آدی تاتارکو یکی از افراد مبتکر و کارآفرین است.

این بانوی 40 ساله سالها در بخش اداری شرکتهای تجاری کار می کرد تا این که در سال 2001 او و شوهرش، آلون کوهن تصمیم گرفتند از نیویورک به سیلیکون ولی نقل مکان کنند. تاتارکو پس از اقامت در این شهر اوقات کارش را از 16 ساعت به 10 ساعت تقلیل داد تا وقت بیشتری را به مراقبت از فرزندانش اختصاص دهد. این زوج پس از مدتی موفق شدند خانه ای را در سیلیکون ولی بخرند که حدود 50 سال پیش بنا شده و به اصطلاح کلنگی بود. آشپزخانه، سرویس حمام و دستشویی و وضعیت درب و پنجره و تأسیسات، فرسوده و زهوار در رفته و اتاقها کوچک و تاریک و تیرهای چوبی سقف ناهموار و لانه موریانه شده بود. به طوری که آنان حس کردند ناگزیرند خانه شان را بازسازی کنند. برای این منظور رؤیاهای بزرگی در سر داشتند؛ می خواستند بدانند پس از آن که خانه شان را نوسازی کردند چگونه به نظر خواهد رسید. اما پس از مدی کوتاه دریافتند که این کار فوق العاده دشوار و حتی عذاب آور است. فرد و یا منابع مناسب و الهام بخشی وجود نداشت که آنان را در بین نقطه نظرهایشان و یا انتخاب افراد متخصص یاری کند.

تاتارکو می گوید:

ما نیز مانند بسیاری از افراد در انتقال نقطه نظرهایمان دچار مشکل بودیم. اصطلاحات مرسوم را نمی دانستیم و از جزئیات ساخت و ساز، طراحی، معماری و پیمانکاری آگاهی نداشتیم. وقتی یک استادکار به خانه ما می آمد و می پرسید که آیا مایلیم کف اتاق ها پارکت و یا … شود به او خیره می شدیم و می گفتیم: «چی؟» برای رفع این کاستی کوشیدیم از طریق مطالعه دقیق کتاب ها و مجلات اطلاعاتمان را ارتقاء دهیم، اما نتیجۀ قابل توجهی عایدمان نشد. سرانجام به گمان خودمان آرشیتکتی مناسب را پیدا کرده و پس از در میان گذاشتن ذوق و سلیقه مان کار را به او سپردیم. سرانجام گروهی مرکب از پیمانکار و چند کارگر تحت نظارت آرشیتکت بازسازی را آغاز کردند و ما در طول سه ماه که آنان در سالن پذیرایی و اتاق نشیمن مشغول به کار بودند در اتاق خواب پسرانمان زندگی می کردیم؛ بدون آن که بتوانیم در آشپزخانه پخت و پز کنیم. برخلاف تصورمان که بازسازی کاری متنوع و تفریحی است، این بیشتر به یک کابوس شباهت پیدا کرد.

از سوی دیگر استادکاران و متخصصان گله داشتند که خواسته های ما و سایر صاحبخانه ها را به روشنی درک نمی کنند و از این بابت آشفته و ناراحت بودند. می گفتند مردم عکسی را در مجله می بینند و بعد با آنان تماس می گیرند و می خواهند چیزی شبیه به آن را برایشان بسازند. در صورتی که آنچه در مجله مشاهده می کنند صدها هزار دُلار هزینه برداشته و آنان تنها بیست هزار دلار بودجه دارند، و یا آنچه در تصویر می بینند در یک خانه بسیار بزرگ اجرا شده در حالی که خانه خودشان کوچک است. در واقع استادکاران مدعی بودند که انتظارات صاحبخانه ها غیرواقع بینانه است و نمی دانند پولی را که برای بازسازی خانه شان در نظر می گیرند تا چه اندازه مهم و تعیین کننده می باشد.

