در طراحی چیدمان مبلمان اداری چیزهای مختلفی را باید در نظر گرفت ، نحوه ی قرار گرفتن مبلمان از جمله پارتیشن بندی ، میز ، کمد ، نور  ، روشنایی و سایر موارد .

طراحی دکوراسیون اداری در عین حال که ممکن است پیچیده باشد ، از خیلی جهات هم مهیج به نظر می رسد . بنابراین در طراحی باید چند نکته ی مهم را در نظر گرفت ، طوری که وقتی شما به شرکت جدید نقل مکان می کنید ، کارمندان و خود شما در نگاه اول جذب محیط شده و بتوانید با انگیزه مشغول کار شوید .

ابتدا باید تصمیم گرفت که چه نوع مبلمان برای نوع فعالیت شما مفید و مناسب است . برای مثال اگر شما آرشیتکت هستید ، نسبت به یک حسابدار شرکت شما به مبلمان متفاوتی احتیاج خواهد داشت .

نور طبیعی و داشتن رنگ سبز گیاهان در محیط

در نظر گرفتن نور و فضای سبز در طراحی به چند دلیل ، بخش مهمی از یک شرکت با بهره وری بالا است . اول این که طراحی  با نور طبیعی به افراد کمک می کند که بهتر ببینند . سیستم بینایی انسان به گونه ای طراحی شده است که با تغییرات نور طبیعی تنظیم می شود ، و در واقع نور طبیعی برای شما بهتر از نور فلوئورسنت است . استفاده ازنور مصنوعی در طراحی اداری باعث ایجاد سردرد و خستگی چشم می شود و لازم به ذکر نیست که احساس محبوس شدن در فضای بسته را به وجود می آورد .

دوم این که استفاده از نور طبیعی باعث افزایش راندمان کاری و بهره وری می شود . نوع نوری که شما در معرض آن هستید ، سطح ملاتونین را در شما کنترل می کند  که به نوبه ی خود در تمرکز حواس و سرحال بودن و هشیار بودن شما تأثیر دارد . مطالعه ی اخیری که در مورد جوانان انجام شده است ، نشانگر این است که هر چه بیشتر در معرض نور طبیعی باشند ، بیشتر احساس هوشیاری خواهند داشت در حالی که کار کردن زیر نور مصنوعی کسل کننده خواهد بود .

یکی از المان های اصلی و کلیدی استفاده از شیشه و پنجره های بزرگ در فضا سازی و وارد کردن فضای سبز در محیط است . این گرایش در طراحی فضای اداری خیلی از شرکت ها ، از شرکت های نوپا و کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ و مشهوری مثل گوگل و فیس بوک ، به وضوح به چشم می خورد .

فضای کافی برای انجام کار خود در نظر بگیرید

در زمان طراحی اطمینان حاصل کنید که برای انجام کار خود فضای کافی در اختیار دارید ، فرقی نمی کند که محل کار شما کجا باشد ، چه در یک کارگاه بزرگ و یا در یک اتاق کوچک که با پارتیشن اداری جدا شده باشد . اگر مشغول طراحی فضای اداری باز با پارتیشن های کوتاه هستید ، طراحی شما باید به گونه ای باشد که کارمندان بتوانند به راحتی در اطراف میزها حرکت کنند . کنترل بر استفاده از فضای شرکت و مدیریت شرکت در این موضوع کمک می کند و استفاده از وسیله ای مثل این در طراحی شرکت برای امروز و برای آینده ، می تواند این اطمینان را بدهد که شما قادر هستید به طور مؤثری فضای اداری خود را مدیریت کنید .

البته ، این شکل طراحی هم یک مسئله ی کاربردی و هم یک مسئله ی ایمنی است . در صورت بروز آتش یا هر مورد اورژانسی دیگری ، لازم است فضای کافی داشته باشید تا افراد بتوانند با ایمنی و به سرعت از ساختمان خارج شوند .

یک چیدمان منطقی انتخاب کنید تا از رفت و آمد و حرکت اضافی جلوگیری شود . برای مثال ، میز کار یا فضای کاری اصلی باید مرکز تمرکز اتاق باشد و مبلمان دیگر باید در اطراف این نقطه ی مرکزی قرار بگیرند .

