مقالات

آخرین مقالات

06 اسفند

پارتیشن ها و انعطاف پذیری در فضای کار(قسمت دوم)

برای اجرای پارتیشن اداری، گزینه های زیادی وجود دارد:

پارتیشن اداری دو جداره ی شیشه ای

این نوع پارتیشن اداری ترکیبی از فضاهای باز و بسته است. پارتیشن شیشه ای باعث می شود که نور طبیعی در درون شرکت وجود داشته باشد و حس بهتری از پارتیشن های منسجم و قدیمی داشته باشد. پارتیشن های شیشه ای هم می توانند به صورت تمام قد و از زمین تا سقف باشند و هم می توانند به عنوان دیوایدر بر روی میز نصب شوند.
• پارتیشن ها یا دیوایدرهایی که بر روی میز نصب می شوند ممکن است به صورت شیشه ی مات باشند که حریم خصوصی بیشتری را برای کار انفرادی و مکالمات تلفنی فراهم کند.
• پارتیشن اداری زمین تا سقف با پنجره برای خلق اتاق های جداگانه و اتاق کنفرانس استفاده می شود. اگر چه در کار فعال و پرتحرک، فضاهای خصوصی ممکن است عجیب به نظر بیایند، اما داشتن یک فضای اختصاصی برای جلسات و کنفرانس های رسمی تر، عوامل حواس پرتی را کاهش می دهد، در حالی که در فضای باز، داشتن تمرکز حواس مشکل است.

 

پارتیشن شیشه ای

 

پارتیشن اداری پرتابل

پارتیشن اداری پرتابل که به صورت دائمی فیکس نمی شود، با پارتیشن اداری ثابت فرق می کند. این نوع پارتیشن اداری، قابل انعطاف بوده و می توان آن را برداشته و یا جابجا کرد و فضای انفرادی قابل استفاده ای را در یک فضای بزرگ ایجاد کرد.
• پارتیشن هایی که چرخ داشته باشند آسان ترین راه برای جدا کردن فضاهای بزرگی برای جلسات یا کار فردی و شخصی می باشد. به هر حال، پارتیشن های قدیمی با چرخ به فضای کار، جلوه ی قدیمی می دهند، بنابراین به فکر طرح های چاپ شده بر روی پارتیشن ها باشید تا جلوه ای هوشمندانه و حرفه ای داشته باشد.
از سوی دیگر، گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد که بافت را به محیط کار اضافه می کند، مثل فرمی از پارتیشن که در زیر می بینید و برای روی میز هم موجود می باشد.

 

پارتیشن-پرتابل

 

• با پارتیشن اداری پرتابل آکوستیک می توان اتاق خصوصی یا اتاق کنفرانس موقتی به وجود آورد. دفتر مرکزی گوگل در لندن برای اتاق جلسات از 90 پارتیشن اداری مدولار استفاده کرده است که بر حسب نیاز بخش های مختلف، سفارشی ساز می شود.
پروسه ی فکری که پشت نصب این نوع پارتیشن ها می باشد، این است که از به هم ریختگی و آشفتگی حاصل از تغییر دکوراسیون اجتناب کنیم. شرکت گوگل پیش از این برای ایجاد محیطی که به تعداد افراد کادر و شرایط اتاق بخورد، باید پنل های گچی را دائما بریده و اندازه می کردند. در حالی که این نوع تغییر دکوراسیون و برداشتن یا گذاشتن دوباره ی پارتیشن ها، می تواند در طی ساعات کاری و در حالی که کارمندان به کار خود مشغولند، انجام شود و این موضوع باعث می شود که هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان صرفه جویی شود.

پارتیشن اداری که به صورت دیوایدر بر روی میز نصب می شوند

در یک شرکت اپن آفیس با فضای باز می توان از دیوایدرهایی استفاده کرد که بر روی میز نصب می شوند، وجود این دیوایدرها باعث می شود که میزها مرتب تر به نظر برسد. در شرایطی که به هر دلیلی نمی توان از پارتیشن اداری برای جدا کردن فضای اتاق استفاده کرد، می توان برای بیشتر کردن حریم خصوصی افراد و کم کردن سر و صدا، با گذاشتن دیوایدر بر روی میز، یک راه حل عملی ایجاد کرد.

 

پارتیشن-دیوایدر

 

• پارتیشن اداری پرتابل برای روی میز می تواند بسیار سودمند بوده و با این پارتیشن اداری می توان کار پرتحرکی داشت و نیز می توان حسی از حریم خصوصی را در فضای کار ایجاد کرد. کارمندان می توانند این صفحات پارچه ای را با خود به هر جایی که می خواهند کار کنند، ببرند.
• پارتیشن اداری روی میز که از سقف آویزان بوده و معلق هستند، جلوه ی فوق مدرن به شرکت می دهند و می تواند چیزهای دیگری را هم با خود داشته باشد، مثل چراغ مطالعه.

 

پارتیشن

 

• پارتیشن ها یا دیوایدرهای روی میز را می توان یا در جلو میز و یا در یک طرف میز قرار داد. این پارتیشن اداری جاهایی اختصاصی را روی میزهای کار گروهی ایجاد می کند و نیز می توان بی نظمی های روی میز را با آن پوشاند. در عکس زیر مشاهده می کنید که این دیوایدر از مواد طبیعی ساخته شده است و در محیط کار شلوغ، سر و صدا را کم می کند.

 

پارتیشن-اداری

 

نصب پارتیشن اداری موقت و قابل انعطاف باعث می شود که کارمندان شما کنترل بیشتری بر این که چگونه و در چه محیطی کار می کنند، داشته باشند.
اگر علاقمند هستید که در شرکت خود از پارتیشن اداری استفاده کنید، می توانید با کلیک بر روی کلمه ی پارتیشن اداری با انواع آن آشنا شوید.
منبع:http://daleoffice.co.uk
  • Rating
  • 348 دفعات بازدید