به هر حال تاتارکو و شوهرش پس از صرف هزینۀ گزاف اتلاف وقت و زحمت و مرارت فراوان و نرسیدن به خواسته هایشان این فکر به سرشان افتاد حالا که تمام صنایع و صنف های مختلف، از آژانس های مسافرتی گرفته تا آژانس های املاک و حتی خرده فروشی ها، سایت شخصی دارند و به صورت اینترنتی کار می کنند. چرا باید طراحی و بازسازی خانه با روشهای سنتی گذشته انجام پذیرد، و یا افراد به جدا کردن عکس از مجلات متوسل شده و یا از طریق دوستان و آشنایان به سراغ طراح، آرشیتکت و یا سایر استادکارانی بروند، که احتمالاً دیدگاهی متفاوت داشته و از انتظارات آنان سردرنمی آورند. به هر حال این زوج کارآفرین پس از آن که از بوتۀ زحمت و هم و غم گذشتند به این نتیجه رسیدند که باید برنامه ای را که موجب اتلاف وقت و هزینۀ فراوانی شده رها کنند و این کار را با راه و روشی متفاوت بیازمایند.

آنان نخست از طراح ها، آرشیتکت ها و پیمانکاران حوالی محل سکونت شان تقاضا کردند که نمونۀ کارها و خدمات خود را به سایت شخصی آنان تحت عنوان www.Houzz.com ارسال کنند. همچنین به افراد ساکن در آن محدوده بخصوص والدین همکلاسی های فرزندانشان که درصدد بازسازی خانه شان بودند پیشنهاد کردند در فضای مجازی به این کار گروه ملحق شوند تا به اتفاق موانع و تنگناها را از میان بردارند. دو طرف از این پیشنهاد استقبال کردند.

تاتارکو می گوید: «قصد داشتیم با تشکیل این شرکت راه تازه ای را برای بازسازی خانه به مردم نشان دهیم تا افراد از طریق کامپیوتر و موبایل بتوانند جزئیات بازسازی خانه شان را به طور دقیق تعیین کرده و به سادگی به طراحان، آرشیتکتها و پیمانکاران مورد نظرشان متصل شوند و هزینه را هایشان را به طور دقیق برآورد کنند. در واقع سایت Houzz به ویترین طرحها و خدمات آرشیتکتها و سایر دست اندرکاران بازسازی مبدل شد تا افراد نیازمند به این خدمات قادر باشند پس از مشاهدۀ تصاویری گسترده و متنوع به طور دقیق ذوق و سلیقه خویش را مطرح کنند و از طریق استادکارانی که این سایت به آنان معرفی می کند به خواسته هایشان جامۀ عمل بپوشانند.

به هر حال این زوج در سال 2009 شرکت Houzz را تأسیس کردند. این پروژه نخست یک سایت خانوادگی بود که به جز تاتارکو و همسرش، دوستان و خویشاوندانشان نیز به آن رجوع می کردند. اما پس از یک سال از یک شبکه ساده که تنها بعضی شبها و آخر هفته ها به آن رجوع می شد به یک شرکت تجاری تمام عیار تبدیل گردید.

