اگر شما زمان زیادی را در محیط کار و در پشت میز خود صرف می کنید ، احتمالا با درد و سفتی عضلات که در اثر نشستن ثابت برای ساعت ها در یک نقطه ایجاد می شود، آشنا هستید . وقتی که ما به استرس های محیط کار فکر می کنیم ، در ابتدا ممکن است کارهای پشت میز به ذهن ما خطور نکند ، اما نشستن برای ساعات طولانی می تواند باعث دردهای فیزیکی در بدن شما شود . مبلمان اداری ارگونومیک با ایجاد شرایطی بهتر کمک می کند تا با نشانه های استرس فیزیکی مقابله کنید و موجب می شود که شما تجربه ی کاری خیلی راحت تری داشته باشید .

مراقبت از بدن مهم است ، فرقی نمی کند مشغول چه کاری هستید . وقتی که شما خود را با طرح های ارگونومیک تر به روز می کنید ، بدن شما فشار و نتیجتا دردهای کمتری را تحمل خواهد کرد و زمانی را که در شرکت سپری می کنید ، بازدهی بیشتری خواهد داشت .

مزایای فیزیکی طراحی ارگونومیک

وضعیت بدنی بهتر در نتیجه ی استفاده از میز و صندلی مناسب

ممکن است تمرکز کردن بر وضعیت بدنی خود مسئله ی کوچک و بی اهمیتی به نظر بیاید ؛ اما در واقع ، این موضوع بسیار مهم است و نادیده گرفتن این موضوع و استفاده از میز و صندلی نامناسب و غیر ارگونومیک در طولانی مدت ، باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی خواهد شد از جمله :

 • درد و سفتی عضلات
 • مشکلات گوارشی
 • تغییر شکل انحنا و قوس ستون فقرات
 • مشکلات قلبی عروقی
 • واریس

مبلمان اداری و صندلی اداری ارگونومیک که وضعیت درست بدنی شما را حمایت کند ، باعث کاهش دردها و مشکلات ذکر شده خواهد شد چه در کوتاه مدت و چه در طولانی مدت . چرا که بر اساس حالت بدن انسان طراحی شده است و می تواند بیشترین راحتی را برای فرد به ارمغان بیاورد و باعث می شود که نه فقط کمر شما خیلی راحت تر باشد ، بلکه عملکرد کل بدن را بهبود می بخشد .

راحتی بیشتر با طراحی دکوراسیون اداری ارگونومیک

گاهی اوقات استفاده از صندلی نامناسب و نشستن پشت یک میز نامناسب در سراسر روز هر چیزی را در بر دارد جز راحتی . اما اگر صندلی با نیازهای منحصر به فرد شما تنظیم شده باشد ، روز کاری شما بسیار راحت تر سپری می شود . صندلی اداری با ویژگی های استاندارد و یکسان ، نیازهای برخی کاربران را برآورده نمی کند و بدن خیلی از افراد با دیدگاه یکی ـ برای ـ همه هماهنگی ندارد .

صندلی های ارگونومیک فشار وارد بر کمر ، باسن و گردن را کاهش می دهد

نشستن روی یک صندلی اداری عادی شش ساعت در روز و در همه ی روزهای کاری هفته باعث آسیب رساندن به بدن می شود ، مخصوصا در قسمت هایی که با وضعیت ضعیف بدنی بیشتر در معرض این آسیب هستند . یک صندلی اداری ارگونومیک موارد زیر را برای شما فراهم می کند :

 • عمق بیشتر که باعث می شود که نشستن راحت تر باشد و باسن فرد را در بر می گیرد
 • یک گردنی مناسب که هم سر و هم گردن را حمایت می کند
 • پشتی مناسب به اندازه ی کافی بلند است و می تواند کل کمر و پشت فرد را حمایت کند

دلایل دیگر برای طراحی و ساخت مبلمان اداری ارگونومیک

استفاده از صندلی اداری ارگونومیک مزایای زیادی دارد که مستقیما بر روی مقدار کار انجام شده در هر روز تأثیر می گذارند . وقتی که کارمندان از میز و صندلی ارگونومیک استفاده می کنند و در شرایط بهتر و راحت تری به سر می برند ، بهره وری و کارایی آنها افزایش می یابد .

