امکانات تجهیزات مناسب و راحت برای کارمندان می‌تواند راندمان کاری را بالا ببرد. میز کار یکی از همین موارد است که برای خرید آن باید حتما به نکات خاصی توجه داشت. در این مقاله با میزهای اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع آشنا خواهیم شد.

قبل از انتخاب تجهیزات و مبلمان اداری (دکوراسیون اداری) خصوصاً میزها، قطعاً باید مواردی را مدنظر قرار داد و به آن توجه کرد. پیش از آنکه خرید خود را نهایی کنید لازم است دو سوال زیر را از خود بپرسید:

  • چه مقدار فضا در اختیار دارید؟ فضای موجود یکی از اصلی ترین معیارهای تعیین‌کننده‌ی ابعاد و نوع میزهاست. پس از آن باید در نظر داشته باشید که قرار است فضا به چه بخش‌هایی تقسیم بندی شود. مثلا اگر می‌خواهید برای اتاق جلسات، میز کنفرانس مناسب سفارش دهید، باید بدانید چه مقدار فضا دارید و قرار است حداکثر چندنفر همزمان از آن استفاده کنند.
  • ماهیت کار و نوع فعالیت چگونه است؟ بسته به نوع کسب‌و‌کار و فعالیت‌ها نوع، ابعاد، ارتفاع و … میزها نیز می‌تواند تغییر کند.

برای مثال می‌توان به کارهایی اشاره کرد که ماهیت آنلاین داشته و دیگر نیازی به فضایی برای بایگانی ندارند. بنابراین اگر ماهیت کارهای دفتری شما به این گونه است،  تنها چیزی که احتیاج دارید، یک میز کوچک و ساده است. اگر کار شما به نحوی است که با مدارک فیزیکی و کاغذ در ارتباط هستید، در این صورت جای بیشتری نیاز دارید، مخصوصا اگر مدارک زیاد باشد و اغلب لازم باشد که به آنها مراجعه کنید. علاوه براین به محلی برای نگهداری اسناد و مدارک نیاز داشته و باید به فکر کمد بایگانی و کمد اداری نیز باشید.

  برای اینکه بدانید بهترین انتخاب چیست، در ابتدا باید در مورد نیازها و اولویت ها از خود سوال کنید. از جمله سوال‌هایی که باید در انتخاب آن درنظر بگیرید می‌توان به سوالات زیر اشاره کرد:

علاوه بر اینکه لازم است از کاربرد میز و فضای در اختیارتان با خبر باشید، بهتر است درباره‌ی متریال مورد استفاده نیز اطلاعات کافی داشته باشید. گاهی برای یک طرح، می‌توان از چند متریال مختلف استفاده کرد که هریک قیمت و هزینه‌ی متفاوتی دارد.

برای ساخت میزها امکان استفاده از متریال مختلف و با روکش های متفاوت وجود دارد. این متریال ممکن است برای برخی از طرح ها خوب باشد و برای طرح دیگری نامناسب. همه ی این‌ موارد  بستگی به این دارد که میز شما کجا قرار می‌گیرد و معمولا برای چه کاری مصرف می‌شود. انتخاب معمول برای بیشتر میزها و مبلمان اداری، چوب و ام‌دی‌اف MDF است، اما استفاده از چوب و ام‌دی‌اف می‌تواند بسیار گران قیمت و سنگین باشد. حتی در برخی موارد اصلا انتخاب خوبی نیست و گاهاً می‌توان پلاستیک، فلز و … را جایگزین آن کرد. تنها نکته ای که در استفاده از پلاستیک باید به آن توجه کرد این است که میزان تحمل وزن در این نوع میزها محدودتر است.

میز اداری شما چه کیفیتی دارد؟

تقریبا در همه موارد و مسائلی که روزانه با آن مواجه هستیم، کیفیت از اهمیت بسیاری برخوردار است. میزهای اداری با کیفیت پایین تر به معنی قیمت کمتر و طول عمر کمتر است. اما میزی با کیفیت بهتر به معنی قیمت بیشتر و طول عمر بیشتر خواهدبود. طبیعتاً، چنین میزی قیمت بیشتری هم دارد. بنابراین باید ببینید چه فاکتوری برای شما مهم است. آیا می‌خواهید بیشتر هزینه کنید تا هم میز شکیل تری داشته باشید و هم بیشتر برای شما کار کند؟ یا می خواهید میز ارزان قیمت تری بگیرید و امیدوار باشید تا هر موقع که به آن نیاز دارید برای شما کار کند.

میز اداری ایستاده و با قابلیت تنظیم ارتفاع

آیا می خواهید موقع کار کردن بایستید یا بنشینید؟ آسان‌ترین راه این است که میزی تهیه کنید تا هر دو حالت را داشته باشد. به همین منظور می‌توانید از میزهای با قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده کنید. میزهای با قابلیت تنظیم ارتفاع به هر دو حالت در می آید. بنابراین می‌توانید به راحتی هر موقع احساس می‌کنید لازم است ایستاده کار کنید، میز را بالاتر آورده و هر موقع که دوست داشتید در حالت نشسته کار کنیدو آن را دوباره به حالت عادی خود دربیاورید. در برخی شرکت‌ها، میزهای استفاده شده انفرادی نیست و به صورت اشتراکی یا میز کار گروهی مورد استفاده قرار می گیرد. حتما این موضوع باید مد نظر قرار بگیرد، زیرا هر کسی نمی‌تواند برای مدت طولانی بایستد و ایستاده کار کند. یا اصلا برخی از کارمندا اصلا تمایلی به ایستاده کارکردن نداشته باشند.

بنابراین برای خرید این نوع از میزها لازم است مجدد کارکرد آن را درنظر بگیرید. زیرا میزهایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند از نظر قیمت با میز کارمندی و ساده تفاوت قابل توجهی دارند.

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسب‌تری برای فضای اداری خود داشته باشید، می‌توانید از مشاوره های طراحان گروه تولیدی بنکو در این زمینه استفاده کنید، تا به بهترین نحو ممکن و با هزینه‌ای مقرون به صرفه فضایی مناسب و کاربردی برای دفتر کار خود بوجود بیاورید.‌