مقالات

آخرین مقالات

02 اسفند

پارتیشن ها و انعطاف پذیری در فضای کار(قسمت اول)

پارتیشن اداری در دهه های 1980 و 1990 به صورت اتاق های پارتیشنی مرسوم بود
و کارمندان فضای اختصاصی کوچکی در اختیار داشتند و به ندرت جرأت داشتند که خارج از محدوده ی خود کاری انجام دهند. امروزه پارتیشن اداری از نظر انعطاف پذیری، تغییرات زیادی کرده است. پارتیشن اداری راهی انعطاف پذیر برای کار کردن در اختیار شما می گذارد و باعث می شود که شما بتوانید از بیشترین فضای ممکن استفاده کنید.

آیا مایلید فضای کار خود را با پارتیشن های انعطاف پذیر متحول کنید؟

در محیط کار، عادت و روزمرگی باعث از بین رفتن خلاقیت و همکاری می شود. این که هر روز پشت همان میز بنشینی و با همان افراد سر و کار داشته باشی، در طولانی مدت مانع رشد خلاقیت می شود و بر راندمان کاری تأثیر می گذارد.
بنابراین شما چطور می توانید با طراحی فضای کار به رشد کارمندان کمک کنید؟ با خلاقیت و انعطاف پذیری. بنا بر تحقیق اولیه ی ما، اگر در فضای کار فضاهای خاصی را به کار و فضاهای خاصی را به استراحت اختصاص بدهید، همین موضوع باعث افزایش راندمان کاری می شود.

استفاده از پارتیشن اداری برای خلق یک محیط کاری انعطاف پذیر

چرا دیگر اتاق های پارتیشنی کارایی زیادی ندارند؟

وقتی صحبت از همکاری و اشتراک مساعی با افراد دیگر است، اتاق های پارتیشنی و محیط کار بسیار ثابت، بیشتر باعث ضرر می شود تا فایده. بنا به اظهار نظر بن ویبر (Ben Waber) که در زمینه ی تحلیل و بررسی ارتباطات محیط کار تحقیق می کند، تعاملات یک کارمند با فردی که سر کار کنار آن نشسته است، 40 تا 60% تعاملات آن کارمند در طی روز کاری را تعیین خواهد کرد. محیط کاری منعطف تر باعث میشود که کارمندان بتوانند با افراد بیشتری، تعامل داشته باشند.

چگونه پارتیشن اداری باعث افزایش انعطاف پذیری می شود؟

یکی از فواید اصلی یک محیط کاری پویا و پر جنب و جوش این است که فضای کار، غیر شخصی می باشد، به این معنی که کارمندان نه فقط در میز کاری خود بلکه در فضاهای زیادی احساس راحتی می کنند.
این به این معنی است که شما می توانید از فضای کاری به صورت کارآمدتری استفاده کنید. چنین فضایی برای تغییراتی که در داخل شرکت صورت می گیرد، مثل استارت آپ های جدید، لزوم داشتن کادر موقت و یا تقاضاهایی برای انواع مختلف چیدمان فضای کار در کوتاه مدت، انعطاف پذیر است.
وقتی که تنها بعضی افراد در شرکت، میز اختصاصی داشته باشند، این حالت می تواند برای افراد دیگر ناخوشایند باشد. داوگ شاو (Doug Shaw)، مشاور ارتباطات کاری، تجربه ی خود را در این زمینه به اشتراک گذاشته است. در این تجربه برای کار بر روی یک پروژه، هیچ جای مشخصی وجود ندارد: " گذشته از زمان و یا احساس عدم راحتی، این واقعیت وجود دارد که در چنین شرایطی شما احساس نمی کنید که عملا بخشی از تیم هستید، زیرا هیچ تلاشی برای این که شما را جزئی از شرکت کند، انجام نشده است".
پارتیشن اداری این اطمینان را به افراد می دهد که می توان فضاهای کاری را با نیازهای در حال تغییر سازگار کرد. در حالی که اگر بخواهیم با تغییر نیازها، به صورت دائمی فضای کاری را تغییر دهیم، هم دردسرهای خاص خود را دارد و هم هزینه ی زیادی را متحمل می شویم.
منبع:http://daleoffice.co.uk 
  • Rating
  • 247 دفعات بازدید