مقالات

آخرین مقالات

14 مهر

هفت دلیلی که مبلمان اداری با کیفیت، بهره وری را افزایش می دهد

مبلمان اداری در محیط کار نقش مهمی در افزایش تولید و بهره وری ایفا می کند. با در نظر گرفتن نقش مبلمان با کیفیت،
می توانید در تمامی مراحل تولید، محصول بهتری ارائه دهید. به همین دلیل است که تقریبا تمامی ادارات در جهان تغییراتی ظاهری در مبلمان کهنه و زهوار در رفته خود اعمال می کنند که شامل شیک و نو بودن مبلمان در ادارات نیز می شود. در این مقاله چندین روش که مبلمان اداری با کیفیت موجب افزایش تولید در محیط کار می شود را معرفی می کنیم:

1.مبلمان اداری رنگ و رو رفته باعث سستی در کار می شود

مبلمان اداری که از کار افتاده نه فقط باعث تنبلی تان می شود بلکه بدنتان را دردناک کرده و ترکیب زشتی را در کنار یک دنیا کار روی میز کارتان ایجاد خواهد کرد. مبلمان کهنه در محیط کار، علاقه ی اشخاص را به کار کردن کاهش داده و در بهره وری شخص به میزان قابل توجهی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، اگر کسی امکان کار در شرایط خوب طی 7 یا 8 ساعت کاری را نداشته باشد، احتمالا بهره وری اش در خانه و همچنین در اجتماع را نیز از دست می دهد.

 

furniture

 

2.رنگ های روشن مبلمان اداری سر ذوق تان می آورد

بیشتر ادارات، مبلمان رنگ روشن را برای مبلمان اداری محیط کار کارمندان انتخاب می کنند. به این دلیل که رنگ های سرد و روشن به تقویت روحیه ی افراد کمک می کند و روشی مناسب برای کاهش استرس و افزایش بهره وری است .

 

office room

 

3. پاکیزگی از اهمیت بالایی برخوردار است

مبلمان اداری با کیفیت، علاوه بر پاکیزگی محیط کاری را آرام و مطمئن می سازد. یک اداره ی بی نظم، کارمندان بی انگیزه و بی علاقه نسبت به کار خواهد داشت. اما یک اداره ی تمیز و مقرراتی آسایش لازم را برای کارمندان خود فراهم می آورد و درنتیجه آنان این توانایی را خواهند داشت تا در هرکاری که انجام می دهند، بیشتر کارایی را داشته باشند.

 

office room

 

4. وسایل را دم دست بگذارید

توصیه ای مهم به کارمندان: وسایل را در دفتر کار و دم دست بگذارید. اگر آن وسایل شامل چیزهای خاص مثل پرینتر یا هر وسیله ی اداری دیگر می شود که شما به طور مکرر به آن نیاز دارید، آن ها را در جایی بگذارید که به راحتی قابل دسترس باشند. اغلب کارمندان کارشان را با تاخیر انجام می دهند چرا که باید بلند شوند و به اتاقی دیگر بروند تا کار را تمام کنند. دم دست گذاشتن وسایل سرعت کار را افزایش می دهد و همچنین از شما تولیدکننده ی بهتری می سازد.

 

office room

 

5. اداره را به بخش های مختلف تقسیم کنید

فضای اداره را به دو قسمت مختلف تقسیم کنید: فضای شخصی و فضای کاری. قسمت اصلی را به شغل تان اختصاص دهید و در قسمت دیگر از ساعت های فراغت تان استفاده کنید. این روش می تواند دو محیط متنوع را درون برخی ادارات ایجاد کند و تعادلی را میان زندگی خصوصی و حرفه ای کارمندان برقرار سازد. در نتیجه بازدهی بیشتری خواهید داشت.

 

office room

 

6. ایستادن پشت میز برای سلامتی تان بهتر است

به دلیل کاهش ابتلا به دیابت، چاقی، سرطان و بیماری قلبی، مطالعات مختلف نشان می دهند که رابطه ای میان مدت زمانی که شخص به نشستن می گذراند و احتمال فوتش در زمانی خاص وجود دارد. به عنوان مثال یک تحقیق استرالیایی در سال 2010 نشان داده است که برای هر ساعت اضافه که روزانه پشت میز کار می نشینیم، خطر مرگ در دوره ی تحقیق (7 ساله) تا 11 درصد افزایش می یابد. تحقیقی در سال 2012 نشان داد که اگر افراد میانسال در آمریکا مدت زمان نشستن شان را به سه ساعت در روز کاهش دهند، طول عمرشان دو سال افزایش می یابد.

 

office room

 

7. روشنایی و نور

در مقایسه با کارمندانی که اداره شان پنجره ای ندارد،کارمندی که در محل کار خود پنجره دارد 173 درصد بیشتر در معرض نور خورشید در ساعات اداری بوده و میانگین 46 دقیقه بیشتر در یک شب می خوابد. کارمندانی که هیچ پنجره ای در اتاق کارشان نیست گزارش داده اند که نسبت به همکارانشان کمتر احساس سرزندگی می کنند و با نیز مشکلات جسمی بیشتری مواجه شده اند. همچنین آنان بازده کمتری به خاطر کم خوابی داشته اند.
به عقیده ی ایوی چئونگ ،نویسنده و کاندید دکترای علم عصب شناسی دانشگاه شمال غرب کانادا، تاثیری که نور بر کارمندان ادارات می گذارد شگفت انگیز است. او می گوید نوع زندگی و خواب کارمندانی که در معرض نور بودند، بهتر شده و میزان نور در ادارات امروز و طراحی ادارات آینده تاثیرگذار خواهد بود.

 

office room

 

منبع::https://www.inc.com/.../7-reasons-why-great-office-furniture-increases-productivity.html
  • Rating
  • 130 دفعات بازدید