فضای بایگانی به مقدار لازم در نظر بگیرید

در طراحی ، کمد زونکن و کمد بایگانی اغلب آخرین چیزی هستند که در نظر گرفته می شوند ، اما بسیار مهم هستند . علاوه بر استفاده از فضاهای مجازی مثل ذخیره ی cloud برای این که بتوانید مقدار فضایی را که در شرکت موجود است بهینه سازی کنید ، باید به فکر کمد های مختلف برای ذخیره ی فیزیکی هم باشید . البته انتخاب نوع مناسب مبلمان در این مورد به شما کمک می کند . فاکتور دیگری که در چیدمان صحیح به وسیله ی همکاران شما فراهم می شود ، تمیزی و نظم و ترتیب است. اگر چه این موضوع نسبت به فضای کمد ها و منبع نور طبیعی ، کمتر ملموس است ، اما به همان اندازه اهمیت دارد ، زیرا در نظر گرفتن کمد به اندازه ی کافی بر چهره ی شرکت و راندمان کاری کارمندان تأثیر می گذارد .

مبلمان مورد استفاده ی شخصی ، باید به نحوی در اطراف میزاداری قرار داده شود که هم فضای در دسترس را بیشتر کند و هم موجب افزایش کارایی شود . صندلی اداری باید پشت میز قرار بگیرد و کمدهای بایگانی فایل ها و وسایل دیگری که غالبا استفاده می شوند ، باید با دراز کردن و کشیدن دست در دسترس باشند و نیازی نیست که برای دسترسی به آنها از جای خود بلند شویم . یک سطل زباله هم در کنار میز لازم است .

کیفیت خوب

اگر می خواهید اقلام ارزان قیمتی خریداری کنید ، باید بدانید که جایگزینی مبلمان با کیفیت پایین با محصولات با کیفیت از هر نوعی ، می تواند باعث کاهش ملموس الهام بخشی در محیط اداری شود ، باعث کاهش کارایی و بهره وری شده و از همه مهم تر سطح سلامتی و بهداشت را در میان کارمندان پایین می آورد .

طراحی راحت برای لابی

شما ممکن است بخواهید با یک طراح کار کنید تا نه فقط با ارزش های شرکت ارتباط برقرار کنید ، بلکه همچنین برای این که بتوانید بر هر چالشی که فضای لابی به شما عرضه می کند ، غلبه کنید .

در صورت لزوم برای مراجعین ، مبلمان اضافی با مدلی گرم و دوستانه باید در نظر گرفته شود ویا یک میز کنفرانس با صندلی های مناسب انتخاب شود . زمانی که می خواهید جای صندلی های مراجعین را تعیین کنید ، حرفه ی خود را در نظر بگیرید . به عنوان یک روانشناس ، فضا باید گرم و دوستانه باشد و مدلی باز و صمیمی داشته باشد . اگر در بانک کار می کنید ، بهتر است بین شما و مشتریان ، میز پیشخوان قرار بگیرد .

جای کارمندان مهم است

طراحی یک چیدمان پویا و فعال که فرهنگ ، جلوه و نماد شرکت را منعکس می کند ، افراد را تشویق می کند که تشریک مساعی بیشتری داشته باشند ، این نوع فضا ، سطح راندمان و کارایی و خلاقیت را بالا می برد و نتیجه ی آن روحیه ی بهتر کارمندان و تعویض کمتر آنها می باشد . با انجام این نوع چیدمان ، هر چند جزئی ، می توان از اتلاف پول برای کرایه جلوگیری کرد .

خوشبختانه ، همگام با ارتقاء تکنولوژی مبلمان اداری ، تکنولوژی ای که برای برپا کردن این شرکت ها هم به کار می رود ، رشد می کند . نرم افزارهایی از برخی شرکت های مطرح وجود دارند که طراحی را آسان تر کرده و حرکات کارمندان را هماهنگ می کند . شرکت بنکو با تیم طراحی خبره طرح مورد نیاز با نوع کسب و کار شما را ارائه می دهد ، جهت دریافت مشاوره و طرح با بخش فروش بنکو تماس بگیرید .