وقتی از تاتارکو پرسیدند که مفیدترین تجربه ای که در آغاز کارشان با آن رو به رو شدند چیست پاسخ داد: ایجاد سایت Houzz از روی ناچاری و استیصال بود اما پس از رو به رو شدن با کسب و کاری بالقوه و پر رونق ذهن مان به آفرینش تجربه ای بزرگ معطوف شد و چون دل در گروی کار خود داریم و به آن عشق می ورزیم هر بار با تعریف متفاوتی از حرفه مان رو به رو شده، کارهای تازه ای را به عهده گرفته و درگیریهای جدید را پدید می آوریم. کوشیده ایم ایده های باور نکردنی را برگزیده و آسان و قابل هضم شان کنیم تا افراد آنها را به سهولت مورد استفاده قرار دهند. پس از تحقق هر هدف از آن تجربه آموخته و به عنوان پلکانی که ما را به هدف بالاتر سوق می دهد از آن بهره می بریم.» تاتارکو در پاسخ به این پرسش که تحت تأثیر چه انگیزه ای به پیش می تازند و بر مسایل غلبه می کنند، گفت: «دلیل واقعی تعقیب اهدافمان این است که با ارائه جدیدترین تکنولوژی شرایطی را فراهم کنیم تا صاحبخانه ها و متخصصان بهترین تعامل را با یکدیگر برقرار کنند. ما در آغاز جلسات ماهیانه فرصتها و نیز موانع و چالشها را ارزیابی می کنیم. چنانچه به نتیجۀ دلخواه نرسیده باشیم در شیوۀ کارمان تجدیدنظر می کنیم تا در زمینه بازسازی پیشتاز باشیم. من قویاً اعتقاد دارم که تمرکز عامل عمده و اساسی موفقیت است. بر این اساس با توجه مداوم به هدفی که در ابتدا قصد تحقق آن را داشتیم می توانیم از میان تنگناها به سلامت گذر کنیم.

ما در آغاز هر جلسه رسالت مان را مرور و بررسی کرده و برای ارزیابی فرصتها و نیز موانعی که با آن مواجه می شویم از آن سود می بریم.

تاتارکو در پاسخ به این پرسش که: استراتژیهای شما برای سرآمد شدن چیست و یا چه عواملی در موفقیت تان مؤثر بوده است گفت: اغلب مدیران رقابت با سایر شرکت ها را مبنا قرار داده و صرفاً به افزایش درآمد و توسعه شرکت شان می اندیشند و یا می کوشند به سرمایه گذاران اثبات کنند که کالا و یا خدماتشان کیفیت بیشتری دارد و نسبت به شرکتهای رقیب یک سر و گردن بالاترند. در صورتی که هدف ما جذب کاربران و یا متخصصان بیشتر نیست، بلکه این شور و اشتیاق و احساسات و عواعطف مان است که هزاران نفر را با حرارت و هیجان، به استفاده از Houzz ترغیب کرده و سرمایه گذاران را تا در خانه ما کشانده است. درخشش ما ناشی از آن است که شیفتۀ کارمان هستیم و این شیفتگی در خدماتی که به افراد عرضه می کنیم قابل مشاهده است.

تاتارکو و همسرش شرکت شان را با سرمایۀ اندک 2000 دلار در ماه که عایدی آنان از سایر فعالیتها بود، آغاز کردند. چندی نگذشت که آوازۀ ابتکار عملشان همه جا پیچید، از مرز کالیفرنیا گذشت و سراسر آمریکا را در نوردید. این زوج در پاییز 2010 پس از آنکه شبکه ای از متخصصان و استادکاران در فضای مجازی شان شکل گرفت، سرمست از این موفقیت غیرمنتظره تصمیم گرفتند به طور رسمی کاری نوظهور را بنیان نهند. ارتباط با افراد گوناگون این فرصت را برایشان فراهم کرد که با هزاران تجربه متفاوت رو به رو شوند و دامنه دیدشان را وسعت بخشند. بد نیست بدانید که تا سال 2013 بیش از یک سوّم کاربران این سایت از خارج از آمریکا به این شبکه متصل می شدند. در تابستان نخستین سال تأسیس، شعبۀ این شرکت در لندن افتتاح شد و در حال حاضر شبکۀ بریتانیا 1/5 میلیون کاربر داشته و 15000 طراح، آرشیتکت و سایر متخصصان به آن متصلند.

دیری نپایید که Houzz به کشورهای استرالیا، فرانسه و آلمان نیز راه یافت. سپس تاتارکو و همسرش به ژاپن و کشورهای خاور دور عزیمت کرده و این سیستم را در آن مناطق نیز توسعه دادند تا راه تعامل، همفکری و همکاری برای کاربران و متخصصان این نقاط جهان نیز هموار شود. در حال حاضر صنعت طراحی و بازسازی خانه، تنها در آمریکا و اروپا میلیاردها دلار بازار دارد و فضای رشد و پیشرفت در سایر نواحی جهان نیز به همین اندازه فراهم است. بعلاوه خدمات Houzz روز به روز افزون تر و متنوع تر می شود. طراحی و اجرای باغ و به طور کلی فضای سبز یکی از خدمات جدید این شرکت می باشد.

