طراحی محیط اداری مناسب و همچنین انتخاب مبلمان اداری راحت و شکیل نه تنها باعث ایجاد احساس بهتر در کارمندان و افزایش راندمان کاری آنها شده ، بلکه در مجموعه هایی که مشتریان به مجموعه مراجعه  می‌کنند و یا قراردادها در شرکت با حضور مدیران طرفین منعقد می گردد ، نیز می‌تواند تاثیرمثبت داشته باشد . بنابراین محل برگزاری جلسات و کنفرانس ها ، انتخاب میز کنفرانس و مبلمان اداری مناسب نکته بسیار مهمی تلقی می شود .

اگر قرار باشد این جلسات در دفتر مدیرعامل برگزار شود ، این محیط نه تنها باید مکانی آرام باشد ، بلکه باید ظاهری شیک و خیره کننده هم از نظر دکوراسیون اداری و هم فرمت کلی اتاق داشته باشد .

داشتن میز کنفرانس و اتاق جلسات مناسب برای کارمندان نیز نکته مهمی تلقی می‌شود . زیرا برای انجام بهتر کارهای تیمی و پردازش ایده‌های جدید ، لازم است باهم پروژه را انجام داده و در جلسات مختلف نسبت به روند انجام کار با یکدیگر بحث و گفتگو کنند و در نهایت نتیجه کار را به مدیران ارشد ارائه دهند .

بنابراین صرف نظر از مساحت فضا شرکت ، هر دفتر کاری به یک میز کنفرانس نیاز دارد . یک میز که مرکزی برای ایده پردازی و تشکیل جلسات فکری باشد .  بعضی از بهترین ایده های کسب و کار، دور این میز شکل گرفته‌اند . همچنین محل مناسبی برای دیدار با مشتریان و برگزاری جلسات عقد قرارداد با آنها باشد . اما سفارش و خرید مبلمان اداری ، کار ساده ای نیست . زیرا این میز عمدتاً باید پاسخگوی دو نیز مشخص برای دو گروه کارمندان و مشتریان باشد . پس برای انتخاب آن باید نکاتی را مد نظر قرار داد .

نکات مهم برای انتخاب میزهای کنفرانس مناسب

طرح‌های مختلف میزهای کنفرانس

میزهای کنفرانس از نظر ابعاد و طرح تنوع زیادی دارند . هر یک از آنها بنابر نیاز مجموعه می تواند کاربردی باشد . پس برای اینکه بتوانید بهترین طرح را انتخاب کنید باید بدانید که این میز قرار است دقیقاً چه نیازهایی از مجموعه شما را برطرف کند .

  • میزهای کنفرانس دایره‌ای ، طرحی جمع و جور برای اتاق های جلسه و فضاهای کوچک مانند دفاتر شخصی است.
  • میزهای کنفرانس مربع شکل ، برای جلسات گروهی کوچکتر ایده آل هستند . اما سطح کاری بیشتری را نسبت به میزهای دایره ای اشغال می‌کنند. در مورد میزهای مربعی این نکته را فراموش نکنید که با توجه به سبک پایه‌های آنها، ممکن است بتوانید چند میز مربعی را در کنار یکدیگر قرار دهید ، تا میز بزرگتری داشته باشید. این انعطاف پذیری به بهره برداری بیشتر از میزها کمک خواهد کرد.
  • میزهای کنفرانس مستطیلی برای اتاق های بزرگتر و جلسات رسمی مناسب‌ترند . این میزها قابلیت این را دارند که براساس  ابعاد اتاق کنفرانس شما ساخته شوند .
  • میزهای کنفرانس مستطیل سر گرد، شبیه به گزینه های مستطیلی هستند ، اما در هر دو طرف آنها نیم دایره است ؛ تا ظرفیت صندلی های بیشتری را فراهم کنند.
  • میزهای کنفرانس قایقی به شکلی طراحی شده اند تا زاویه دید مناسبی را برای همه شرکت کنندگان در جلسه فراهم کند . این میزها در میانه خود گسترده‌ترند و هرچه به سمت دو طرف کشیده می‌شوند ، عرض میز کاهش پیدا می‌کند . انتخاب این نوع میز باعث می‌شود که ارائه ها به آسانی برای همه بدون نیاز به تلاش و جابجایی برای نگاه کردن، قابل رویت باشد .

نکته‌ی دیگری که باید در انتخاب این میز در نظر گرفت حدود تعداد نفراتی است که به صورت همزمان از آن استفاده خواهند کرد. به این ترتیب می توان ابعاد مناسب‌تری را نسبت به فضا در نظر گرفت .

استفاده از میزها و مبلمان اداری انعطاف‌پذیر و خلاقانه دفتر شما را از دفتری عادی و کسل‌کننده ، به دفتری چشم نواز و الهام بخش بدل می کند . همچنین استفاده از میزهای U شکل نیز می‌تواند جذاب باشد . از توجه به صندلی های اداری غافل نشوید ، هیچ‌کس نمی‌خواهد در طول جلسه روی صندلی ناراحت بشینید .

بازهم برای انتخاب این میز موارد فنی نیز باید مد نظر قرار بگیرد که تیم طراحان و مشاوران مجموعه بنکو می‌توانند شما را در انتخاب بهترین گزینه راهنمایی کنند .