براي داشتن يك فضاي اداري متفاوت و لوكس نبايد به فضايي پر از رنگ های گوناگون فكر كرد . طراحي فضاي اداري اصولي دارد . اينكه صرفا به دليل علايق شخصي از طراحتان خواسته‌اي داشته باشيد منطقي نيست.

همچنین براي آنكه آرامش را به اتاق كارتان بياوريد ، استفاده از رنگ های آبی کمرنگ و سبز کمرنگ مناسب است .

در طراحی مبلمان اداری اتاق خود نظم را از نکات مهم طرح باید در نظر بگیرید . حتي اگر بهترين مبلمان را داشته باشيد و از بهترين طراح‌ها براي دكوراسيون اتاق كارتان كمك گرفته باشيد اما دفتر شما بي‌نظم باشد ، قطعا صرف هزينه بي‌فايده است . پس اگر منظم نيستيد از همين الان تكليف را با خودتان مشخص كنيد تا هزينه زيادي را متحمل نشويد . اين بي‌نظمي نه فقط به معناي مرتب بودن پوشه‌ها ، وسايل روي ميز و. . . اتاق كار شماست بلكه شما با انتخاب رنگ‌هاي نامناسب هم نبايد شلختگي فضايي به وجود بياوريد . يكي از رنگ‌هاي مناسب براي اتاق كاري لوكس، طيف رنگي سفيد، خاكستري و مشكي است. همچنین در هنگام طراحی می توان از کمدهای بایگانی و یا کمد دیواری که مناسب طبقه بندی لوازم شخصی و برخی اسناد است ، استفاده کرد .

طيف رنگي كرم تا قهوه‌اي هم مناسب است. حتي اگر مي‌خواهيد از رنگ‌هاي متفاوت‌تري استفاده كنيد از رنگ‌هايي مثل سرمه‌اي و بنفش تيره هم مي‌توانيد كمك بگيريد. اگر از المان‌هاي عمودي روي ديوار اتاق كارتان استفاده كنيد (مثل قاب عكس‌هاي ساده) ارتفاع كف تا سقف اتاق كار هم بلند‌تر به نظر خواهد رسيد. جنس ديوارهاي اتاق كار شما مي‌تواند بتن، رنگ، تركيب گچ و چوب يا بتن و چوب باشد. كاغذديواري هم گزينه خوبي است.

فضاي اتاق كار نبايد به اندازه ديگر بخش‌هاي شركت شلوغ و پرسر و صدا باشد. اگر شغلي خاص داريد، بهتر است ديوارهاي اتاق كار شما عايق صوتي باشند. یا از پارتیشن های اداری دو جداره که عایق سرو صدا هستند می شود استفاده کرد .

رسمي‌ترين مبلمان فضاي اداري مختص اين اتاق است. البته قرار هم نيست اتاق كار شما كه محلي براي امضاي قراردادهاي مهم كاريتان است شبيه فضاي اتاق كنفرانس با نوعي چيدماني خاص يا فضايي سنگين و بيش از اندازه خشك باشد.

داشتن يك آكواريوم به صورت توكار در اتاق كار شما ، هم براي خودتان لذت‌بخش است و هم براي كساني كه به ملاقات شما مي‌آيند. ابعاد آكواريوم با متراژ اتاق كار شما رابطه مستقيمی دارد؛ يعني شما نبايد در يك اتاق كوچك، از يك آكواريوم بزرگ استفاده كنيد.

در کنار همه این ها ، مبلمان اداری دفتر کار شما باید برای پرسنل و کارمندان ، راحت و مناسب 8 ساعت کار در روز باشند ، در این خصوص صندلی های اداری ( متناسب با نوع استفاده کاربر از آن ) باید ارگونومی خاص خود را داشته باشد و ارتفاع میز ها استاندارد باشند . نحوه قرار گیری رایانه بر روی میز باید به گونه ای باشد که به سر و گردن کاربر در طولانی مدت آسیبی نرسد .

اصول کلی طراحی دکوراسیون دفتر کار بحث گسترده و پیچیده ای است که به تفصیل در مقالات آینده به آنها پرداخته خواهد شد .