مقالات

آخرین مقالات

28 بهمن

میز اداری و پنج فاکتور کلیدی برای انتخاب بهترین میز اداری

میز اداری، خواه ناخواه یکی از واقعیت های زندگی ما به شمار می رود. میز اداری در واقع جایی است که کامپیوتر، کاغذها، مدارک و لوازم التحریر بر روی آن قرار می گیرد.
در واقع بیشتر کار ما بر روی میز اداری صورت می گیرد. حتی اگر شما به صورت غیر حضوری و دورکاری کار می کنید، برای مطالعه و انجام کار خود پشت میز اداری می نشینید.
اگر شما از نظر جا محدودیت داشته باشید، برای خود یک میز اداری یا میز مدیریت بزرگ در نظر بگیرید. بر روی میز اداری با این مشخصات، فضای کافی در اختیار دارید و به راحتی می توانید کاغذها و مدارک خود را بر روی آن قرار دهید. کار بر روی چنین میزی باعث افزایش راندمان کاری و کارایی فرد شده و موجبات افزایش رضایت شغلی را فراهم می کند.
پیشرفت های اخیر در زمینه ی طراحی میز اداری باعث شده است که برای میز اداری ، انتخاب های زیادی در اختیار داشته باشیم. برای این که شما بتوانید برای رفع نیازهای خود بهترین انتخاب را داشته باشید، در اینجا نکات اصلی و اساسی مطرح می شود که باید در نظر گرفت.

بهترین میز اداری

1. روش کار کردن و تأثیر آن بر میز اداری

شاید مهم ترین سوالی که موقع خرید یک میز اداری از خود می پرسید، این است که روش شما در کار کردن چگونه است؟ آیا کار شما انفرادی است یا عضوی از یک تیم هستید؟ تا چه حد به حریم خصوصی احتیاج دارید؟ هر چند وقت یکبار ممکن است جلسه تشکیل دهید و تا چه حد جلسات فی البداهه دارید؟ به گستره ی وسیعی از انواع میز اداری که در بازار موجود است، نگاه کنید و بر اساس نیازهای خود از نظر محیط فیزیکی، حریم خصوصی و کار گروهی، لیستی کوتاه از انتخاب هایی که می توانید داشته باشید را تهیه کنید.

2. ارتباط نیازهای شما در سر کار با میز اداری

بعد از این که درک روشنی از روش کار خود به دست آوردید، حال وقت آن است که شکل های متفاوت میز اداری را که برای محل کار شما مناسب است در نظر بگیرید. ممکن است بهترین انتخاب برای فضا و حریم خصوصی شما، یک میز عادی مستطیلی باشد. به هر حال، اگر شما کارهای گروهی انجام می دهید، شکل های نامنظمی مثل میز اداری به شکل L یا میز اداری به شکل P و یا میز اداری به شکل U ممکن است برای تسهیل بخشیدن به ارتباطات مناسب تر باشد.

 

میز کار

 

3. تناسب میز اداری انتخاب شده با چیدمان اداری

یقینا، میز اداری انتخاب شده توسط شما باید با اندازه و فضای کلی شرکت تناسب داشته باشد. اگر شما در یک کلبه ی تاریخی و یا در یک شرکت بسیار کوچک مدرن کار می کنید و یا اگر فضای کاری خود را با چند همکار شریک هستید، احتمالا یک میز اداری بزرگ و عریض برای شما خوب نیست. شما نمی خواهید در محیطی تنگ و محدود کار کنید و بین مبلمان اداری، فضای کافی برای رفت و آمد نداشته باشید.
درنظر گرفتن میزهایی با شکل غیر معمول که بتواند به گوشه های عجیب محیط کار شما یا فضاهای محدود داخلی بخورد، طوری که بتوانید از فضای میز خود بیشترین استفاده را ببرید. برای مثال، میز مدیریت به شکل L می تواند به خوبی در گوشه جای گیرد و به شما فضای کار کافی بدهد و نیز برای میزهای دیگر هم جای کافی موجود باشد.

 

میز ام دی اف

 

4. بودجه ی شما برای میز اداری

ممکن است برای خرید میز اداری، بودجه ی محدودی داشته باشید. وقتی که صحبت از خرید مبلمان اداری می شود، اگر بودجه ی شما محدود است، بهتر است به فکر طرح های عجیب و غریب و رؤیایی نباشیم. در عوض، با دیدی واقع بین به بودجه ی خود، بهتر است نوعی میز اداری که بهترین کیفیت را دارد و با بودجه ی ما سازگار است را خریداری کنیم. زمانی که می دانید که می خواهید برای میز اداری چقدر هزینه کنید، می توانید از بین انتخاب های جذاب بیشماری که موجود است، انتخاب کنید. برای مثال، با پوشش چوب و لمینیت می توان مدل های با استایل، مدرن و یا مقرون به صرفه ای را تهیه کرد. از طرف دیگر، در شرکت هایی که لازم است دکوراسیون خاص و غیر طبیعی ای داشته و تأثیر گذاری بیشتری داشته باشند، می توان از شیشه و یا چوب برای میز مدیریت استفاده کرد.

5. نیازهای شما برای فضاهای بایگانی در میز اداری

آیا شما کارمندی هستید که نیاز دارید برای کار کردن چیزهای زیادی را (انبوهی از کاغذها، فایل ها و لوازم التحریر) روی میز اداری و دور و بر خود داشته باشید یا یک مینیمالیست هستید و عادت دارید که فضای اطراف خود را خلوت نگه دارید؟ بهتر است که در یک میز اداری جاهایی را برای بایگانی و ذخیره در نظر گرفت. اگر هر چیزی را با نظم و ترتیب در جای خود بایگانی کنیم، همیشه روی میز اداری شما مرتب و منظم است و برای انجام کار خود، فضای زیادی در اختیار دارید و در عین حال هم تمام مدارک مهم را به صورتی منظم و سازمان دهی شده در یک فایل یا کشویی که نزدیک شما است، قرار می دهید. به فکر میزهای اداری ای باشید که به شکل L و یا P می باشد و کمدهای بایگانی و فایل های دلخواه خود را در آن در نظر بگیرید.
منبع: http://residencestyle.com
  • Rating
  • 378 دفعات بازدید