مبلمان ام دی اف مزایای زیادی دارد و مطمئنا یکی از بهترین انتخاب هایی که در خرید مبلمان می توانید داشته باشید ، مبلمان ام دی اف است . اگر شما در فکر خرید مبلمان اداری مقرون به صرفه ای هستید که هم دوام بالا و هم ظاهر زیبایی داشته باشد ، احتمالا متوجه شده اید که گزینه های خیلی زیادی برای انتخاب ندارید . یکی از این گزینه ها ، خرید مبلمان چوبی می باشد که ممکن است با بودجه ی شما سازگاری نداشته باشد . گزینه ی دیگر که شامل بیشتر محصولات اداری می شود ، مبلمان اداری ام دی اف می باشد ( MDF فیبری با چگالی متوسط و یک متریال کامپوزیت است ) . ام دی اف گزینه ی مهم دیگری را در کنار چوب فراهم می کند و مزایای بدیهی زیادی در پی دارد .

  1. از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است

مبلمان اداری که یا فقط از ام دی اف ساخته شده است و یا در آن ام دی اف در ترکیب با چیزهای دیگر به کار رفته است ، به مراتب قیمتی کمتر از سایر محصولات چوبی دارد . مثلا میزاداری ام دی اف ، یک فریم چوبی دارد و برای ساخت کشوها و پشت میز از ام دی اف استفاده می شود . در این نوع مبلمان می توانیم هر جا که دید دارد ، از چوب و هر جایی که در معرض دید نیست ، از ام دی اف استفاده کنیم . در این صورت ، مبلمان ما ، هم زیبایی ظاهری و حس چوب را دارد و هم قیمت تمام شده ی آن خیلی کمتر از میز تمام چوب می شود . برای ساخت محصولات ام دی اف ، می توان فقط از ام دی اف استفاده کرد . اصولا ، در چنین موارد ، ام دی اف با لمینیت ضد آب پوشانده می شود . شما حتی می توانید از ام دی اف با روکش چوب طبیعی استفاده کنید . این انتخاب های مختلف ، قیمت های متفاوت دارند ، طوری که شما می توانید ظاهری را برای مبلمان انتخاب کنید که با شرکت و بودجه ی شما هماهنگی داشته باشد .

  1. روکش یکدست و یکنواختی فراهم می کند

ام دی اف حتی وقتی که با یک لمینیت دکوری روکش نشده باشد ، سطح صافی دارد . در تولید این محصول ، فیبرهای چوبی تحت تأثیر گرما ، چسب و عوامل پیوند دهنده ی دیگر، فشرده می شوند . نتیجه یک محصول نهایی است که عاری از هر گونه خط و طرح و گره می باشد . سطح صاف آن باعث می شود که به راحتی بتوان روکش را بر روی آن نصب کرد و گوشه ها و درزهای دقیقی را درست کرد .

  1. محکم تر از تخته سه لا و نئوپان می باشد

در مقایسه با نئوپان و تخته سه لا، از چگالی و قدرت بیشتری برخوردار است. در پروسه ی تولید ام دی اف ، یک متریال کاملا منسجم ایجاد می شود . در محیط کاری خشن دوام می آورد و یک سطح محکم برای میز ، طبقات و دیگر مبلمان اداری ایجاد می کند که تاب برنمی دارد .

