دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان اداری هر مجموعه نکته‌ی مهمی است که گاهی از دید برخی از مدیران و موسسان کسب‌و‌کارها دور یا مهجور می‌ماند. داشتن یک شرکت منظم با طراحی زیبا و متناسب با نوع فعالیت مجموعه، برای موفقیت شغلی الزامی است. در این صورت کارمندان شما همه‌ی انرژی خود را بر روی کار خود متمرکز می‌کنند. بنابراین طراحی و ساخت مبلمان اداری نکته‌ای مهم به شمار می‌رود و نباید آن را تا حد امکان نادیده گرفت.

در واقع چیدمان مناسب مبلمان اداری باعث می‌شود که کارمندان بیشتر بر کار خود تسلط داشته باشند و با کنترل بهتری بتوانند کارها را مدیریت نمایند. فرض کنید می‌خواهید دبیرخانه را تجهیز کنید. برای این فضا لازم است کمد بایگانی و میزها و … به نحوی کنارهم قرار بگیرند که کارمندان کمترین اتلاف وقت را برای دسترسی به فایل‌ها داشته و بتوانند بدون خستگی از تردد و کارهای اضافه به کار خود برسند. روش درست چیدمان، محیط کاری را راحت‌تر و فضای با انگیزه‌تری ایجاد کرده و همین مسئله می‌تواند راه رسیدن به موفقیت را برای شما هموارتر کند.

10 نکته مهم در چیدمان دکوراسیون و مبلمان اداری

Jerome Abecassis از شرکت طراحی Divano Designs and Brigitte Beltra که متخصص علم فنگ شویی است، در خصوص چیدمان مبلمان اداری، ده نکته زیر را پیشنهاد می کند:

  1. در چیدمان مبلمان اداری و تعیین جای میز، بهتر است میزها جایی قرار بگیرند که به فضای اطراف مشرف باشند. میز کارمندان برای تمرکز بیشتر بهتر است در شرایطی قرار بگیرد که پشت به در نباشند تا هرکسی که وارد می‌شود هرآنچه که می گذرد را دیده و تمرکز فرد را برهم بزند. براساس فنگ‌شویی نیز چیدمان مناسب انرژی مثبتی را جذب می‌کند.
  2. بهترین حالت برای قرارگیری میزها این است که فرد پشت به دیوار یا کنج دیوار بنشیند. اصول فنگ‌شویی نیز بر این باور است که نباید پنجره پشت به فرد باشد، زیرا این اصل بر این باور است که این کار باعث ضعیف شدن و آسیب‌پذیری فرد می‌شود. از نظر علمی هم اگر پنجره پشت سرشما باشد، نوری که از پنجره به سیستم فرد می‌فتد به مرور زمان آزاد دهنده خواهد بود.
  3. فنگ‌شویی می‌گوید که در راستای در ننشینید، زیرا در این حالت شما در مسیر انرژی‌های منفی قرار می‌گیرید.
  4. کامپیوتر خود را در شمال یا غرب میزکار قرار دهید تا خلاقیت شما زیاد شود. اگر از کامپیوتر برای کسب درآمد استفاده می‌کنید، آن را در گوشه ی جنوب شرقی میز قرار دهید.
  5. در محیط کار از آینه استفاده نکنید، بله! درست خواندید! فنگ‌شویی معتقد است که استفاده از آینه باعث می‌شود انرژی های منفی به مشتریان و افراد دیگر ساکن در اتاق منعکس شود.
  6. هنگامی که می‌خواهید تجهیزات و سیستم‌ها را در جای خود قرار دهید تا حد امکان سعی کنید که سیم‌های وسایل شرکت کاملا پوشیده باشند. این کار باعث می‌شود که محیط بی‌نظمی و آشفتگی نداشته باشد و به جریان خوب انرژی‌ها کمک کند.
  7. بهتر است، کتاب های مرجع یا دستوالعمل‌های کاری و مواردی نیز این‌ها را در سمت چپ میز خود قرار دهید.
  8. گوشه‌ی سمت چپ پشت میز شما باید تمیز و مرتب باشد. اگر در پشت مونیتور فضایی برای عکس یا پوستر دارید، بهتر است عکس‌های خانوادگی را قاب کرده و در آنجا بگذارید یا رندرهایی از پروژه‌های آینده را در آنجا بگذارید. این عکس‌ها و رندرها باید به سمت شما باشد.
  9. بهترین فضا برای نصب تقدیرنامه ها، دیپلم و گواهی نامه و … وسط دیوار پشت میز کار شماست. به ترتیب می‌توانید این موارد را آنجا نصب کنید. این فضا هم دید خوبی برای کسی که به شما مراجعه می‌کند دارد، و هم از نظر زیبایی می‌تواند شکلی به دیوار ساده‌ی پشت شما بدهد.
  10. از نکات مهم در سفارش و خرید مبلمان اداری درست و مناسب، تهیه ی یک صندلی ارگونومیک اداری است، تا کمر شما راحت بوده و وضعیت بدنی‌تان موقع نشستن خوب باشد.

نکته‌ی دیگری که بنکو به 10 مورد بالا اضافه می‌کند، داشتن نورپردازی مناسب در محیط کار است. این مسئله را می‌توان با قراردادن یک چراغ رومیزی اداری خوب نیز رفع کرد. نور خوب خستگی چشم را کاهش می‌دهد و می‌تواند باعث افزایش راندمان کاری شود.