قبل از خرید میز اداری بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشیم . اگر آنقدر بخت با شما یار بوده است که توانسته اید شرکتی را به نام خود ثبت کنید ، در این صورت یکی از مبلمان اداری که باید به فکر تهیه ی آن باشید ، میز مناسب است . یک میزارگونومیک نه تنها باعث می شود که شرکت شما جالب تر و جذاب تر به نظر بیاید ، بلکه از وارد شدن هر آسیبی بر بدن شما جلوگیری می کند .

گذشته از اینها میز وسیله ای مرکزی برای سر و سامان دادن و منظم کردن متعلقات شما می باشد . فضای اداری و از جمله میزمنظم یکی از پارامترهای لازم برای بهره وری و راندمان کاری بالا می باشد . طراحی مبلمان اداری خوب با روحیه و خلق و خوی شما هم ارتباط مستقیم دارد . مطمئنا می خواهید وقتی وارد محیط کار خود می شوید ، خوشحال باشید و روحیه ی خوبی داشته باشید .

مزایای میز مناسب

  • افزایش بهره وری و راندمان کاری یکی از مزایای مسلم میز مناسب است . یک میزمنظم و هدفمند برای کارمندان ایجاد انگیزه می کند .
  • حس مالکیتی که نسبت به میز و متعلقات خود داریم ، جنبه ی مهم دیگری ازمیزاست . فضای اداری برای شما مثل یک خانه ی کوچک می باشد . کافی است میز مناسبی را انتخاب کنیم .
  • مزیت برخورداری از سلامت مزیت مهم دیگری است که یک میز اداری ارگونومیک دارد . یک میز با ارتفاع مناسب و صفحه ی مخصوص برای کیبورد ، بسیار مهم است . میز باید به گونه ای باشد که به آسانی بتوان به کابینت ها و طبقات دسترسی داشت . رعایت این نکات به سلامتی ستون فقرات بسیار کمک می کند .
  • نکته ی آخر که برای یک میزارگونومیک مهم است ، ظاهری زیبا و جذاب می باشد . اگر می خواهید بر کارمندان و مشتریان بالقوه ی خود تأثیری عمیق بگذارید ، سعی کنید شرکت شما تمیز، منظم و جالب باشد .

برای میز خود ، چه شکلی را در نظر دارید ؟

موقع در نظر گرفتن میز برای فضای اداری خود ، اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که می خواهید میز شما به چه شکلی باشد ؟ اصولا چهار نوع میز معمول داریم :

  1. میز مستطیل
  2. میز برای گوشه ی اتاق
  3. میز به شکل L
  4. میز به شکل U

میزهای سفارشی ساز و خاص

میزهایی که در بالا ذکر شد ، همه از انواع معمول هستند . شما می توانید برای کار خاص خود ، یک میز تخصصی  بگیرید . برای مثال ، اگر رهبر ارکستر هستید ، می توانید میز استودیو بگیرید . و یا اگر گیمر (gamer) هستید ، در این صورت می توانید یک میز خوب و مناسب برای بازی بگیرید .

اگر شرکت شما اهداف خاصی دارد و فعالیت آن ویژه است ، می توانید میزهای خاصی را سفارش دهید مثل میزهای دو منظوره ، میز با ارتفاع قابل تنظیم ، میز با دیوایدر و کردنزا .

بر حسب نوع فعالیتی که در شرکت انجام می دهید ، انواع مختلف میز برای شما مناسب است .

برای مثال ، اگر شما میزی می خواهید که عمدتا برای کامپیوتر استفاده می کنید ، در این صورت باید بتوانید سیم ها را مدیریت کنید . بعضی میزها حتی برای سیم های USB جای خاصی در نظر گرفته اند تا در دسترس باشند . شما می خواهید جنس روکش میز به گونه ای باشد که بتوان با ماوس لیزری یا نوری بر روی آن کار کرد . سطوح شیشه ای برای ماوس خیلی مناسب نیستند .

اگر شما فایل ها و پرونده های زیادی دارید که باید بایگانی کنید ، در این صورت میزی که دارای کشو یا فایلینگ اداری ، کمد و طبقه باشد ، برای شما مناسب است . شما حتی می توانید میزی بگیرید که کمد داشته باشد تا فضای بیشتری برای بایگانی در اختیار داشته باشید .

در مورد زیبایی شناسی ، باید دقت کنید . بهتر است طرحی را برای میز انتخاب کنیم که مربوط به زمان خاصی نبوده و فقط یک علاقه ی زود گذر نباشد ، بلکه به گونه ای باشد که بتوان تا مدت ها از آن استفاده کرد . به هر حال شما باید به هنگام انتخاب میز ، به ماهیت فعالیت خود در شرکت هم فکر کنید . برای مثال اگر در یک شرکت حقوقی کار می کنید ، دکوراسیون اداری هنری و عجیب و غریب برای شما مناسب نیست .

نوع متریال

در میز اداری ، موضوع مهم دیگر متریال است . شما می توانید میزچوبی ، استیل ، شیشه و یا ترکیبی از این ها را بگیرید . میزی که فقط از چوب ساخته شده باشد ، گران ترین میز به شمار می رود . اگر شما میز اداری ام دی اف نامرغوب و یا متریالی سفارش دهید که شبیه چوب باشد ولی مرغوبیت چوب را نداشته باشد ، در این صورت شما خیلی کمتر هزینه می کنید ، اما ممکن است مرغوبیت متریال خوب را نداشته باشد .

میز شیشه ای معمولا چهارچوب استیل دارد و براق و مدرن می باشد . از معایب میز شیشه ای این است که شیشه ای کشو و کابینت ندارد . میزهای شیشه ای دوام خوبی نداشته و خیلی هم کاربردی نیست .

در مورد قیمت باید گفت ، میز چوبی ، گران ترین نوع است . نوع چوبی که شما می گیرید،  همچنین میزان قیمت آن را توجیه می کند .

نقش فضای اداری در انتخاب

این خیلی مهم است که ابعاد شرکت را به دقت اندازه گیری کرده باشید . یک متر اختلاف اندازه در این جا و آن جا می تواند خرید شما را ضایع کند . برای مثال خرید یک میز مدیریت خوب برای فضای اداری کوچک کاملا نامناسب بوده و با اصول زیبایی شناسی هماهنگ نباشد .

نتیجه گیری

خرید مبلمان اداری مناسب از الزامات اولیه ی یک فضای کاری راحت با کارایی بالا می باشد . اگر شما حس قوی دارید و ابعاد را به راحتی درک می کنید ، خودتان می توانید محصولات را انتخاب کنید . یک راه دیگر این است که شما می توانید برای این کار از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید . این افراد متخصص می توانند با توجه به نیازهای شما ، بهترین محصول را به شما پیشنهاد کنند .

دیدیم که قبل از خرید ، باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت از جمله : بودجه ، نوع فعالیت کاری ، نوع میز مورد نیاز، زیبایی و ظاهر کار، اصول ارگونومیک و متریال به کار رفته در آن . پس با توجه به آیتم های ذکر شده بررسی های لازم را انجام دهید و با بخش فروش بنکو تماس بگیرید .