مقالات

آخرین مقالات

14 شهریور

تأثیر رنگ مبلمان اداری بر روحیه و کارایی کارمندان(قسمت اول)

این جنبه از طراحی مبلمان اداری یعنی رنگ مبلمان اداری به طور هنرمندانه ای در رفتار کارمندان تأثیر می گذارد. مدیران باهوش می دانند که
طرح های رنگی در مبلمان اداری محیط کار، بر روحیه ی کارمندان و کارایی شرکت تأثیر شگرفی دارد.
رنگ، زندگی ما را غنی می کند، هم مستقیما و هم از راههای ظریف و هنرمندانه و غیر مستقیم. به محض ورود به یک محیط و دیدن مبلمان اداری ، یک حس فوری از دیدن اتاق می گیریم، و این حس می تواند هر چیزی باشد اعم از یک احساس دنج و راحت و یا یک حس کلینیکی، یک محیط پر جنب و جوش و یا یک فضای آرام. شرکت همان شرکت است. مدیران باهوش این را می دانند که طرح های رنگی در یک محیط کار اثرات عمیقی بر روحیه و کارایی کارمندان آن شرکت و همچنین راحتی مراجعین دارد.

رنگ آبی در مبلمان اداری

آبی تا به حال به عنوان رنگ مورد علاقه ی مبلمان اداری شناخته شده است؛ در واقع رنگ آبی در مبلمان اداری پر بازده ترین رنگی است که شما می توانید برای طرح های رنگی مبلمان اداری استفاده کنید. رنگ آبی با تنوع وسیعی که در سایه ها دارد، می تواند چشمگیر باشد و یا آرام بخش بوده و در یک محیط ناآرام و بی قرار تأثیر خوبی داشته باشد. از آنجایی که استفاده از برخی سایه های رنگ آبی در مبلمان اداری حس یأس را به همراه دارد و جزء رنگ های سرد محسوب می شود، ترکیب آنها با تن های گرم یا تلفیق آنها با سایه هایی از قهوه ای و یا سبز در مبلمان اداری ، باعث می شود که برای همه جذاب و چشم نواز باشد.

 

office

 

رنگ سبز در مبلمان اداری

استفاده از رنگ طبیعت، هوای تازه و گیاهان سبز در مبلمان اداری ، حس رشد و تجدید حیات را به ذهن تداعی می کند و با تفکر وسیع تر و خلاقیت مرتبط می باشد. در محیط اداری ای که ابتکار و خلاقیت، کلید کار است، استفاده از رنگ سبز در مبلمان اداری می تواند بدعت در کار و حرکت به سوی جلو را در شرکت حمایت کند. سایه های کمرنگ تر سبز همچنین می تواند همان تأثیر آرام بخشی رنگ آبی را داشته باشد و باعث کاهش نگرانی و اضطراب شده و تعادل بیشتری به محیط بدهد. رنگ سبز علاوه بر این موارد، برای چشمان خسته آرامش بخش است.

 

office

 

رنگ قرمز در مبلمان اداری

رنگ قرمز در مبلمان اداری خاصیت انرژی زایی قابل توجهی را دارد و رنگ جنب و جوش و تکاپو می باشد. این رنگ جزء رنگ های گرم است که فضا را غنی می کند و باعث گردش خون بیشتر می شود. مطالعات نشان داده اند که مبلمان اداری قرمز باعث افزایش گردش خون و تپش قلب شده و فعالیت امواج مغزی را بیشتر می کند. البته رنگ قرمز در مبلمان اداری ، باعث افزایش اشتها می شود و نشان دهنده ی خصومت نیز می باشد. اگر در مبلمان اداری بیش از حد از رنگ قرمز استفاده شود، در این صورت کارمندان پر انرژی شرکت بیشتر درگیر رقابت می شوند تا همکاری و همچنین آنها ممکن است در فاصله های کمتری، میل به خوردن میان وعده داشته باشند.

 

office

 

نوشته شده توسط جف پوچپان، مدیر استرانگ پراجکت (Strong Project) در 31 مرداد 1397
برای دیدن ادامه مقاله اینجا را کلیک کنید
https://www.inc.com/jeff-pochepan/use-psychology-of-color-to-influence-your-work-day.html
  • Rating
  • 178 دفعات بازدید