مقالات

آخرین مقالات

01 بهمن

سه راه موثر برای مرتب سازی و جذاب کردن دفتر کار

طراحی و مبلمان اداری دفاتر کار در طی دهه گذشته تغییرات چشمگیری کرده است به ویژه اینکه بیشتر کارکنان
می توانند در خانه هایشان یا از راه دور وظایف خود را انجام دهند. همچنین با توجه به تغییرات فرهنگی در بسیاری از محیط های اداری ، این نوع و نسل جدید قابل جابه جایی، در حال شکل گیری چهره ی جدیدی است. در هر دو حالت نیاز به فضایی است که باعث افزایش کارآمدی موثر شود در حالی که به کارکنان اجازه داده می شود تا در توسعه ی ایده های جدید خلاق تر باشند. صرف نظر از محیط کاری کارکنان ، بسیاری از افراد برای جذاب و مرتب سازی دفاتر کار آن ها به کار گرفته می شوند تا اینکه هر کس بتواند کارهای موفق بیشتری را به صورت منظم انجام دهد. در اینجا تعدادی ایده اساسی برای طراحی و شخصی سازی دفاتر کار آورده شده است.

مرتب سازی دفتر کار

قبل از شروع کار ، مرتب سازی فضای دفتر کار و مبلمان اداری یکی از اولین اقداماتی است که باید انجام شود. از آن جایی که انباشتن اقلام اضافی که معمولاً افراد به آن ها نیاز ندارند ، کار سختی نیست در دفاتر کار مقادیر زیادی از آن ها وجود دارد که اولین بخش فرآیند مرتب سازی خلاص شدن از دست اقلام بی مصرفی است که باعث نامرتب شدن دفتر کار می شوند؛ از دور انداختن پرونده های کاغدی که دیگر هیچ وقت مورد استفاده قرار نمی گیرند تا خلاص شدن از دست مبلمان اداری غیرضروری که باید در جای دیگری نگه داری شوند و معمولاً راه های زیادی برای مرتب سازی دفتر کار وجود دارد. اگر انباشته شدن طی سال های طولانی باشد ممکن است کارمندان نیاز به یک فضای بایگانی داخلی یا خارجی و کمد های بایگانی داشته باشند. این تصمیم گیری بر این اساس انجام می شود که فضای باز موجود که مورد استفاده قرار نمی گیرد چقدر است و این که هزینه اجاره یک فضای بایگانی چقدر خواهد بود. بنابراین تصمیم گیری به طور خاص بر اساس هر مورد انجام می شود. به عنوان مثال هنوز بعضی افراد صندلی و میزهای اداری قدیمی دارند که با خرید مبلمان جدید باید جایگزین شوند. این موارد شامل اقداماتی است که قبل از شروع چنین پروژه هایی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

office-furniture

 

خرید مبلمان اداری ارگونومیک

متخصصان و افراد حرفه ای امروزی نه تنها نیاز است که در کار خود دقیق تر و فعال تر باشند بلکه باید ساعات طولانی را نیز مشغول به کار باشند. نیاز به مبلمان اداری مناسب یک موضوع لوکس برای بسیاری از افراد نیست بلکه یک ضرورت برای ایجاد یک فضای کاری کارآمد و سالم است. از آن جایی که نوع مبلمان اداری می تواند باعث ایجاد یک تغییر بزرگ در نشستن همراه یا بدون کمر درد ، درد سندروم تونل کارپ و امثال این ها شود پس نیاز است تا توجه خاصی به مبلمان مورد استفاده در دفاتر کار گردد. در هنگام سفارش مبلمان اداری جدید (مانند صندلی،میز و غیره) برای دفتر کار بسیار مهم است که هر کدام از وسایل دارای مخشصات ارگونومی مناسب باشند. با رعایت این اصول و الزمات افراد می توانند برای ساعات طولانی تر بدون احساس هیج درد و مشکلی در بدنشان به کار خود ادامه دهند.

 

office-furniture

 

ایجاد فضاهای بایگانی و ذخیره سازی بزرگ و کوچک برای طراحی هوشمند و بهتر

پس از مرتب سازی و تهیه مبلمان اداری ارگونومیک ، گام بعدی در ایجاد یک دفتر کار مناسب اطمینان حاصل کردن از وجود فضای کافی برای بایگانی در دفتر کار است؛ از کوچک ترین گیره های کاغذ تا پوشه هایی که می توانند در کمد بایگانی قرار گیرند که این امر نیازمند شناسایی همه موارد می باشد و از طرفی خلاق بودن کارکنان نیز بر آن تاثیر دارد. برای مثال بعضی کارکنان نیاز به یک سیستم بایگانی هوشمند دارند که در واقع یک سیستم بایگانی طبقه بندی شده می باشد. چون محیط کاری هر فرد متفاوت است این سیستم ها بصورت یکسان و مشابه نیستند. بنابراین مفهوم این نوع طراحی در واقع ایجاد یک فضایی است که استفاده مناسب و منظم را پوشش دهد.

 

office-furniture

 

تمرکز بر تنظیم روشنایی مناسب

کار کردن در تاریکی نتیجه مناسبی ندارد پس باید روشنایی مناسب محل کار در نظر گرفته شود. برای مثال وقتی که نور محل کار کم است کارکنان برای مطالعه یا انجام هر فعالیت کاری دیگر به دلیل نامناسب بودن روشنایی باید به چشمان خود فشار بیاورند. برای جلوگیری و اصلاح این مشکل باید روشنایی های بیشتری در محل های مختلف استفاده شوند که می توان از طریق خرید لامپ های اداری ، استفاده از نور طبیعی در زمان های مشخصی از روز و دیگر راه ها این مشکل را حل نمود.
برای مرتب سازی دفتر کار نیاز است تا اقداماتی از جمله انتخاب نوع مناسب نور طبیعی یا مصنوعی ، خرید مبلمان اداری ارگونومیک و همچنین اقدامات متعددی دیگری که برای مرتب سازی دفتر کار وجود دارد، انجام شوند. بنابراین کسانی که مایل به ارتقاء محل کار خود هستند می توانند با مرتب سازی فضای محل کار ، خرید مبلمان ارگونومیک ، ایجاد فضاهای اضافی به وسیله طراحی هوشمند و تمرکز بر استفاده از نوع مناسب روشنایی(نور طبیعی و مصنوعی) به این هدف دست یابند.

 

office-furniture

 

منبع:https://www.bizjournals.com/pacific/news/2016/09/26/what-need-to-know-before-buying-office-furniture.html
  • Rating
  • 47 دفعات بازدید