مقالات

آخرین مقالات

26 آبان

چرا کابینت‌ های خاکستری هرگز از مد نمی ‌افتند

ما پیش از این آشپزخانه‌ هایی با کابینت ‌های سبز، آبی و مشکی و ... دیده ایم، همه ی این کابینت ‌ها بسیار زیبا و دوست ‌داشتنی هستند. اما
این نوشته به یکی از کابینت‌ های مورد علاقه ام اختصاص داده شده است: کابینت ‌های خاکستری یا طوسی. فرقی نمی ‌کند که خاکستری مورد نظر شما مرواریدی یا استیل یا زغالی باشد، این رنگ همیشه جذابیت خود را حفظ می‌ کند و برای هر فضایی مناسب است. در ادامه این نوشته ۵ دلیل برای این که چرا این رنگ برای کابینت آشپزخانه هرگز از مد نمی‌ افتد بیان می ‌کنیم.

 

cabinet

 

1. کابینت ‌های خاکستری برخلاف کابینت‌ های سفید کثیفی را نشان نمی‌ دهند

کابینت ‌های سفید جلوه زیبایی دارند و مدت زیادی طراحان داخلی را جذب خود کرده بودند. اما به عنوان کسی که خودش از کابینت های سفید استفاده کرده است می دانم که این کابینت ها یک اشکال خیلی بزرگ دارند: کوچک ترین لکه‌ های کثیفی یا قطرات روی این کابینت ها به راحتی دیده می‌ شوند. کابینت های خاکستری این لکه ها را به راحتی نشان نمی دهند.

 

cabinet

 

2. کابینت های خاکستری فضا را سنگین یا تاریک نمی کنند

اگر هدف‌تان این است که کثیفی راحت دیده نشود یا سبک خاصی در آشپزخانه‌تان داشته باشید می توانید رنگ مشکی را که این روز ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است برای کابینت انتخاب کنید. اما یکی از اشکال های رنگ مشکی این است که باعث می شود فضا سنگین شود و تاریک به نظر برسد. به ویژه در آشپزخانه‌ هایی که در بالا و پایین کابینت دارند این احساس شدیدتر خواهد بود. اگر رنگ مشکی را دوست دارید اما نگران هستید که فضاتان تاریک شود، خاکستری می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.

 

cabinet

 

3. خاکستری به همه چیز می آید

هرچند که بعضی ها فکر می کنند خاکستری رنگی خنثی یا خسته کننده برای کابینت آشپزخانه است اما این رنگ واقعا با همه چیز خوب می‌ شود. خاکستری مایل به آبی برای فضا های سرد تر مناسب است و از طرف دیگر خاکستری فرانسوی که گرم‌ ‌تر است و به زیتونی شباهت دارد به خوبی با رنگ‌ های گرم ترکیب می‌ شود. همچنین می توانید خاکستری هایی پیدا کنید که به رنگ های دیگر مانند سبر یا بنفش نزدیک باشند.

 

cabinet

 

4. کابینت های خاکستری با انواع مختلف کانتر ها به خوبی ست می شود

کابینت های آشپزخانه معمولا با کانتر های مرمر یا سطوح سخت ست می شوند. چرا که این دو ماده گزینه های بسیار محبوبی برای کانتر هستند. اما کابینت های خاکستری به خوبی با سطوح چوبی کانترها یا حتی لمینت که قیمت مناسب‌ تری دارند ترکیب می‌ شوند.

 

cabinet

 

5. کابینت های خاکستری مدت زیادی مدرن و مد روز باقی می مانند

شما معمولا کابینت های خاکستری را در آشپزخانه های اسکاندیناوی می بینید و اسکاندیناویایی ها معمولا به خاطر طراحی های بسیار زیبا و مدرن شان شناخته می شوند. کابینت های آشپزخانه خاکستری مدت های زیادی است که استفاده می‌ شوند و از محبوبیت آن ها به هیچ وجه کم نشده است و فکر می کنم دلیل‌اش این است که خاکستری به همه چیز می‌ آید. این کابینت ها خیلی مدرن نیستند و برای آشپزخانه های سنتی کاملا مناسب‌ اند و در عین حال به قدری خاص هستند که در فضا های مدرن به خوبی جلوه می کنند. در نتیجه اگر به فکر تغییر دادن حالت آشپزخانه‌ تان هستید و دنبال رنگی خاص می گردید که مدت زیادی آشپزخانه تان را مدرن نگه دارد، خاکستری بهترین انتخابی است که می‌ توانید داشته باشید.

 

cabinet

 

منبع:https://www.apartmenttherapy.com/painting
  • Rating
  • 116 دفعات بازدید