1 – دیوارها :

یک دیوار ساده  به تنهایی کسل کننده است . با استفاده از چند قاب و عکس هایی که به حرفه ای تر شدن محیط اداری کمک می کند ،  می توان کاری کرد کارمند در محیط کار خود احساس آرامش و نشاط کند ، که هم روی محیط کار و هم روی کارمندان و مشتریان تاثیر مثبتی داشته باشد.

2 – فضای سسبز

با استفاده از گیاهان آپارتمانی در محیط کار حس تازگی، سرزندگی و طراوت را به محیط کار وارد کنید. خصوصا در محیط های کاری بسیار مدرن ، رسمی و تشریفاتی ، چند گیاه سبز می تواند نما و فضای آن محل را کاملا تغییر داده و باعث شود افراد احساس کنند در خانه خود هستند . این امر باز هم به زیبا و جذاب شدن محیط کار شما کمک می کند.

در طراحی دکوراسیون اداری ، نمایشگاه محصولات خیلی ابزار مناسب و با اهمیتی است ، مواردی مانند چاپ لوگو ، برندسازی روی دیوار ، سقف و کف آن هم با تخفیف ده تا سی درصدی ، که از نظر اقتصادی و جلوه بصری تاثیر آن روی جذب مشتری در طراحی داخلی محیط اداری بسیار با اهمیت می باشد.

3 – مبلمان اداری

مبلمان بخش مهم زیبایی یک دفتر را شکل می دهد . هر چه فضا بیشتر باشد هزینه ای که باید صرف خرید مبلمان کرد بیشتر است. بخش زیادی از فضای مبلمان دفتر کار خارج از دسترس و در قسمت هایی قرار می گیرند که باعث کسل شدن فرد منتظر می شود. شما می توانید از مبلمان سفارشی استفاده کنید تا جلوه و نمای دفتر کار شما را جذاب و دوست داشتنی کند و طرحی که مختص به نوع کسب و کار و سلیقه شماست را پیاده سازی و اجرا نماید .

4 – تناسب رنگ مبلمان اداری با دکوراسیون محیط کار

ممکن است مبلمان دفتر کار شما از طراحی خوبی برخوردار باشد ، اما رنگ دیوارها و تصاویری که روی آن ها قرار داده اید هیچ تناسبی با هم ندارند ، سعی کنید قبل از این که پول خود را خرج کنید به یک هماهنگی رنگی کلی فکر کنید.

توجه ویژه داشته باشید، فراهم کردن یک محیط اداری که از لحاظ اصول معماری و طراحی داخلی درست چیدمان شده باشد ، می تواند به پیشبرد اهداف کمک شایانی کند. در نتیجه بهتر است از تیم های طراحی متخصص ، برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود بهره ببرید .

5 – نور و روشنایی

نورپردازی محیط های عمومی و اداری قواعد ویژه ای دارد و استاندارد هایی جدا از محیط های خصوصی و مسکونی می طلبد. از آن جا که بیشتر فعالیت های اداری در طول روز انجام می گیرد ، روشنایی مصنوعی جنبه مکمل دارد .

هنگام طراحی باید اثاثی انتخاب ‌کنیم که بخشی از زندگی روزمره ما خواهند شد، همچنین باید به نوع نور پردازی محیط کار توجه داشته باشیم. برای این امر مهم است که ابتدا موقعیت و زوایای دفتر کار را به منظور مشخص ساختن منطقه تابش نور خورشید در طول روز شناسایی کنیم. باید بیاموزیم که با نور طبیعی روز بازی کرده ، تأثیرات آن را کنترل کنیم ، زیرا همین نور دفتر ما را در بخش بزرگی از روز نور پردازی می‌کند.

زمانی که نور طبیعی رو به کاستی می‌رود ، نور پردازی مصنوعی باید این امکان را به ما بدهد که فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهیم.  توصیه می‌شود به خاطر بسپاریم که نور، انواع متفاوتی از محیط‌های پیرامونی را خلق می‌کند و اینکه محیط روشن با احساس رضایتمندی، انرژی و حرکت ما مرتبط است. همچنین نور پردازی ملایم منجر به آسودگی ما می‌شود.

هنگامی که می‌خواهیم کاربرد محوطه کوچکی مثل سطح یک میز یا پیشخوان را مطلوب کنیم ، نور پردازی تأکیدی بر روی میز باید در نظر گرفته شود. نورهای رو به پائین را بر روی صندلی‌ها متمرکز نکنید ، زیرا پرتوهای بالایی سایه ‌های نامطلوبی بر روی صورت افراد می‌اندازد و گرمای حاصل از تابش آنها نیز ممکن است ناراحت ‌کننده باشد .

چراغ‌های آویزی می‌بایست به گونه ‌ای تنظیم شوند که هم میز و هم اتاق کار را روشن کنند.

در شرایطی که چراغ، نور رو به پائین ندارد، چیدمان میز و قسمت میانی آن را میتوان با استفاده از نورهای تأکیدی و ثابت قابل تنظیم واقع در فرورفتگی‌ها تقویت کرد. این منابع نور تأکیدی، باید همراه با پرتوها باشند که انتشار آنها طیفی از باریک تا متوسط را در بر گیرند و در جایی قرار داده شوند که زاویه دار باشند تا از سایه اندازی آنها اجتناب گردد. در هنگام قرار دادن و تنظیم مکان وسایل ثابت ، باید انعکاس یافتن نور از سطح میزهایی که رویه آنها شیشه‌ ای است در نظر گرفته شود.

نور پردازی موضعی باعث روشن شدن هر چه بیشتر تابلوهای نقاشی می‌شوند و جلوه و زیبایی آنها را مورد تأکید بیشتر قرار می‌دهند.