امروزه با تصاویر و عکس هایی که طراحان به Houzz ارسال کرده اند کاربران می توانند از میان صدها عکس و تصویر طرح مورد نظرشان را انتخاب کرده و هر گونه پرسش در این خصوص را با صدها متخصص این شبکه در میان گذاشته و یا از صاحبخانه هایی که پیش از این بازسازی کرده اند رهنمود بگیرند بد نیست بدانید که تاتارکو و شوهرش پس از راه اندازی این سایت خودشان نیز ترغیب شدند با تجارب به دست آمده پروژه بازسازی خانه شان را ادامه دهند. به همین دلیل در فضای سبز جلو خانه تغییراتی به وجود آورده و مکانی را به نام اتاق میهمان به ساختمانشان افزودند. پس از مدتی پسر 12 ساله شان گفت که دیگر نمی خواهد با برادر کوچکش هم اتاق باشد تاتارکو ضمن استقبال از این پیشنهاد از پسرانش تقاضا کرد که با مراجعه به Houzz رنگ آمیزی در و دیوار و پوشش کف اتاقشان را انتخاب کند. او در این زمینه می گوید: بازسازی خانۀ ما پروژه ای دایمی است. زیرا از یکسو پیوسته تحت تأثیر طرحها و نقشه های جدید قرار می گیریم و از سوی دیگر به خاطر ادارۀ شرکت مان نمی توانیم وقت قابل توجهی را به بازسازی خانه مان اختصاص داده و آن را تمام کنیم.

سایت Houzz پس از گذشت 5 سال یکی از موفق ترین شرکتهای مجازی در آمریکا به شمار می آید. اگر شما صاحب خانه اید و برای بازسازی خانه تان طرح و یا نقشه ای در اختیار ندارید و یا اگر آرشیتکت، طراح، پیمانکار بوده و یا به طور کلی در امور بازسازی خانه شاغل هستید و مایلید به کسب و کارتان رونق ببخشید به طور قطع این مؤسسه رضایت و خشنودی تان را از هر حیث فراهم خواهد کرد.

در حال حاضر هر ماه 25 میلیون نفر از گالری های عریض و طویل Houzz بازدید می کنند. این سایت حتی در قیاس با سایت فروشگاه های عظیمی نظیر نورداستروم بیشتر بازدیدکننده دارد. همچنین موج عظیمی از سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل با توجه به این که این شرکت در ازار طرحی و دکور تاکنون حدود 300 میلیارد دلار گردش مالی داشته به سوی آن جذب شده اند. چنانچه گفته شد تاتارکو و همسرش کارشان را با سرمایه ای اندک و با بازسازی خانه شان آغاز کردند. اما این تشکیلات روز به روز رونق گرفت. چندان که تا به امروز 200 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. بخشی از درآمد این شرکت ناشی از معرفی و تبلیغ شرکتها و مؤسسات مربوط به امور بازسازی است. گرچه بسیاری از خانه هایی که در این فضا به نمایش درآمده بسیار شیک و مجلل و گرانقیمت است؛ با وجود این بسیاری از پیشه وران شاغل در امور بازسازی، صرفنظر از اینکه عمارت های اعیانی و یا یک آپارتمان یک اتاق خوابه را بازسازی می کنند، در این سایت حضور دارند. فلسفه این شرکت آن است که به جای توجه به مسایل فرعی نظیر نشان دادن خانه های افراد ثروتمند و گفتگو دربارۀ آن، با تمرکز به افکار و آرمانهای واقع بینانه به افراد با علایق و سلایق مختلف توصیه می کند که چه تغییراتی را می توانند در املاک شان انجام دهند.

