مقالات

آخرین مقالات

27 آبان

سه ویژگی مهمی که مبلمان اداری باید داشته باشند

مبلمان اداری باید دارای طراحی زیبا، ارگونومیک درست و دوام بالا باشد. این سه ویژگی، ویژگی های لاینفک مبلمان اداری اقلامی شامل
میزهای اداری ، صندلی های اداری ، کمد بایگانی ، میزمدیریت ، پارتیشن و میز جلسات می باشند.مبلمان اداری ای که این ویژگی ها را دارا باشد، تضمین کننده ی تکامل است و جوی راحت با کارایی بالا به وجود می آورد. مبلمان اداری با مشخصات یاد شده، برای کارمندان ایجاد انگیزه می کند و باعث می شود که برای کار در سطح اجرایی بالا و مثمر ثمر، تشویق و ترغیب شوند.
مبلمان اداری در واقع تجهیزاتی است که چیزها را عمود بر زمین و در جهت مخالف نیروی جاذبه نگه می دارد. مبلمان اداری به گونه ای طراحی شده است که باعث راحتی بوده و کارایی را در یک محیط آرامش بخش افزایش می دهد. صندلی های اداری ، میزهای اداری ، میزهای اداری کارمندی ، کمد بایگانی و دیگر مبلمان اداری ، موجب افزایش کارایی می شود. در سطح ایده آل، مبلمان اداری باید باعث کاهش مشکلات اداری شده و حرکات آزادانه ی بدن و ذهن را امکان پذیر می سازد.
استایل، راحتی و دوام پذیری، نکات مهم برجسته برای مبلمان اداری هستند. این نکات در کنار هم، مدلی کامل برای مبلمان اداری فراهم می کنند. به هر حال، کلاسیک ترین و شیک ترین و پرطرفدارترین صندلی های اداری ، ارگونومیک درستی دارند.
ارگونومیک علمی است که برای انسان طراحی و مهندسی شده است. در طراحی مبلمان اداری و در طراحی فضای اداری، اصل هماهنگی، حکمفرما می باشد. مبلمان اداری با ارگونومیک درست، به علت این که وضعیت بدنی مناسبی برای بدن فراهم می کند، باعث کاهش آسیب های جسمی می گردد. زیرا خیلی از آسیب های بدنی در کار به دلیل وضعیت بدنی نامناسب ایجاد می گردد. مبلمان اداری ارگونومیک باید به گونه ای باشد که برای شرایط کاری و نیز برای شرایط خاصی مثل استراحت، مناسب باشد. علاوه بر این، مبلمان اداری هایی که از نظر ارگونومیکی طراحی شده باشند، معمولا دارای استایل و سبک خاصی بوده و با دوام هستند.
صندلی ها و میزهای اداری با طرح ارگونومیک، نوع خاصی از کار و ترجیحات کاربر را در نظر دارد و معمولا دارای ویژگی های لازم برای نوع کار در نظر گرفته شده می باشد، مثل پشتی راحت برای صندلی و یا هر ویژگی ای که برای میزهای اداری ، میزهای کامپیوتر و یا میزهای مدیریت لازم است. به هر حال، مبلمان اداری ای که از نظر ارگونومیک درست طراحی شده باشند، بر همان اصل همیشگی پا برجا هستند: اصل فراهم کردن راحتی برای کارمندان در یک جو مؤثر و آرامش بخش.
جدا از ویژگی های ارگونومیک، شناخت و تشخیص محصولات غیر ارگونومیک نیز لازم است. استایل بر حسب زیبا شناسی معمولا به مبلمان اداری حالت خاصی می دهد. این مبلمان اداری، شرایط و حالتی را برای کاربران فراهم می کند که معمولا راحتی و زیبایی را به ارمغان می آورد. مبلمان اداری ای که زیبا باشد و جلوه ی خوبی داشته باشد، راحتی بیشتری داشته و حس بهتری را ایجاد می کند. در داخل شرکت ها، مبلمان اداری مناسب، موجب نگرش مثبت در کار و سطح اجرایی مؤثر و کارآمد خواهد شد؛ بعلاوه، جلوه ای با استایل، شیک و کلاسیک به شرکت های ثروتمند می دهد.
استایل مبلمان اداری یکسان نبوده و همیشه به مرور زمان تغییر می کند. صندلی های اداری و کمدها، میزهای اداری ، میزهای مدیریت و دیگر مبلمان اداری ، با توجه به لزوم زمان و هدف کاربران وبه انتخاب خود آنها تغییر می کند. برخی ممکن است مبلمان اداری سبک کلاسیک را بپسندند و برخی دیگر مبلمان اداری مدرن را. به هرحال، معمولا در این صنعت، شاهد بدعت و ابتکار هستیم، مثل استفاده از رنگ های روشن یا رنگ های زیبا و شیک و یا طرح ها و تصاویر انتزاعی. در واقع، طرح انتزاعی مشهور، باعث تفکر خلاق می شود و می تواند کارمندان را تشویق کند که خارج از چهارچوب قراردادی فکر کنند و خلاق باشند که برای شرکت بسیار خوب است.
کیفیت مهم دیگری که مطرح است، دوام پذیری است. این که یک مبلمان اداری تا چه حد با دوام است به همان حد اهمیت دارند که آن مبلمان اداری تا چه حد زیبا است. مبلمان اداری با دوام هرگز بدون استایل نیستند، زیرا آن ها به این قصد ساخته شده اند که با وجود مدهای دائم التغییر بتوانند بیش از حد معمول، عمر کنند. دوام پذیری معمولا به دلیل استحکامی که در مبلمان اداری ایجاد می کند، باعث بالابردن ارزش مبلمان می شود، دوام عمری مبلمان اداری، درواقع نوعی سرمایه گذاری ارزشمند برای شرکت به شمار می آید.
مبلمان اداری با دوام، راحت و با استایل، به عنوان یک دارایی ثابت برای شرکت به شمار می رود.
منبع:https://www.scribd.com/document/16512066/Three-Characteristics-of-Good-Office-Furniture
  • Rating
  • 800 دفعات بازدید