  1. استایل های نا محدودی برای آن وجود دارد

همانطور که قبلا ذکر شد ، ام دی اف با لمینیت ها و روکش های چوبی مختلف موجود می باشد . اگر چه عده ای روکش چوب را قبول ندارند و می گویند مثل خود چوب نیست و نامرغوب تر از آن است ، عده ای دیگراز سازندگان محصولات اداری ، روکش چوب طبیعی را انتخابی بسیار عالی می دانند . وقتی که می خواهیم قطعات هنرمندانه ای را خلق کنیم که در آن از متریال و چوب های متفاوت استفاده شده باشد ، فرد سازنده با ام دی اف و روکش چوب طبیعی خیلی بهتر از چوبِ تنها می تواند کار کرده و قطعات هنرمندانه را خلق کند . در واقع ، برخی از گران ترین و منحصر به فردترین قطعات ، در واقع روکشی از چوب طبیعی بر یک بستر منسجم و صاف از فیبر ام دی اف می باشد . برای این که بتوانید مبلمان خود را با هزینه ی کمتری به روز کنید ، می توانید رنگ آن را عوض کنید . سطح صاف ام دی اف ، رنگ را به خوبی جذب می کند . اگر دوست دارید خانه یا شرکت خود را مرتبا طبق مد روز تغییر دهید ، در این صورت می توانید از انعطاف پذیری این متریال  لذت ببرید .

5. ساختن آن راحت است

با ام دی اف راحت می توان کار کرد . سطح صاف و یکدست آن کار کردن را راحت کرده است . فرقی نمی کند که محصول را خودتان می سازید یا یک میز اداری پیش ساخته را مونتاژ می کنید ، در هر صورت ، کار کردن با آن راحت است . ام دی اف راحت بریده شده و راحت نصب می شود . در حالی که شما روی آن کار می کنید ، به خاطر داشته باشید که برای ساختن آن نمی توان از میخ استفاده کرد . در مبلمان ام دی اف باید از وسایلی برای نصب استفاده کرد که محکم در بافتش فرو رفته و آن را کامل نگه دارد .

6. استفاده از آن آسان است

اگر شما به مزایا و معایب مبلمان ام دی اف دقت کرده باشید ، متوجه شده اید که یکی از معایبی که اغلب برای آن ذکر شده است ، این است که در برابر آب و رطوبت خراب می شود . این جمله تا حدی درست است . ام دی اف به فرم خام ، قطرات و لکه های آب را جذب کرده و متورم می شود . اما مبلمانی که بیشتر مشتریان اقدام به خرید آنها می کنند ، با مواد شیمیایی اندود شده اند و با روکش های مختلفی از جمله لمینیت یا روکش چوب طبیعی پوشش داده شده اند . در هر صورت ، به راحتی می توانید از این موضوع که مبلمان ام دی اف در مقابل آب مقاومت دارند ، اطمینان حاصل کنید .

7. در ساخت آنها از محصولات قابل بازیافت استفاده می شود

برای ساخت ام دی اف از خرده چوب ها و از فیبر استفاده می شود . اگر چه در این محصول همچنان از چوب استفاده می شود ، اما از مواد دور ریز استفاده کرده و از آن استفاده ی بهینه می کند . در کل ، برای تولید این محصول ، درختان جدید قطع نشده و از بین نمی روند .

8. حشرات را دور می کند

در طی پروسه ی تولید ام دی اف ، از مواد شیمیایی ای استفاده می شود که حشرات را دور می کند . اگر شما در آب و هوای معتدل تری زندگی می کنید که بستری مناسب برای رشد حشرات از جمله موریانه ها می باشد ، ام دی اف برای شما گزینه ی مناسبی است . موریانه ها به سرعت چوب را خراب می کنند طوری که با کمترین تماسی فرو می ریزد . در چنین شرایطی ، حس بهتری از امنیت را در مقابل حشرات تهاجمی فراهم می کند .

حرف آخر

برخی افراد فکر می کنند که متریال کامپوزیت و مبلمان ام دی اف ، مرغوب نیستند و ساختار خوبی ندارند ، اما همیشه این طور نیست . ام دی اف برای میز کار ، پارتیشن اداری ، کمد اداری و …دیگر یک ماده ی کاملا قوی ، متراکم و تطبیق پذیر است . ام دی اف ترکیب بی نظیری از اجرا و ارزش را فراهم می کند و می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد . پس با بخش فروش بنکو تماس بگیرید و مبلمان مورد نیاز خود را سفارش دهید .