امروزه Houzz مکانی برای یافتن طرح های مناسب و متخصصان قابل و شایسته است. این شبکۀ بزرگ و گسترده مرکب از 35 میلیون صاحبخانه، طراح، آرشیتکت، پیمانکار و سایر شاغلین ذیربط در آمریکا و بسیاری از نقاط جهان است و شما می توانید تنها با یک کلیک با هر یک از آنان تماس گرفته و همفکری و مشورت کنید. حتی اگر بخواهید فقط آشپزخانه تان را بازسازی کنید و یا دکوراسیون اتاق خوابتان را عوض کنید می توانید به سهولت و بدون فوت وقت از استادکاران و متخصصان حاضر و ناظر در این سایت یاری و حمایت بطلبید؛ هزینه ها را مقایسه کنید؛ با صاحبخانه ها تماس بگیری و میزان رضایت شان را از خدمات آن افراد بپرسید.

خانم سینتیا اویت یکی از کاربران پر و پا قرص Houzz است. او دو سال پیش از طریق جستجو در گوگل با این سایت آشنا شد و اکنون قصد دارد خانۀ 4 اتاق خوابه اش را در شهر کاماس، ایالت واشنگتن بازسازی کند. او گفت: من هر روز با Houzz ارتباط دارم و تاکنون 400 عکس مختلف از طریق آن در کامپیوترم ذخیره کرده ام، بررسی این تصاویر یاریم کرد تا آشپزخانه و اتاق خواب هایم را بر طبق میل و سلیقه ام بازسازی کنم. مراجعه به این سایت حتی مرا در انتخاب چیدمان وسایل مان پس از بازسازی یاری کرد.

آقای گاریسون به عنوان طراح در Houzz حضور دارد. او این سایت را یک ابزار بازاریابی ارزشمند معرفی می کند. زیرا اکنون از این طریق می تواند به مشتریان بالقوه فراتر از شهر پورتلند، که دفترش در آنجا قرار دارد، سرویس دهی کند. او می گوید که هر ماه از طریق این سایت 2 یا 3 مشتری به سراغش می آید. بعلاوه او هرگز فکر نمی کرد طراحی اتاق کودک او تا این اندازه خواهان داشته باشد. تاکنون حدود 1000 مراجعه کننده داشته که اطلاعات بیشتری را از او مطالبه کرده اند.

مصاحبه گزارشگر مجله فورچون با تاتاکو که در زیر می آید، اطلاعات زیادی را دربارۀ این کارآفرین موفق در اختیارتان می گذارد:

در کار و تکنولوژی چه کسی را بیش از همه تحسین می کنید و چرا؟

در دنیای تکنولوژی افراد زیادی ستودنی هستند. به طور مثال می توانم به بیل گیتس اشاره کنم. اخیراً شانس آن را داشتم که در برنامه ای در رابطه با چگونگی تأسیس و رشد مؤسسه گیتس، پای صحبت های او بنشینم؛ مؤسسه ای که با مطالعه و تحقیق راه را برای رشد و توسعه تکنولوژی هموار کرده و در زمینه های مختلف بر جهان تأثیری عمیق گذاشت. بیل گیتس در این جلسه دربارۀ اهمیت، روشهای جدید واکسیناسیون کودکان در کشورهای در حال توسعه و نیز تأثیر چشمگیر آن بر کاهش میزان مرگ و میر این کودکان که در گذشته از امکاناتی برای مصونیت از بیماریها بی بهره بودند سخن گفت. این کارآفرین بلندآوازه به تکنولوژی کشت نوع خاصی از برنج که در برابر سیل مقاوم است نیز اشاره کرد و افزود با پیروی از این ابتکار عمل گرسنگی کاهش چشمگیر پیدا خواهد کرد. این تنها دو نمونه از جذاب ترین اقدامات در دنیای تکنولوژی کنونی است که زندگی بسیاری از مردم را در سراسر گیتی تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کار چه شرکتهایی را بیش از همه می پسندید و چرا؟

من موارد گوناگونی را در شرکت های مختلف تأیید و تحسین می کنم. به طور مثال طراحی شرکت اَپل را دوست دارم؛ نحوۀ ساخت و پردازش توان مهندسی شرکت گوگل و آمارگیری شرکت آمازون را تحسین می کنم و همواره می کوشم از آنها تجربه بیندوزم.

