برای انتخاب دکوراسیون اداری، مبلمان و تجهیزات و… باید دقت لازم را به عمل آورد. زیرا زمان و هزینه‌ای که در ابتدای کار و یا جلوتر و به مرور برای این مسئله صرف می‌شود میزان قابل توجهی داشته و هر گونه مشکل یا اشتباه در انتخاب می‌تواند باعث بوجود آمدن خسارت هنگفتی بشود. در این مقاله باهم سه ویژگی مهم هنگام سفارش و خرید مبلمان اداری را بررسی می‌کنیم.

برای خرید هر کالا یا خدمتی،ابتدا باید درباره نیاز ابتدایی خرید و سپس اطلاعات و مشخصات محصول تحقیقات لازم را انجام داد. به این ترتیب کلیات موضوع مشخص شده و می‌توان با دید بازتری نسبت به انتخاب محصول اقدام کرد. در سفارش و خرید مبلمان اداری نیز در ابتدا باید دید که محصولات مورد نیاز برای چه کاربردهایی قرار است خریداری شود، بودجه موجود چقدر است و چه مقدار زمان برای خرید و تحویل کالا وجود دارد. همچنین می‌توان به طور کلی سه ویژگی مهم را برای این محصول در نظر گرفت:

  1. از نظر ارگونومی کاملا مناسب کار باشد.
  2. طراحی زیبایی داشته باشد.
  3. دوام بالایی داشته باشد.

این سه ویژگی، برای تقریبا تمام محصولات زیرمجموعه (میز اداری، صندلی اداری، میز مدیریت، و …) شده و جز جدانشدنی از آن به حساب می‌آید. داشتن مبلمانی با مشخصات یاد شده، برای کارمندان ایجاد انگیزه کرده و باعث می‌شود آنها برای کار با راندمان بالا، تشویق و ترغیب شوند.

 ارگونومی چیست؟

 ارگونومی (Ergonomie) ، دانش به‌کار بردن اطلاعات علمی موجود درباره‌ی انسان (و روش‌های علمی تولید چنین اطلاعاتی) در طراحی محیط کار است. ارگونومی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های انسان را بررسی کرده و سپس اطلاعات به دست آمده را در طراحی مشاغل، فراورده‌ها، محیط‌های کار و تجهیزات به کار می‌بندد. معمولاً از اصطلاحات ارگونومی در اصطلاح رابطه‌ی دوسویه‌ی کار و نیازمندی‌های شغلی را بازگو و تشریح کرده و درصدد کاهش فشارهای جسمانی و روانی در محیط کار است. آشکارترین اثر مثبت طراحی درست و مناسب مشاغل، تجهیزات و محیط کار، بالارفتن سطح ایمنی، بهداشت، تطبیق کار با کارگر بر اساس ابعاد بدنی فرد و در نهایت رضایت شغلی و بهبود بهره‌وری است.

بنابراین  سفارش مبلمانی با ارگونومی درست، باعث کاهش آسیب‌های جسمی شده، زیرا خیلی از آسیب‌های بدنی در کار به دلیل وضعیت بدنی نامناسب ایجاد می‌شوند. مبلمان اداری ارگونومیک باید به گونه‌ای باشد که برای شرایط کاری و نیز برای شرایط خاصی مثل استراحت، مناسب باشد.

در انتخاب میز و صندلی اداری خواه ناخواه براساس نوع کاربرد و جایی که قرار است از آن استفاده شود، مواردی از جمله پشتی راحت برای صندلی و یا هر ویژگی‌ای که برای میز اداری، میز کامپیوتر و یا میز مدیریت لازم باشد، درنظر گرفته می‌شود

طراحی زیبا ، استایل و زیبایی‌شناسی

زیبایی محیط کار خصوصا برای شرکت‌هایی که عموما ارباب رجوع داشته و یا جلساتی با سایر شرکت‌ها درون مجموعه خود دارند، امری بسیار مهم به حساب می‌آید. فارغ از مسئله مراجعه ارباب رجوع و … ، زیبایی محیط بر روحیه‌ی کارمندان نیز تاثیر داشته و می‌تواند احساس بهتری را در آنها ایجاد کند.

بنابراین رنگ، شکل و ظاهر مبلمان می‌تواند به نوعی هویت شرکت شما را نیز در یک نگاه برای مشتری تداعی کند. خود را به عنوان مشتری یک مجموعه درنظر بگیرید که قرار است در شرکت ارائه دهنده خدمت یا محصول ملاقاتی حضوری داشته باشید. ظاهر زیبای مجموعه در نگاه اول به شما احساس بهتری داده و باعث می‌شود با دید بهتری روند مذاکره را شروع کنید.

« استایل بر حسب زیباشناسی معمولا به محیط فرم و حالت خاصی می‌دهد.»

همان طور که محصولات به مرور زمان دچار تغییر در شکل ظاهر و طراحی می‌شوند، استایل مبلمان اداری نیز به مرور زمان تغییر می‌کند. از نظر استایل، مبلمان را می‌توان در دو گروه کلاسیک و مدرن دسته‌بندی کرد. در سبک مدرن باهم خلاقیت بیشتر بوده و تنوع بیشتری را می‌توان دید.

منظور از دوام بالا چیست؟

کیفیت محصول فاکتور مهمی است که گاهاً زیبایی می‌تواند بر آن تاثیر داشته باشد. این مورد باید در هنگام خرید و سفارش مدنظر قرار بگیرد که در کنار زیبایی کیفیت خوب حرف اول را می‌زند. بهترین تعبیر از دوام بالا، این است که براساس هزینه‌ی صرف شده، محصول خریداری شده تا مدت زمان قابل قبولی، به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به اینکه پیشتر اشاره کردیم، که طراحی این محصولات دائماً درحال تغییر است، بنابراین دید برخی از تولیدکنندگان با حتی خود مشتریان به سمت انتخاب محصولی زیبا مایل‌تر است تا محصولی با دوام‌تر. در صورتی که دوام تجهیزات و مبلمان اداری به نوعی برای شرکت سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

شرکت مبلمان اداری بنکو طراح و تولیدکننده مبلمان اداری با تکیه بر توانائی‌های منحصر بفرد خویش در زمینه‌ی طراحی، و امکانات بالقوه و فعالیت واحدهای مختلف در بررسی و توسعه‌ی طرح‌ها و مدل‌های گوناگون طبق اصول مهندسی انسانی و نگرش خاص به زیبایی محصولات‌ (نظیر میز اداری، پارتیشن اداری، میز مدیریت و …)، در پی آن است تا تولیدات خود را طبق استانداردهای تعریف شده و کاربری مطلوب محیط کار و زندگی عرضه نماید. بنکو با ارائه‌ی مبلمان اداری با دوام، راحت و زیبا، دارایی ثابتی به شرکت شما عرضه می‌کند.