مقالات

آخرین مقالات

14 اسفند

ساخت نیمکت با پالت

وقتی که صحبت از مبلمان فضای باز مثل باغ و پاسیو می شود، انتخاب های زیادی داریم مثل کاناپه های چند قسمتی، صندلی، نیمکت و موارد زیاد دیگری و همین موضوع، تصمیم گیری در این مورد را سخت تر می کند.
در این جا صندلی راحتی کاملا کاربردی و شیکی به شما پیشنهاد می شود. این صندلی دو نفره بسیار راحت است و شما می توانید در کنار دوستتان از مناظر طبیعی اطراف خود لذت ببرید و اوقات خوشی را برای خود فراهم کنید. شکل، طرح و ویژگی های این صندلی دو نفره به نحوی است که برای محیط بیرون بسیار راحت است و با آموزشی که در اینجا به شما خواهیم داد، شما قادر خواهید بود که خودتان آن را بسازید و برای شما هیچ هزینه ای در بر نداشته باشد.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

علاوه براین، رنگ سفید، ظاهر و طرح منحصر به فرد آن باعث می شود که این صندلی در باغ جلب نظر کند و سبک امروزی و چشمگیری داشته باشد. بنابراین بهتر است دست به کار شوید.

برای شروع این پروژه، شما به وسایل و مواد زیر احتیاج دارید:

• پالت
• دریل شارژی
• چکش
• اره و ترجیحا اره برقی
• پیچ
• میخ
• پیچ
• گیره ی چوب
• متر و مداد
• کاغذ سمباده یا سمباده ی برقی

 

ساخت نیمکت با پالت

 

برای شروع باید چهارچوب اصلی نیمکت را بسازیم و برای این کار شما به پایه های پشتی و دسته ها که آماده شده و سمباده خورده اند احتیاج دارید. برای استحکام بیشتر می توانید از بست های حمایت کننده استفاده کنید و برای صندلی پایه ای محکم و قوی بسازید. ابتدا پالت ها را جدا کنید و تخته ها را با اره برقی ببرید.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

با استفاده از اره، همه ی قسمت ها از جمله پایه های پشت، پایه های جلو و دسته ها را ببرید. از متر و مداد استفاده کنید تا همه ی قسمت ها یکسان بریده شوند و احتیاجی به جابجایی و تنظیم دوباره به خاطر اشتباهات نباشد. ابتدا پایه های جلو با استفاده از میخ و چکش به هم وصل می شوند. یک تخته به عنوان بست بین پایه های جلو به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.
قدم بعدی وصل کردن دسته ها به پایه های جلو می باشد. برای این منظور و برای استحکام هر چه بیشتر، از میخ و چکش استفاده کنید. بعد پایه های عقبی را که جداگانه ترو تمیز و آماده کرده ایم را به هم وصل می کنیم. دو تا پایه های عقبی را به پایه های جلویی وصل می کنیم و هر دو برای تعادل بیشتر از وسط به هم وصل می شوند. به این ترتیب چهار چوب شما تمام شده است.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

به مرحله ی بعدی می رسیم. تخته های پالت با بست به هم جفت می شوند و پشتی این صندلی را می سازند. در این جا شما به پیچ و دریل شارژی احتیاج دارید تا همه ی قسمت ها را محکم به هم وصل کنید.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

با استفاده از متر و مداد یک کمان در بالای پشتی ها بزنید بعد با استفاده از اره برقی آن را ببرید تا بالای پشتی ها به صورت گرد در بیاید و جلوه ی سنتی تری به خود بگیرد.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

در این مرحله، پشتی صندلی به چهارچوب وصل می شود. برای این کار شما به همه ی وسایل احتیاج دارید، پیچ و دریل شارژی برای وصل کردن پشتی به دسته ها و یک تخته برای بست بین پایه ها. در اینجا از گیره استفاده می کنیم تا در هر جابجایی و تنظیم مجدد، استفاده شود.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

یک باریکه تخته ی نازک ببرید و آن را همان طور که در عکس می بینید وسط پایه های پشتی و در مرکز چوب پشت پشتی ها، قرار دهید و آن را با پیچ وصل کنید. این موضوع باعث استحکام و تکیه گاه بهتر پشتی های صندلی می شود.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

آخرین مرحله ی ساخت، ساخت نشیمن می باشد که با بریدن چند تخته پالت با طول و عرض یکسان انجام می شود. برای این که تخته ها را روی چهار چوب صندلی قرار بدهید از میخ و چکش استفاده کنید و هر تعداد تخته که لازم است برای پر کردن قسمت نشیمن استفاده کنید.

 

ساخت نیمکت با پالت

 

در اینجا تصویر صندلی کامل شده را مشاهده می کنید. آن را با کاغذ سمباده یا ماشین سمباده زنی کاملا صاف و صیقلی کنید و ناهمواری ها را از بین ببرید. در مورد رنگ تصمیم با شماست که چه رنگی را انتخاب می کنید تا جلوه ی بهتری داشته باشد.
منبع: http://www.101palletfurniture.com/benches/pallet-adirondack-bench-tutorial/
  • Rating
  • 1221 دفعات بازدید