راه های بسیار زیادی برای جذاب و دلپذیر نشان دادن فضای داخلی محل کار و یا خانه در طراحی دکوراسیون وجود دارد . یکی از این راه ها که اتفاقا اجرای بسیار ساده و کم هزینه ای هم دارد شلف دکوری دیواری و ایستاده است . در این مقاله تعدادی از جالب ترین و خلاقانه ترین شلف های دکوری ، که به نحو احسنت المان جذابیت و دلپذیری را به دکوراسیون خانه اضافه می کنند ، معرفی خواهیم کرد .

ام دی اف نوع و تنوع زیادی در کیفیت و نوع جنس و طرح و روکش برخوردار است برای همین اگر در ام دی اف با تراکم فشردگی بالا و همچنین روکش برجسته استفاده شود میتواند باعث افزایش اطمینان خریداران شود و شلف دکوری میتواند عمر بیشتری داشته باشد تا خریداران بتوانند از ان به خوبی استفاده کنند . شلف دکوری علاوه بر کارایی زیادی که دارد باعث زیبایی خاصی برای محیط کار یا منزل میشود . شلف دکوری علاوه بر زیبایی که دارد عمر مفیدی نیز دارد و همین باعث جلب توجه خریداران شده و جایگاه ویژه ای در فروشگاه های مصنوعات چوبی دارد .

شلف دکوری با جنس چوبی وMDF :

ویژگی های مفیدی که مصنوعات چوبی دارد از جمله موارد زیر می باشد :

تنوع رنگ و روکش بسیار بالا و تنوع در سبک روکش مانند : براق ( هایگلاس ) ، مات و برجسته
کیفیت مرغوب و استحکام قابل قبول
دارای سطح صاف و متراکم
عدم وجود معایب چوب
مقاوم در برابر فشرده شدن
زیبایی ظاهری
قیمت مناسب
بدون نیاز به رنگ ( در مواردی که دارای روکش هستند . )
ضد خش و مقاوم در برابر استفاده روزمره ( در مواردی که ام دی اف روکش دار می باشد . )
انعطاف ، حالت دهی و برش در هر زاویه
نظافت راحت

قفسه و شلف دکوری در صورتی که دیواری بزرگ و خالی در امحوطه دارشته باشید بهترین راه برای پر کردن و تزیین محیط بشمار می رود . اما شلف های چوبی به سبک روستیک برای دکوراسیون های سنتی و خصوصا مدرن بسیار خوب جواب می دهد . اگر دیوارتان سفید یا به رنگ های روشن و خنثی به غیر از قهوه ای است ، شلف های چوبی خیلی عالی در زمینه روشن و سفید دیوار خودنمایی می کنند .

یکی از مزیت های قفسه و شلف های چوبی و ام دی اف نسبت به طاقچه مشابه آن ها در زمان گذشته این است که این قفسه ها قابلیت دمونتاژ و مونتاژ مجدد روی دیوارهای مختلف را دارند و همچنین قابلیت کوچک کردن و یا بزرگ کردن آنها در شرایط خاص و مورد نیاز وجود دارد .