر برسد ، در این صورت ممکن است ویژگی انعطاف پذیری این نوع چیدمان ، نظر شما را جلب کند و بدون اینکه متحمل هزینه های گزاف برای فضای جدید شوید ، بتوانید بیشترین استفاده را از فضا ببرید.

سیستم مدولار در چه مواردی مناسب نیست ؟

اگر چه طراحی سیستمی ، انعطاف پذیری زیادی با خود به همراه دارد ، اما ممکن است بهترین راه حل برای شما نباشد . این ها نکاتی هستند که قبل از خرید مبلمان اداری سیستمی باید در نظر داشته باشید.

  1. اولین نکته این که این نوع طراحی پایه های کمتری دارد و برای بزرگ کردن فضا مناسب است ، اما اگر شما نیاز دارید که برای کارمندان خود محیطی عاری از سر و صدا فراهم کنید (برای مثال تیم منابع انسانی) ، در این صورت طراحی سیستمی نمی تواند نیازهای منحصر به فرد کارمندان شما را برطرف کند.
  2. برخی از افراد هم این گونه فکر می کنند که اگر چه این مبلمان اداری سیستمی مدولار است ، اما منطقی نیست که مثلا برای برگزاری یک جلسه ، چیدمان آن را به هم بزنیم و سپس بعد از اتمام جلسه ، دوباره آن را به حالت اول برگردانیم. اگر شما به دنبال طرحی هستید که تا این حد قابل جابجا کردن باشد ، ممکن است لازم باشد به انتخاب های دیگری فکر کنید، مثل استفاده از میزهای ساده به جای ست کامل اداری.
  3. و نکته ی آخر اینکه ، دکوراسیون به تنهایی نمی تواند فرهنگ محیط کار را تغییر دهد . ایجاد فرهنگ کار گروهی و فعالیت های جمعی تنها با یک چیدمان جدید برای محیط کار امکان پذیر نیست . برای این کار باید به دنبال راه هایی باشید که محیطی با همکاری بیشتر را ایجاد کند ، از نرم افزارهایی کمک بگیرید که به افزایش راندمان کاری منجر شوند و از کارمندان خود بپرسید که چگونه می توانید به ذهنیتی که در محیط کار خواهان آن هستید ، دست پیدا کنید . دکوراسیون دفتر کار فقط یک تکه از این پازل است و موارد بسیار دیگری باید در نظر گرفته شوند.

در مورد سیستم مدولار کمی بیشتر یاد بگیریم

آیا فکر می کنید طراحی سیستمی ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد اما برای پذیرفتن این تغییر ، کاملا آماده نیستید ؟ در واقع ، وظیفه ی شرکت های طراحی داخلی این است که به شما کمک کنند تا یک محیط اداری خلق کنید که راندمان کاری بیشتری داشته باشد. اگر خواهان سیستم مدولار هستید ، این شرکت ها می توانند به شما کمک کنند تا بیشترین استفاده را از فضای کاری جدید خود ببرید.

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که می خواهید چه طرحی را انتخاب کنید ، طراحان شرکت بنکو می توانند در این تصمیم گیری به شما کمک کنند . کافیست با بخش فروش بنکو تماس بگیرید .