کدام بخش از تکنولوژی شما را بیشتر به هیجان در می آورد؟

تکنولوژی بصری بر من تأثیر بیشتری دارد. ما در شرکت Houzz ابتدا بر روی تکنولوژی های تصویری متمرکز شدیم. این بخش قابلیتهای بسیار زیادی دارد و ما می خواهیم با اتکاء به آن زندگی روزمرۀ مردم را تغییر دهیم.

برای افرادی که در آغاز راه کارآفرینی هستند چه رهنمودهایی دارید؟

کاری را انتخاب کنید که به راستی مشتاقش هستید و هنگامی شغل شما پرشور و حرارت خواهد بود که جرقه هایی از هیجان در کار شما را برانگیزد. به عبارت بهتر شما باید در آتش شوق دستیابی به هدفتان بسوزید، به طوری که بعضی اوقات ناخودآگاه 12، 14، 16 ساعت و یا بیشتر بدون احساس گرسنگی و سرما و گرما یکسره کار کنید. پیمودن این راه به ترن هوایی در شهربازی شباهت دارد که با سراشیبی ها و سربالاییهای متعددی توأم است. بعضی سراشیبی ها آنقدر تیز است که جرأت رو به رو شدن با آنها را ندارید و از ترس قالب تهی می کنید. با وجود این سرشار از لذت و هیجان هستید. به هر حال اشتیاق قدرت خارق العاده ای است که از عمق وجودتان برمی خیزد، اوج می گیرد تا قدرت ایستادگی در برابر حوادث بزرگ را در شما ایجاد کند. کارآفرینی سفری پرماجراست که در خلال آن با اتفاقات غیرمنتظره ای روبه رو می شوید و یا موانعی سر راهتان قد علم می کند که هرگز تصورش را نمی کردید با آنها رو به رو شوید. در عوض هنگام مقابله با این چالشها، استعدادها، هوش و ابتکاراتی را که سالها در انتظار به ثمر رسیدنش بودید در دسترس تان قرار می گیرد. رفته رفته تمام ذخایر و ابزارهایی را کشف می کنید که سالها برای رسیدن به آرزوهای قلبی تان محتاجشان بودید. آنچه مهم است انتخاب چیزی است که به واقع به آن باور دارید و به آن عشق می ورزید. این ایده باید در ضمیر باطن شما تکامل یافته و به ایمان و اطمینان بدل شود. آنقدر شیفته اش باشید که هر شب با خیال دستیابی به آن به خواب بروید و به امید و عشق به آن از خواب برخیزید. ضروری ترین اقدام برای رسیدن به این هدف آن است که به رغم مسایل و مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید خود را پایبند به این برنامه کنید. به هر حال این راهی است دشوار و ممکن است بارها به خاطر خستگی فراوان در محل کارتان خوابتان ببرد. در عوض پاداشی بزرگ برایتان به ارمغان می آورد.

بهترین پند و اندرزی که تاکنون دریافت کرده اید چیست؟

عبارت ساده ای است که مفاهیم پرمعنایی در بطن آن نهفته است. در روزهای آغازین کارم شخصی به من گفت: «اگر قصد داری برای کوتاه مدت حرفه ای را دنبال کنی، بهتر است از انجام آن صرفنظر کنی.» و من هر روز که می گذرد به حقانیت این سخن بیشتر پی می برم. شما باید با خود عهد کنید که در هر صورت به کاری که قصد انجامش را دارید جامۀ عمل بپوشانید. اگر شیفتۀ آن باشید و این شیفتگی را در تمام ذرات وجودتان حس کنید راه پر رنج و ملال شما با ماجراهای شوق انگیز و لذت بخش درهم خواهد آمیخت. اما اگر قصد دارید کاری را بیازمایید و پس از چند صباحی در صورت عدم رضایت از آن دست بکشید بهتر است که آن را آغاز نکنید. شما باید با فکر و عقیده در این راه قدم گذارید. در دل بگویید: «این سفر من است.» آفرینش ایده ای که به راستی بتواند افراد و یا یک صنعت را متحول کند، بهترین دلیل برای تعقیب آن آرمان است.

