مقالات

آخرین مقالات

12 آبان
شاید آنقدرها مهم به نظر نرسد اما انتخاب یک صندلی اداری یا مبل اداری برای دفتر کارتان یا حتی میز کارتان می‌تواند
درسلامت و احساس راحتی شما تاثیرگذار باشد.نشستن برای یک مدت طولانی به روی یک صندلی اداری ارزان می‌تواند مقدار زیادی فشار را بر روی کمر و ستون فقرات شما متمرکز کرده و در نتیجه باعث کمردرد و احساس رنج شود.کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک میتواند از بروز این مشکلات سلامتی جلوگیری کند، وضعیت نشستن شما را بهبود بخشد و یک صندلی مدیریتی راحت را برایتان به ارمغان بیاورد.

قسمت سوم ؛ ارزیابی نشیمنگاه صندلی

۱-مطمئن شوید اندازه نشیمنگاه صندلی برایتان مناسب است

chair

 

صندلی‌هایی با نشیمنگاه‌های بیش از اندازه بزرگ یا بیش از اندازه کوچک می‌توانند بر روی راحتی و سلامت شما هنگام استفاده‌ی طولانی مدت تاثیر بگذارند. هنگامی که در جستجوی یک صندلی اداری ارگونومیک خوب هستید، شما باید از اینکه نشیمنگاه صندلی متناسب با شما یا هر کسی که از آن استفاده می‌کند باشد، اطمینان حاصل کنید. هنگام بررسی اندازه‌ی نشیمنگاه صندلی‌های ارگونومیک این استانداردها را در نظر بگیرید.
• اندازه نشیمنگاه باید در حدود ۲.۵ سانتی‌متر از لگن شما عریض‌تر باشد.
• لبه‌ی نشیمنگاه صندلی باید پشت زانوان شما قرار گیرد.

۲-بالشتک صندلی را بررسی کنید

 

chair

 

شما از گذران مدت مدید بر روی صندلی ارگونومیک خود لذت ببرید. به همین دلیل شما باید از تناسب و کفایت بالشتک صندلی خود برای تضمین راحتی و پشتیبانی ارگونومیک، اطمینان حاصل کنید. قبل از خرید از اینکه بالشتک صندلی از فوم‌های باکیفیت ساخته شده مطمئن شوید.
• فوم‌های بی‌کیفیت می‌توانند به سرعت شکسته شوند که این امر باعث خواهد شد صندلی شما راحت نباشد.
• شما باید قادر باشید دست‌کم یک ساعت به صورت راحت بر روی صندلی بنشینید.
• بالشتک‌های نامناسب صندلی‌های اداری باعث بروز مشکلاتی در لگن و کمر می‌گردد.

۳-اینکه شیب نشیمنگاه صندلی قابل تنظیم است را در نظر بگیرید

 

chair

 

گرچه قابلیت تغییر شیب صندلی اداری معمولاً اختیاری است، شما شاید هنوز بخواهید این ویژگی را در صندلی خود داشته باشید.تنظیم، شیب نشیمنگاه صندلی می‌تواند به حفظ حالت مناسب شما در هنگام نشستن کمک کند. اگر شما گمان می‌کنید قابلیت تنظیم شیب صندلی می‌تواند به راحتی شما کمک کند، بررسی کنید که صندلی ارگونومیک شما دارای این قابلیت باشد.

قسمت چهارم ؛ انتخاب خود را نهایی کنید

۱-صندلی را بر روی افراد آزمایش کنید

 

chair

 

اگرچه می‌توانید از طریق خواندن مشخصات فنی صندلی اطلاعات زیادی به دست آورید اما هنوز آزمایش صندلی بر روی افراد ایده‌ی خوبی است. با نشستن بر روی صندلی شما قادر خواهید بود به صورت مستقیم میزان راحتی آن را احساس کنید و متوجه شوید که آیا به صورت مناسبی با نیازهای شما تطبیق‌پذیر است یا خیر. هرگاه ممکن باشد، سعی کنید یک صندلی اداری ارگونومیک را بر روی افراد امتحان کنید تا از اینکه برای شما متناسب است اطمینان حاصل کنید.

۲-جزئیات صندلی را در نظر بگیرید

 

chair

 

هنگامی که در جستجوی یافتن یک صندلی ارگونومیک عالی هستید ویژگی های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارند. به دلیل تعدد در ویژگی ها، برخی از جنبه‌های یک صندلی را باید نادیده گرفت. به برخی از قسمت‌های صندلی که در ادامه گفته شده برای نهایی کردن انتخابتان، توجه کنید.
• پایه‌های صندلی باید دارای ۵ شاخه باشد.
• چرخ‌های صندلی باید به آسانی و راحتی حرکت کنند.
• اگر صندلی دارای نگهدارنده‌ی سر است از تطابق آن با نوع بدنتان اطمینان حاصل کنید.
• اگر ارتفاع صندلی زیاد است و نمی‌تواند ارتفاع آن را تنظیم کنید، به نگهدارنده‌ی سر نیاز دارید.
• در مورد اینکه کدام نوع پوشش برای صندلی‌تان بهتر است، فکر کنید.پوشش ونیلی به راحتی شسته می‌شوند اما تهویه هوای آن چندان خوب نیست. پوشش پارچه‌ای صندلی اجازه عبور و مرور هوا را می‌دهد اما تمیز نگه‌ داشتن آن سخت‌تر است.

۳-به سبک‌های مختلف صندلی فکر کنید

 

chair

 

انواع مختلفی از صندلی اداری ارگونومیک وجود دارند که در دسترس هستند. این صندلی‌ها از سبک قدیمی تا سبک‌هایی که مزایا و اهداف ویژه‌ای دارند، متفاوت هستند. به برخی از این سبک‌های خاص صندلی‌های ارگونومیک نگاهی بیندازید تا یک صندلی متناسب با نیازتان را بیابید.
• صندلی‌های زانویی هیچ تکیه‌گاهی ندارند و می‌توانند به حالت و سلامت کمر شما کمک کنند.
• صندلی‌های زینی برای کارهای کامپیوتری یا میزی گزینه‌ی خوبی است.آنها به شکل زین اسب هستند و می‌توانند به قدرت و سلامت کمر کمک کنند.
• توپ‌های ورزشی می‌توانند به تحرک و فعالیت مورد نیاز برای حفظ تعادل شما کمک کنند.
• برای افرادی با مشکلات سلامتی، صندلی‌های دارای قابلیت خواباندن دارای نگهدارنده‌ی پا می‌توانند راحت‌ترین گزینه باشند.
منبع:https://www.wikihow.com/Choose-an-Ergonomic-Office-Chair/
  • Rating
  • 123 دفعات بازدید