مقالات

آخرین مقالات

03 بهمن

مبلمان اداری آکوستیک

در سال ۲۰۱۸ مشخص شد که مبلمان‌ اداری آکوستیک همراه با تکنولوژی ‌های جدید با سرعت بسیار زیادی برای دفتر‌های کاری باز، در حال توسعه هستند. همچنین زیبایی این محصولات با تحول
چشم‌ گیری همراه بوده است و تقاضا برای آن ‌ها در همه جای دنیا افزایش قابل توجهی داشته است.

آیا مبلمان اداری آکوستیک مشکل دفتر‌های کاری باز را حل می‌ کند؟

 

Acoustic-Furniture

 

هنگامی که مبلمان اداری آکوستیک برای اولین بار تولید شد، از رنگ‌های براق و جیغ در تولید آن ‌ها استفاده شده بود. برای مثال روکش‌ هایی به رنگ قرمز گیلاسی، بنفش پر‌رنگ، سبز پسته ‌ای و زرد براق همه ‌ی سطوح را پوشانده بود. همچنین گوشه‌ ها گردتر، شده بودند و ابعاد مبلمان بزرگ‌ تر و بلندتر بود و حس یک محیط شاد و جوان پسند را ایجاد می‌کرد.
از زمان ظهور این نوع مبلمان اداری که به سال ‌ها پیش باز می ‌گردد، مبلمان آکوستیک رشد قابل توجهی داشته است. محصولات سازنده‌ ها همچنان بامزه و خلاقانه هستند و اخیرا ویژگی‌های آکوستیک دیگری به آن‌ ها اضافه شده است که یک حس گرم‌ و بودن در منزل را به افراد انتقال می ‌دهد. برای حل کردن مشکلات دفتر کاری باز‌ فکری خلاقانه در جهت ایجاد یک فضای صمیمانه و گرم می باشد.

 

Acoustic-Furniture

 

برای مثال طراحان پروژه ‌های مبلمان اداری آکوستیک آن‌ ها را به گونه ‌ای طراحی می‌ کنند که در یک دفتر بزرگ، فضاهای خصوصی و کوچک ‌تر ایجاد کنند. این فضاهای کوچک آکوستیک محیطی برای افراد فراهم می‌ کنند که بتواند در آن‌ فکر کنند، از فضای شلوغ دفتر دور باشند و کمی استراحت کنند. همچنین گرو‌ه های کوچک می ‌توانند از این فضا برای جلسات کاری یا همکاری نزدیک استفاده کنند. فضای راحت و با آرامشی که به این ترتیب ایجاد می ‌شود، به بهترین شکل با فضای دفتر ترکیب می‌شود و راحتی و حریم امنی را که افراد برای تمرکز کردن احتیاج دارند در اختیار آن‌ ها قرار می‌ دهد.
مطالعه ‌ای که اخیرا در دانشگاه هاروارد انجام شده است نشان می ‌دهد که دفتر‌های کاری باز، بازدهی کمی دارند. اکنون مشاهده می‌کنیم که مبلمان اداری آکوستیک می‌تواند به خوبی این مشکل را حل کند.
هر کدام از جزئیاتی که در طراحی یک مبلمان اداری آکوستیک خوب به کار رفته‌ اند، از گوشه‌ های گرد گرفته تا قطور بودن آن که باعث جذب صدا می ‌شود، در کنار هم جمع شده ‌اند تا گروهی از افراد بتوانند با هم وقت بگذارنند و کار کنند.

 

Acoustic-Furniture

 

مبلمان اداری آکوستیک ترکیب‌ های مختلفی دارند و می‌توانید میز، نور، پایه ‌ی نمایشگر، پایه‌ های چوبی یا فلزی و گزینه‌ های دیگری نیز به آن‌ ها اضافه کنید. ویژگی ‌های استاندارد مانند پایه‌ی تبلت و یک صفحه‌ی نمایشگر خصوصی به انجام شدن کارهای افراد در این فضا کمک بسیار زیادی می ‌کند. موادی که با ویژگی‌ آکوستیک بودن به خوبی ترکیب می ‌شوند عبارتند از روکش چوب یا پارچه ‌هایی که برای روکش مبل استفاده می ‌شوند، الیاف بافته نشده یا صفحه‌ های پلاستیکی جدا‌ کننده‌ ی فضا.
مبلمان اداری آکوستیک بسیار تطبیق ‌پذیر و انعطاف‌ پذیر است و در نتیجه می‌ توان آن را برای کار انفرادی، کارهای گروهی و فضایی برای برگزاری کنفرانس طراحی کرد.
منبع:https://blog.strongproject.com/acoustic-furniture-is-solving-the-open-office-crisis/
  • Rating
  • 44 دفعات بازدید