مقالات

آخرین مقالات

25 آذر

پارتیشن اداری بخش کلیدی طراحی مبلمان اداری شرکت

هر شرکتی برای چیدمان وسایل خود، به طراحی خاص مبلمان اداری مخصوص به آن شرکت نیاز دارد.
برای استفاده ی مؤثر و بهینه از فضای یک شرکت، به یک طرح استراتژیک مبلمان اداری نیاز داریم. بهترین راه حل برای مدیریت فضای اداری، استفاده از پارتیشن اداری است. پارتیشن ها در طرح های زیادی در دسترس هستند و نصب آنها آسان بوده و بدون زحمت زیادی انجام می شود.
پارتیشن اداری جدید را به آسانی می توان جابجا کرده و در جای دیگری نصب کرد. پارتیشن اداری جدید نسبت به پارتیشن های سنتی، هزینه ی کمتری دارند و در عین حال همچون پارتیشن های سنتی برای کارمندان، یک فضای خصوصی مناسب کار فراهم می کنند.

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری انواع مختلفی دارند که بسته به بودجه و نیاز شخص می توان نوع مناسب آن را انتخاب کرد. یکی از رایج ترین پارتیشن ها ، پارتیشن زمین تا سقف است. این گونه پارتیشن اداری ، فضای یک اتاق واقعی را ایجاد می کنند. ارتفاع این پارتیشن ها برای کارمندان، بیشترین حریم خصوصی را فراهم می کند.
پارتیشن ادرای که تا سقف کشیده شده است، ازعوامل ایجاد حواس پرتی و سر و صدای اضافی جلوگیری کرده و به همین علت، برای اتاق جلسه و سالن کنفرانس و اطاق مدیریت ، پارتیشن مناسبی می باشد. این پارتیشن ها از موادی مثل ام دی اف ، فلز، شیشه ، چوب و پنل های خشک گچی و یا ترکیبی از آنها ساخته شده اند. طراحی پارتیشن می تواند با چارچوب و یا بدون چارچوب باشد.

 

partition

 

نوع رایج دیگری از پارتیشن ها، پارتیشن های شیشه ای می باشد. خیلی از مدیران شرکت ها، این مدل پارتیشن را می پسندند، زیرا با این پارتیشن ، نور طبیعی بیشتری به درون فضای شرکت می تابد. به هر حال، در صورت استفاده از شیشه ی ساده در تولید پارتیشن ، خصوصی بودن فضا عاملی است که تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می گیرد.
راه حل این مشکل این است که موقع استفاده از پارتیشن های شیشه ای، برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر، می توانیم صفحه های مات بر روی شیشه نصب کنیم ، سند بلاست کرده و یا با اضافه کردن کرکره به پارتیشن اداری دوجداره ، حریم خصوصی بیشتری برای کارمندان ایجاد کنیم.

 

office-Partition

 

ارتفاع این پارتیشن ها از پارتیشن های نصفه تا پارتیشن های تمام قد متفاوت است. پارتیشن ها ممکن است ترکیبی از شیشه ی ساده و یا شیشه ی مات داشته باشند. شیشه ی مات یا سندبلاست ، فضای داخل شرکت را جذاب تر می کند. پارتیشن اداری مزیت های زیادی دارد که در مقالات مجزا به آنها خواهیم پرداخت.

تولید پارتیشن اداری و توجه به کاربردی بودن آنها

استفاده از پارتیشن اداری اساسا به این منظور است که از یک فضای کاری بزرگ و وسیع ، اتاق های کوچک تری به وسیله پارتیشن در بیاوریم. این اتاق ها، فضای کاری را خصوصی تر می کنند و همزمان با استفاده از جدا کننده هایی که از مواد سبکی ساخته شده اند، محیط شرکت را منعطف می کنیم.
اتاق های ساخته شده با پارتیشن دوجداره معمولا از سه طرف محصور هستند و ضلع چهارم پارتیشن برای رفت و آمد باز است. بعضی از انواع پارتیشن ها همچنین ممکن است متحرک باشند. متحرک بودن پارتیشن ها باعث می شود که خیلی راحت تر بتوانید مبلمان اداری را حرکت دهید مخصوصا وقتی که می خواهید هر از گاهی طراحی مبلمان ادرای شرکت را تغییر دهید.
این کار همچنین به شما کمک می کند که با تغییر جو یکنواخت سنتی و فرم همیشگی یک طرح ثابت، تنوع بیشتری را به طرح مبلمان اداری شرکت اضافه کنید. شما همچنین می توانید از پارتیشن آکاردئونی به عنوان یک دیوایدر زمین تا سقف استفاده کنید و به راحتی آن را به سمت داخل یا بیرون تا کرده و تنظیم پارتیشن و طرز قرار گرفتن آن را تغییردهید.
در پارتیشن می توان با متریالی مثل شیشه و چوب، طرح های مختلفی با چارچوب و یا بدون چارچوب طراحی کرد. این روزها، پارتیشن ها را با متریالی می سازند که غیر قابل حریق باشد. کارخانه برای تولید پارتیشن، پیش فرض قضیه را بر این می گذارد که برای ساخت پارتیشن ها باید از متریال محکمی استفاده کرد.
پارتیشن هایی وجود دارند که برای ایجاد یک محیط کاری ساکت تر، عایق صدا هستند و مانع ورود سر و صدای بیرون می شوند. نصب برخی پارتیشن ها به زمان و هزینه ی بیشتری نیاز دارد، در حالی که نصب انواع دیگر آن مقرون به صرفه تر است.
بنابراین، بودجه و نیازهای شما است که تعیین می کند که چه نوع پارتیشن برای شما ایده آل است. از هر نوع پارتیشن که استفاده کنید، فرقی نمی کند. در هر صورت، استفاده از پارتیشن در فضای شرکت، همیشه باعث جذابیت بصری بیشتر شرکت می شود.
منبع:http://www.unesco-iicba.org/office-partitions-a-key-part-of-any-office-interior-design/
  • Rating
  • 803 دفعات بازدید