مراکزی که روزانه مراجعه‌کننده‌ی مستقیم دارند، باید برای تکریم ارباب‌رجوع شرایط لازم را فراهم کنند. یکی از این موارد درنظر گرفتن مبلمان اداری مناسب است. تا زمانی که مشتری به آن واحد مراجعه می‌کند، در بهترین شرایط بتواند با کارشناس مربوطه کار خود را پیش ببرد.

به این ترتیب مراکزی مثل بانک‌ها، دفاتر خدمات الکترونیک و … باید به این مورد توجه کافی داشته و پیشخوان و صندلی‌های مناسبی را برای مشتری در‌نظر بگیرند. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های لازم برای انتخاب پیشخوان و یا کانتر می پردازیم.

پیشخوان اداری بانک و میز پذیرش

به طور کلی کانتر بانک‌ها و میزهای پذیرش و اطلاعات و … به دو دسته کلی ایستاده و نشسته تقسیم می‌شوند. بسته به مدت زمانی که روند انجام کار مشتری طول می‌کشد و یا شرایط فضای موجود و … کارفرما کانتر مد نظر خود را سفارش می‌دهد.

در سالهای اخیر بانک‌ها میز پیشخوان نشسته را بر مدل‌های ایستاده ترجیح داده‌اند. به این ترتیب مشتری می‌تواند تمام مدتی که منتظر انجام کارش است، مقابل کارشناس مربوط بنشیند. در مراکزی مثل اطلاعات مراکز تفریحی و بیمارستانی، که کار مشتری اغلب در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، کانترهای ایستاده بیشتر دیده می‌شود.

صرف نظر از میزان تخصیص بودجه برای خرید مبلمان اداری ، انتخاب بین این دو مدل بسته به نوع فعالیت و مدت زمانی که کار مشتری طول می‌کشد، دارد. بنابراین برخی از مراکز و مجموعه‌ها، کانترهای ایستاده را برای مشتری را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر مدل‌هایی که مشتری هم می‌تواند بشیند.

ویژگی کانترها و میزهای پیشخوان

در هر دو مدل کانترهای ایستاده و نشسته ویژگی هایی وجود دارد که باید در هنگام سفارش و خرید مدنظر قرار بگیرد:

  • ارتفاع

در انتخاب میز پذیرش و یا کانترهایی که مشتری قرار است در حالت ایستاده کار خود را پیگیری نماید، در درجه اول باید به ارتفاع آن توجه داشت. ارتفاع کانتر بانکی و میز پذیرش باید در حدی باشد که مراجعه کننده چه قد بلند و چه قد کوتاه در هنگام مراجعه به آن بتواند راحت ایستاده و جریان کاری خود را دنبال کند. در این حد مشتری باید بتواند با فرد پشت کانتر ارتباط چشمی برقرار کند. زیادی کوتاه با بلند بودن ارتفاع کانتر، برای مراجعه‌کننده و خود کارمند، جریان کار را سخت می‌کند.

ارتفاع بیش از یک متر و بیست سانت برای کانترها و میز پذیرش باعث ایجاد “نقطه‌ی کور” شده و مراجعه‌کننده در دید نیست. بنابراین تامل کارمند و مشتری با مشکل روبه‌رو می‌شود. مراجعه‌کننده ممکن است در روند انجام کار خود لازم باشد فرمی پر کند و یا مواردی را امضا کند. بنابراین ارتفاع مناسب بازهم اهمیت خود را نشان می‌دهد.

برای میزهای نشسته نیز ارتفاع اهمیت دارد و براساس نوع فعالیت باید ارتفاع استاندارد درنظر گرفته شود.

  • قرارگیری تجهیزات و سیستم‌ها

مورد بعدی که باید در مورد ارتفاع کانتر در نظر گرفته شود، قرارگیری مانیتور و سیستم روی آن است. ابعاد و ارتفاع باید جوری درنظر گرفته شود که بتوان به راحتی روی آن یک مانیتور بزرگ قرار داد. به طوری که هم کارمند به آن اشراف کامل داشته باشد و هم در صورت نیاز به تواند آن را به سمت مشتری بچرخاند.