وقتی که شما راحت باشید و درد نداشته باشید ، کیفیت کلی زمان صرف شده در کار بهتر می شود . حتی برای آنهایی که یاد گرفته اند با درد زندگی کنند ، احساس ناخوشایندی که در عضلات و استخوان ها به وجود می آید ، باعث کاهش بهره وری و راندمان کاری خواهد شد . درد ناشی از استفاده از میز و صندلی نامناسب ، یکی از عوامل مهم حواس پرتی است و حتی بر کارآمدترین کارمندان هم تأثیر منفی گذاشته و اجازه نمی دهد که کارمندان کار خود را با کیفیت خوبی انجام دهند .

وقتی که دردهای شما در اثر طراحی مبلمان اداری ارگونومیک از بین می روند ، احساس خواهید کرد که می توانید بر وظایف محول شده تمرکز بیشتری داشته باشید و کار با کیفیت تری را ارائه کنید . هم شما و هم مدیر شرکت ، هر دو مطمئنا ارزش این را می دانید ، در واقع خرید مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک یک معامله ی برد ـ برد است .

میز کار و صندلی های ارگونومیک برای کارمندان باعث ایجاد یک محیط کاری ایمن تر می شود که این مورد هم برای کارمند وهم برای کارفرما برد است ، خیلی از کارمندانی که بخش قابل ملاحظه ای از زندگیشان را پشت میز کار سپری می کنند ، دردهای فیزیکی کوتاه مدت و طولانی مدتی دارند که آنها را از زندگی روزانه باز می دارد . برخی افراد عقیده دارند که این دردها نتیجه ی غیر قابل اجتناب یک روز پر ثمر کاری است ، اما بیشتر افراد به این نکته پی برده اند که هیچ لزومی ندارد که با کار کردن ، خود را دچار چنین وضعیتی کنند .

میز و صندلی استاندارد یک راه مؤثر و کارآمد برای کاهش فشار کار ، خستگی کارمندان و حتی برخی مشکلات سلامتی مزمن و کاملا جدی می باشد . با در نظر گرفتن این که یک کارمند در طی هفته ی کاری ممکن است چه مدتی پشت میز خود و یا روی صندلیش وقت صرف کند ، خرید یک صندلی جدید برای کم کردن این مشکلات ، تقاضای زیادی به نظر نمی رسد .

استفاده از دکوراسیون اداری شیک و صندلی های ارگونومیک ، فشارهایی که در اثر وضعیت بدنی ناصحیح بر فرد اعمال می شود را کاهش می دهد و باعث می شود زندگی شخصی و کاری کارمند بهتر شود . مبلمان اداری عادی که بدون در نظر گرفتن نیازهای منحصر به فرد تک تک افراد و برای همه یکسان تولید می شود ، ممکن است در کوتاه مدت و یا بلند مدت ، برای سلامتی افراد مشکلاتی ایجاد کند و بر کارایی و بهره وری افراد تأثیر منفی بگذارد .

استفاده از دکوراسیون اداری و دفتر کار استاندارد مزایای زیر را در بر دارد :

 1. وضعیت بدنی اصلاح شده
 2. فشار کمتر بر بالاتنه
 3. بیشترین راحتی در محیط کار
 4. افزایش کارایی به دلیل سلامتی عمومی بهتر
 5. پیشرفت بیشتر در کار به دلیل وجود محیط کاری که با بدن کارمندان سازگارتر است

مزایای ذکر شده ، نکات قابل ملاحظه ای هستند که در واقع می توانند نه فقط کار افراد بلکه زندگی آنها را تغییر دهند و همه ی آنچه که برای این همه تغییرات مهم لازم است ، فقط و فقط یک میز و یک صندلی اداری نسبتا ساده است .