مقالات

آخرین مقالات

18 فروردين

چرا میز اداری ایستاده؟

ثابت شده است که استفاده از میز اداری معمولی و نشستن برای مدت طولانی، اثرات منفی زیادی برای سلامتی به همراه دارد. تحقیقاتی که صورت گرفته است نشان می دهد که نشستن های طولانی و میز اداری عادی، مشکلات زیادی برای سلامتی
به همراه دارد از چاقی تا بیماری های قلبی و دیابت. مشکل بزرگ تر این است که آمریکایی ها امروزه موقع کار بیش از قبل می نشینند، جمعا حدود 6 ساعت در روز.
یکی از روش هایی که می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد، استفاده از میز اداری ایستاده در شرکت شما می باشد. در این جا سه دلیل برای این که بهتر است به جای میز اداری معمولی، از میز اداری ایستاده استفاده کنید، ذکر می شود:

1. فواید سلامتی استفاده از میز اداری ایستاده

همه ی ما می دانیم که استفاده از میز اداری معمولی و نشستن طولانی برای بدن ضرر دارد. ثابت شده است که ایستادن (به جای نشستن) ریسک چاقی را کاهش می دهد، زیرا شما در حالت ایستادن کالری بیشتری می سوزانید. البته نه به اندازه ی وقتی که مشغول نرمش هستید. بر اساس مطالعه ای که انجام شده است، اگر شما تمام بعدازظهر را در حالت ایستاده بگذرانید، جمعا حدود 170 کالری می سوزانید. در حالت ایستاده، سطح قند خون شما کاهش میابد، بنابراین احتمال ابتلای شما به دیابت و نیز بیماری قلبی را کاهش می دهد.
علاوه بر این، با میز اداری ایستاده، عضلات شما فعالیت بیشتری خواهند داشت. چه باور کنید و چه باور نکنید، ایستادن در تمام روز واقعا می تواند درد کمر و مفاصل را کاهش دهد. ایستادن باعث می شود عضلاتی که در حالت نشستن فعالیت نمی کنند، کاملا درگیر شوند.
نکته ی دیگر این که است با استفاده از میز اداری ایستاده، شما عمر طولانی تری خواهید داشت. بر طبق مطالعه ی A 2011 اگر افراد مدت نشستن را از 6 ساعت در روز به سه ساعت در روز کاهش دهند، می توانند تا دو سال انتظار عمر بیشتری داشته باشند.

2. افزایش بهره وری و راندمان کاری با میز اداری ایستاده

ایستادن در تمام روز و کار کردن پشت میز اداری ایستاده، به هیچ وجه باعث خستگی بیشتر نمی شود. در حالی که خیلی ها فکر می کنند هر چه بیشتر بایستند، بیشتر خسته می شوند. البته در ابتدا ممکن است این مشکل پیش بیاید. اما تقریبا همیشه به این صورت بوده است که استفاده از میز اداری ایستاده و تغییر وضعیت بدنی، سطح انرژی شما را افزایش خواهد داد. 87% این تحقیقات برای استفاده از میز اداری ایستاده حاکی از افزایش میزان انرژی در طول روز است.
فواید دیگر استفاده از میز اداری ایستاده شامل استرس کمتر، خستگی کمتر و بهره وری و کارایی بیشتر می باشد. البته این تحقیق در برگیرنده ی همه ی فعالیت ها نمی باشد و این بستگی به نوع خاص فعالیتی دارد که شما انجام می دهید. برای تایپ کردن، ایمیل زدن و وارد کردن اطلاعات، شما پشت میز اداری ایستاده ، سریع تر از همیشه می توانید عمل کنید.
به هر حال، برای ذهن روشن تر، استفاده از میز اداری ایستاده، جریان گردش خون شما را بالاتر می برد و جریان خون را به مغز افزایش می دهد و همین باعث افزایش کارایی و راندمان می شود.

3. مزایای شخصی استفاده از میز اداری ایستاده

این واقعیت دارد. شما وقتی تمام روز را پشت میز اداری و در حالت نشستن سپری نمی کنید، احساس بهتری خواهید داشت. در این صورت، ممکن است برای ادامه ی کار خود در بعدازظهر به یک فنجان قهوه احتیاج نداشته باشید. با استفاده از میز اداری ایستاده، وقتی شما کار خود را تمام کرده و عازم خانه هستید، به جای این که احساس خستگی کنید و منتظر زمان خواب باشید، پر انرژی تر هستید و به این که بقیه ی روز خود را چگونه صرف کنید، فکر می کنید.

چگونه از میز اداری ایستاده بیشترین استفاده را ببریم؟

اگر شما برای این تغییر وضعیت آماده هستید، در اینجا چند نکته ذکر می شود تا به مزایای میز اداری ایستاده بیشتر واقف شوید:
• در استفاده از میز اداری ایستاده و تغییر وضعیت از نشستن به ایستادن، به تدریج عمل کنید. یک میز اداری با ارتفاع قابل تنظیم بگیرید و در ابتدا هر روز برای 2 ساعت، در حالت ایستاده کار کنید. پس از چند هفته، اگر احساس می کنید که آماده هستید، این زمان را افزایش دهید.
• یک زیرپایی بگیرید تا موقع ایستادن و کار پشت میز اداری ایستاده، روی آن بایستید و خستگی کمتری را احساس کنید. زیرپایی هایی که به صورت تخصصی طراحی شده اند تا خستگی پاها را کاهش دهند، برای این کار بسیار مناسبند.
• بهترین ارتفاع را برای میز اداری خود پیدا کنید. برخی متخصصین توصیه می کنند که میز اداری باید در ارتفاع آرنج آنها باشد. در هر صورت، باید مطمئن باشید که وقتی با میز اداری ایستاده کار می کنید، مجبور نیستید دست های خود را به سمت پایین آورده و یا به بالا بکشید تا بتوانید کار کنید.
استفاده از میز اداری ایستاده و تغییر وضعیت به حالت ایستاده، برای سلامتی و کارایی شما مزایای زیادی دارد. علاوه بر این، در این حالت، شما انرژی خیلی بیشتری خواهید داشت تا به بقیه ی جنبه های دیگر زندگی خود برسید.
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1396 توسط آلن مایکل (Allen Michael)
آلن مایکل (Allen Michael) مؤسس و سردبیر مجموعه ای از وبسایت های تخصصی می باشد. وی با تمرکز بر بهره وری و تمرکز بر جزئیات، اطلاعات مرتبطی را فراهم می کند و به بازار هدف هر سایتی کمک شایانی می کند.
منبع: https://www.smallbizdaily.com
  • Rating
  • 231 دفعات بازدید