بعد از این که فضای اداری مناسب و دلخواه خود را پیدا کردید، قدم بعدی انتخاب مبلمان اداری است که با فضای اداری انتخاب شده، هماهنگی داشته باشد. شکی نیست که انتخاب مبلمان اداری درست و مناسب هم، به اندازه‌ی انتخاب فضای اداری اهمیت دارد. مبلمان اداری نامناسب روحیه‌ی کارمندان را تضعیف می کند و انرژی آن‌ها را می‌گیرد.

توجه به نکات زیر در انتخاب مبلمان اداری به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را داشته باشید:

  • خرید مبلمان اداری را براساس نیاز خود انجام دهید.

انتخاب شما قالباً باید براساس ماهیت کار درنظر گرفته شود، تا هم کارمندان و هم مراجعین در طول نشستن برای ساعات طولانی مشکلی نداشته باشند. فرض کنید می‌خواهید برای یک مرکز تماس مبلمان اداری تهیه کنید. قطعاً با توجه به ماهیت کار اپراتورها که باید برای ساعت طولانی پشت میز بنشینند، لازم است میز اداری و صندلی‌های ارگونومیک و مناسبی تهیه شود. خرید صندلی‌های ارگونومیک این روزها نه تنها یکی از نکاتی است که باید در نظر گرفته شود، بلکه یک ضرورت به حساب می‌آید، زیرا احترام به کارمندان جزء اصول هر شرکتی می‌‌باشد. علاوه بر این، سلامتی پرسنل و راحتی آنها مورد دیگری است که در تجهیز مجموعه باید جز اولویت‌های اصلی قرار بگیرد.

  • فضای شرکت قرار است مدرن باشد یا فضایی رسمی؟

سوال دیگری که شما باید از خود بپرسید این است که می خواهید چه جوی در شرکت داشته باشید. آیا جو کاملا رسمی را می پسندید و یا ترجیح می دهید کمی فضا را غیر رسمی کنید؟ یک میز جلو مبلی، و گذاشتن صندلی های راحتی در جاهای استراتژیک، همه‌ی آن چیزی است که برای ایجاد یک فضای غیر رسمی، لازم دارید. آیا می‌خواهید مبلمان اداری به نحوی باشد که با ایجاد اتاق به وسیله‌ی پارتیشن اداری ، فضای کار کارمندان را از هم جدا کند یا این که همه در یک فضای باز و یکپارچه یا Open Office کار کنند؟

پیش از انتخاب  انتخاب مبلمان اداری ، باید این سؤالات و همچنین سؤالات دیگری در مورد نوع مبلمان اداری و نحوه ی چیدمان مبلمان اداری را از خود بپرسید. انتخاب دکوراسیون رسمی یا مدرن تا حد زیادی به نوع فعالیت شما و ماهیت کارتان دارد. از طرفی سلیقه‌ی خود شما به عنوان کارفرما نیز مورد دیگری ات که گاهاً در طراحی اصلی دخیل می‌شود.  بنکو می تواند در انتخاب مبلمان اداری مناسب محل کارتان به شما کمک کند و شما را در این تصمیم گیری یاری نماید.

  • چیدمان و محل قرارگیری مبلمان اداری را در نظر داشته باشید.

قبل از سفارش و خرید ، باید بدانید چگونه می‌خواهید مبلمان را چیدمان کنید. ابعاد جاهای مختلف را در نظر داشته باشید طوری که بتوانید متناسب با آن مبلمان مناسب را انتخاب کنید. حتی چیزهای ساده‌ای مثل جای پریز برق، سایز و محل پنجره و دیوارپوش ها و وسایلی که در اتاق های مختلف وجود دارد، همه و همه در انتخاب مبلمان اداری باید در نظر گرفته شوند. باید مطمئن باشید که از فضای اداری خود استفاده‌ی بهینه برده و با توجه به سلیقه‌ی خود، فضا را جذاب تر کرده و به هم ریختگی کمتری در آن داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که هر فضای خالی تا زمانی که در آن هیچ وسیله‌ای قرار نگرفته باشد، بزرگ به نظر می‌رسد. به همین دلیل باید قبل از خرید، حتما فضا را اندازه گیری کنید.

  • بهتر است از نظر بصری ماهیت کار و برند شما در مبلمان اداری انتخابی مشهود باشد.

مبلمان اداری مناسب یک شرکت معماری با مبلمان اداری مناسب برای یک شرکت خدمات اینترنتی متفاوت است. نکته‌ی دیگری که قبل از خرید باید در نظر گرفت این است که مبلمان اداری انتخاب شده‌ی شما با تصویری که مردم از برند شما دارند، تطابق داشته باشد. اگر یک شرکت حرفه‌ای هستید، طراحی مبلمان اداری شما باید کاملا یکدست باشد، حتی کمدهای بایگانی، میز اداری و صندلی‌ها. همچنین حتی ترکیب رنگ انتخابی نیز باید با رنگ برند شما همخوانی داشته باشد، به طوری که مراجعه‌کننده در یک نگاه بتواند تشخیص دهد که این فضا محیط کاری برند شماست.

  • موقع خرید مبلمان اداری حتما فضای مشخصی برای بایگانی درنظر بگیرید.

در تکاپو و هیجان خرید مبلمان اداری جدید برای فضای اداری، ممکن است فراموش کنیم که به فکر جایی برای ذخیره و بایگانی باشیم. از کمد بایگانی، کمد اداری و وسایلی برای ذخیره‌ی فایل ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که در هیچ جایی به هم ریختگی نباشد، زیرا بی‌نظمی، هم زیبایی فضای کاری شما را خراب می‌کند و هم تمرکز پرسنل را برای فعالیت کاهش می‌دهد. حتی اگر بهترین مبلمان را تهیه کرده باشید. داشتن فضای زیاد برای بایگانی به شما قدرت انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهد. وقتی که در هیچ جای دیگری فضا برای ذخیره وجود ندارد، طبقاتی بر روی دیوار در نظر بگیرید تا فضای بیشتری داشته باشید.

  • مبلمان اداری ای انتخاب کنید که کاربردی باشد.

هیچ وقت مبلمان را صرفاً به دلیل این که چشمگیر است و ظاهر زیبایی دارد، انتخاب نکنید. کاربردی بودن مواردی که برای محیط کار انتخاب می‌کنید نکته‌ای است که اغلب فدای زیبایی آن می‌شود. در صورتی که بعد از خرید و استفاده مشخص می‌شود که این مبلمان کارایی لازم را ندارد. فروش مبلمان اداری (خصوصاً زمانی که سفارشی براساس برند شما طراحی شده باشد) کار آسانی نیست و قطعاً مجموعه را به دردسر می‌اندازد. مبلمان اداری ای که شما در شرکت استفاده می کنید، باید نیازهای اساسی شما را فراهم کند.

قبل از خرید مبلمان اداری با ما مشورت کنید. کادر طراحان ما بهترین و مناسب ترین مبلمان اداری را برای محل کار شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین می‌توانید با توجه به فضای کاری و ماهیت و فعالیت کاری، مبلمان اداری مناسب را انتخاب کنید.