پروژه بزرگ بعدی تان چیست؟

در سال 2013، سی و پنج درصد از مخاطبان ما از کشورهای مختلف دنیا بودند. با وجود این می کوشیم در عرصۀ بین المللی حضور پررنگ تری داشته باشیم. ما در شرکت Houzz قصد داریم از طرحهای متفاوتی که در نقاط مختلف جهان وجود دارد الهام بگیریم. می خواهیم مرزها را از میان برداریم تا افراد با استادکاران مختلف در ارتباط بوده و خدماتی را که در سراسر جهان عرضه می شود مشاهده کنند. این یک پروژه جهانی است و هر روز بر وسعت آن افزوده می شود.

در حال حاضر با چه چالش هایی رو به رو هستید؟

بزرگترین چالش ما این است که بکوشیم همگام با توسعۀ شرکتمان کیفیت کار خویش را حفظ کرده و به اصول و معیارهایمان پایبند باشیم. به همین دلیل برای شایستگی و کارآیی افرادی که استخدام شان می کنیم بهایی گزاف قایلیم. ما در شروع کار تنها 20 نفر پرسنل داشتیم. اما اکنون بیش از 200 نفر در شرکت ما مشغول به کارند. من و همسرم هنوز با متقاضیان کار شخصاً مصاحبه می کنیم تا بازدهی شان را به طور دقیق بسنجیم. هدف مان حفظ فرهنگ، ارزشها و کیفیت روزهای اولیه بوده و این یک چالش بزرگ است. بسیاری از شرکتها پس از آن که کارشان گرفت و سرشان شلوغ شد کیفیت را فدای کمیّت می کنند و ما به شدت مراقب هستیم که در میان این شرکتها نباشیم.

افرادی را به خدمت بگیرید که دیدگاه هایتان را بپذیرند و بخواهند همراه و همسفرتان باشند. شما به افرادی نیازمندید که سفیر واقعی برندتان بوده و به طور کامل با فرهنگ شما همسو و هماهنگ باشند.

یکی از اهداف شخصی شما که مایلید هر چه زودتر به آن جامه عمل بپوشانید چیست؟

یکی از چیزهایی که بر آن تمرکز دارمم تکمیل بازسازی خانه ام است. خانه ما هنوز کامل نشده است. به خاطر وسعت پروژه ها از انگیزۀ اصلی این کار یعنی بازسازی خانه خودمان دور شدیم و فرصتی برای اتمام آن پیدا نکردیم، این یک هدف بزرگ است و از صمیم قلب مایلم آن را به سرانجام رسانم.

برای برخورداری از یک زندگی متعادل چه برنامه ای دارید؟

بهره مندی از یک زندگی متعادل مستلزم عزم و سختکوشی است و من برای این منظور از هیچ کوششی دریغ نمی کنم. تردیدی نیست که کار در شرکت و مراقبت از سه فرزند وقتم را به طور کامل می گیرد. اما خوشبختانه من به هر دو نقش علاقه مندم. تعادل و توازن بین این دو به من امکان می دهد که به سایر امور زندگیم نیز توجه کنم. هنوز طرحها و ایده هایی دارم که مایلم هر چه زودتر جامۀ عمل بر تن کند. من به طور همزمان به موفقیت در حرفه و رابطه های خود در تمام سطوح می نگرم تا از توفیق خویش لذت ببرم و در مراقبت از همسر و فرزندانم، که بزرگترین دارایی من هستند نیز چیزی کم نگذارم.