  • درنظرگرفتن زیبایی و آراستگی روی کانتر

زیبایی ظاهری کار و مرتب بودن وسایلی که روی آن چیده می‌شود نیز باید درنظر گرفته شود. یکی از مواردی که نامرتب بودنش به چشم می آید قرارگیری سیم‌های کامپیوتر، تلفن و سایر وسایل الکترونیکی است که روی میز قرار می گیرد. بنابراین باید به سیم‌کشی تجهیزات و سیستم‌ها نیز توجه داشت. به طوری که در صورت جانمایی هریک از تجهیزات، ظاهر و مرتب بودن روی میز از دید مشتری نیز حتما درنظر گرفته شود.

از نظر زیبایی نیز بهتر است در طراحی کانترها المان‌هایی مثل رنگ، لوگو و … درنظر گرفته شود. به این ترتیب وقتی مشتری وارد مجموعه می‌شود، چون المانی از برند یا حوزه فعالیت شما می‌بیند، ارتباط بهتری با محیط برقرار می‌کند.

برای طراحی یک کانتر زیبا و شکیل، باید بدانید که می‌خواهید چه تاثیری بر مشتری بگذارید! آیا صرفا قرار است مشتری با یک میز معمولی مواجه شود و یا قرار است در بدو ورود با دیدن میزهای پیشخوان سوپرایز شود؟!

در طراحی از نظر زیبایی شناختی لازم است به این نکات توجه کنید:

  • می‌خواهید شکل کانتر و میز پذیرش چگونه باشد؟ منحنی، صاف و مستقیم، مخروطی و یا ترکیبی از شکل های مختلف؟ علاوه بر ترجیح شما به شکل کلی، باید به فضایی که دارید هم توجه کنید. ممکن است یک طرح از نظر زیبایی و ظاهر مورد پسند شما باشد، اما در فضایی که دارید امکان اجرای آن وجود نداشته باشد و یا در آن ابعاد زیبا جلوه نکند.
  • چه چیزهایی را می‌خواهید به آن اضافه کنید؟ آیا می‌خواهید قسمتی از آن بلندتر باشد؟ و یا سطح رویی آن بلندتر باشد؟ قسمتی از آن تورفتگی داشته باشد و یا یکپارچه باشد؟ نور و یا طرح گرافیکی روی آن به چه نحوی باشد؟ شاید حتی باکسی که نور داشته باشد و یا لوگویی که پشت آن نور روشن شده است.

هریک از مواردی که مطرح شد می‌تواند جلوه و زیبایی خاص خود را داشته باشد. بنابراین برحسب اینکه این کانترها قرار است در کجای مجموعه قرار بگیرد و چقدر می‌توان برای آن هزینه کرد، از بین این موارد می‌توان انتخاب کرد.

  • در مورد سطح رویی کانتر بانک و میز پذیرش چه تصمیمی دارید؟ علاوه بر درنظر گرفتن متریال موجود در بازار باید به قیمت‌ها نیز توجه کرد. مثلا قیمت برخی از متریال ها مثل کورین اختلاف قیمت بسیار زیادی با صفحه ام دی اف دارد. مثلا اگر قرار باشد کل صفحه‌های استفاده شده روی کانترها از جنس کورین باشد، هزینه‌ی ساخت آن اصلا برای مجموعه به صرفه نخواهد بود.

از طرفی باید به دوام کار نیز توجه کرد. برای شعبه یک بانک مهم است جنس میزها دوام کافی را داشته باشد. بنابراین روکش چوب طبیعی ظاهر جذاب و جالبی به کانتر بانک و یا هر میز پذیرش دیگری می‌دهد. اگر برای شما، دوام و طول عمر کانتر بانک مهم‌تر است، سطح لمینیت و ام دی اف برای کانتر بانک بسیار مناسب، بادوام و محکم است.

بنابراین اگر می‌خواهید مبلمان اداری خود را تغییر دهید و یا شعبه جدیدی از کسب‌و‌کارتان را تجهیز کنید، بهتر است قبل از سفارش و اجرای کار، طرح کلی آماده شده‌ی کار را به صورت 3D ببینید و پس از آن تصمیم نهایی برای خرید را بگیرید.

زمانی که طراح، برای دیدن فضای شما به محیط کارتان می‌آید، تمام مواردی که می‌تواند بر سفارش تاثیرگذار باشد را درنظر می‌گیرد. در چنین شرایطی با مشاوره‌هایی که طراح برای نهایی شدن سفارش می‌دهد می‌توان به این اطمینان رسید که کار نهایی و اجرا شده رضایت‌بخش خواهد بود.