مقالات

آخرین مقالات

12 آذر

پارتیشن‌های متحرک

در میان همه‌ی بخش‌هایی (اداری، آموزشی، بیمارستانی، مراکز گردهمایی و تجاری) که از پارتیشن های دیواری متحرک استفاده می‌کنند،
دکوراسیون شرکت های خصوصی نیازها و الزامات خریدار در انتخاب مبلمان اداری و پارتیشن نقش بسیار زیادی بازی می‌کنند.شرکت های خصوصی که توسط مالکان‌شان اداره می‌شوند و به امکانات پویایی احتیاج دارند که باید در طراحی منحصر به فردشان در نظر گرفته شود. در نتیجه معیارهای متعددی در طراحی این مکان‌ها وارد می‌شود که در سایر بخش‌ها چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند. این شرکت ها به صورت غیرانتفاعی و خودگردان اداره می‌شوند و هزینه‌هاشان را خودشان تامین می‌کنند.در نتیجه مدیران این مراکز باید مواردی چون ایمنی، تقسیم فضای سریع و مداوم (انعطاف‌پذیری)، آکوستیک، زیبایی‌شناسی و هزینه را در نظر بگیرند. در هنگام استفاده از پارتیشن های متحرک در پروژه‌های شرکت های خصوصی این‌ها ملاحظات بنیادینی هستند که مد نظر قرار می‌گیرند.

 

partition

 

ملاحظات ایمنی:

پایه‌های مکانیکی در بالا و پایین قرار داده می‌‌شود تا حرکت پارتیشن‌ها به سهولت (حرکت با حداقل اصطکاک) انجام شود و بتوان پارتیشن‌ها را در محل مورد نیاز قفل کرد. تنها افرادی که آموزش لازم را دیده باشند و کلید قفل پنل‌ها را داشته باشند می‌توانند پنل‌ها را جابجا کنند. همچنین روی همه‌ی پارتیشن‌ها هشدارهای ایمنی قرار داده شده است. پارتیشن‌های الکتریکی نیاز به طراحی و بررسی دقیق‌تری توسط متخصصان دارند. برای نصب این پنل‌ها از هیچ چارچوبی استفاده نمی‌شود چرا که چارچوب راه رفتن را با خطر مواجه می‌کند. همچنین از لولاهای برآمده یا سیستم‌های پنل جفتی استفاده نمی‌شود.

انعطاف‌پذیری:

تقسیم فضای متنوعی که در این شرکت ها صورت می‌گیرند مستلزم انعطاف‌پذیری بالایی است. کاربری‌های آموزشی، برگزاری جلسات، پذیرایی از مهمانان، قرار دادن نمونه کار محصولات تولیدی(شوروم) و دیگر کاربری‌ها نیازمند در نظر گرفتن پارتیشن بندی‌های مختلفی است. اگر برای هزینه کردن محدودیت وجود دارد می‌توانید شیارها را اکنون نصب کنید و خرید پنل‌ها را به زمان دیگری موکول کنید. مبلمان اداری بنکو محل قرار گرفتن انباری‌ها و درب‌ها را به شکلی طراحی می‌‌کند که بیشتر فضا برای استفاده کردن در اختیارتان باشد.

 

partition

 

آکوستیک ( پارتیشن با عایق صوتی):

هنگامی که درباره‌ی صدا صحبت می‌کنید احتمالا اصطلاح درجه‌ی انتقال صدا (STC) را شنیده‌اید. ابتدا باید تاکید کنم که چیزی به اسم پارتیشن عایق صدا وجود ندارد. STC یک عدد دو رقمی است که عملکرد پارتیشن را در آزمایشگاه برای انتقال صوت نشان می‌دهد. به لحاظ نظری هرچه عدد STC بیشتر باشد عملکرد آکوستیک پارتیشن بهتر خواهد بود. اما به غیر از STC عوامل زیاد دیگری وجود دارد که بسیار مهم هستند. باید بررسی کنید که این آزمایش چند سال پیش و در کجا (آزمایشگاه) انجام شده است؟ اندازه‌ی پارتیشین چقدر بوده است و چند پارتیشن آزمایش شده‌اند (دست کم ۴ پارتیشن باید آزمایش شود)؟ اجازه دهید بنکو آزمایش صدا را برای شما انجام دهد و با تجه به عوامل متعدد از جمله ساختار ساختمان مناسب‌ترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.

زیبایی‌شناسی:

پارتیشن‌هایی که در محیط کار شما استفاده می‌شوند باید جذاب، مدرن و همچنین قابل اصلاح و حرکت برای آینده باشند. پارتیشن‌های بنکو متریال‌ مختلفی دارند و می‌توان از چوب، ام دی اف، نئوپان و مصالحی که مشتری پیشنهاد می‌دهد برای ساخت آن‌ها استفاده کرد. همچنین برای مکان‌های شیک‌تر می‌توان از متریال شیشه استفاده کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای آکوستیک همراه با طرح های مختلف، و امکان حک لوگوی دلخواه مشتری بر روی شیشه سندبلاست بسیار زیبا و کاربردی هستند و مبلمان اداری بنکو می‌تواند این امکانات را در اختیارتان بگذارد.

 

partition

 

هزینه:

مدیران شرکت ها که مسئولیت نگهداری از این مکان‌ها را بر عهده دارند باید هزینه‌های نگهداری را نیز در کنار هزینه‌ی اولیه مد نظر قرار دهند. هزینه‌های نگهداری بهتر نشان می‌دهد که ارزش خرید چقدر بوده است. برای مشخص کردن هزینه‌های طولانی مدت یک محصول به مواردی مانند هزینه‌های نگهداری، تعمیر و جایگزینی پارتیشن ها، زمان نصب و برداشتن، تعهدات ضمانت، سرویس‌های مورد نیاز در طول زمان، شبکه‌ی توزیع محصول و خدمات پس از فروش توجه کنید. در هنگام خرید پارتشین‌های بنکو به جای توجه به قیمت اولیه، هزینه‌های طولانی مدت را مد نظر قرار دهید.
منبع: https://www.moderco.com
  • Rating
  • 90 دفعات بازدید