با توجه به تنوع مدل‌های مختلف کابینت در بازار و جنس‌های مختلف، انتخاب طرح و جنس مناسب آشپزخانه شاید کاری دشوار بنظر برسد . ممکن است شما از طرح خاصی خوشتان آمده باشد ، اما در عمل و اجرای طرح ، فضای موجود پاسخگوی طرحی که در ذهن دارید نباشد . بنابراین برای اینکه بتوانید در این بازار متنوع با دقت بیشتری به دنبال خواسته خود باشید ، لازم است یک سری اطلاعات اولیه از طرح و جنس کابینت‌ها داشته باشید . در این مقاله با هم به بررسی این مورد خواهیم پرداخت .

برای اینکه بتوانید بهترین طرح ، جنس و مدل کابینت را انتخاب کنید ، لازم است به نکات زیر توجه کافی داشته باشید :

  • سبک کابینت مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید .

همان طور که می‌دانید کابینت‌ها در بازار با جنس‌های مختلفی مثل ام دی اف ، چوب فلز و … ساخته می‌شوند . که هریک سبک و طرح و زیبایی خاص به خود را دارد . با انتخاب سبک کلی کابینت‌‌ها می‌توان دامنه انتخاب جنس های مختلف را کاهش داد . بنابراین اگر برای آشپزخانه‌ی خود سبک مدرن را می پسندید ، حالا می توان در بین مدل های موجود در این سبک طرح دلخواه انتخاب کرد.

  • محدودیت های فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید .

کابینت ها  با جنس های مختلف در ابعاد مختلف می توانند جلوه ی متنوعی به آشپزخانه های منازل بدهند . اجرای برخی جنس‌ها در ابعاد خیلی کوچک و خیلی بزرگ شاید چندان جلوه ی خوبی نداشته باشد . (لازم به ذکر است که این موضوع به معنای عدم امکان اجرای پروژه نیست) . برای همین اگر طرح خاصی را در اینترنت و یا منزل شخصی دیگر دیده اید ، حتما با طراح شرکتی که برای نصب کابینت خود انتخاب کرده اید این موضوع را چک کنید .

  • همزمان به کاربرد و زیبایی توجه داشته باشید .

آشپزخانه باید در درجه اول بتواند نیازهای کاربران را برطرف کند . بنابراین صرفا توجه به زیبایی می‌تواند این مورد را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین در طراحی حتما کاربردی بودن و زیبایی را همزمان درنظر داشته باشید .

  • تجهیزات جانبی لازم را در طراحی آشپزخانه درنظر بگیرید.

یادتان باشد که تمام وسایل و تجهیزات موجود در بازار کاربردی نیست . بنابراین برای داشتن یک آشپزخانه مناسب تجهیزاتی که لازم دارید را انتخاب کرده و استفاده کنید . اجاق رومیزی ، فر برقی ، هود ، توستر و … وسایلی است که می‌تواند طراحی آشپزخانه را تحت الشعاع قرار دهد .

  • حداکثر استفاده را از فضا داشته باشید.

سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که از نمام فضاهای موجود به بهترین نحو استفاده کند . اگر قرار باشد یک طرح به خصوص فضای آشپزخانه‌ی شما را کم کند ، بهتر است مجدد در تصمیم‌تان بازنگری کنید .

طراحی ، چیدمان و استفاده از فضای موجود آشپزخانه نکته‌ی مهمی است که برای سفارش کار باید به آن توجه داشته باشید .
بنابراین اگر می خواهید نتیجه‌ی کار هم از نظر زیبایی و هم از نظر استفاده از فضا بهترن نیتجه را داشته باشد ، بهتر است با طراح شرکتی که سفارش خود را می خواهید ثبت کنید ، کلیه نیازها و مشخصات ظاهری مد نظرتان را چک کنید .

طراحان گروه تولیدی مبلمان اداری بنکو علاوه بر کار دکوراسیون اداری در زمینه دکوراسیون داخلی نیز  فعالیت داشته و این امکان را برای شما فراهم می کند تا پیش از اجرای طرح و ثبت نهایی سفارش بتوانید تصاویر 3بعدی کار خود را مشاهده کنید .