مقالات

آخرین مقالات

12 شهریور

چگونه می توان در انتخاب مبلمان اداری انسان– محور بود؟

طبیعتا زمانی که در شرکت ها، کارمندان مرکز توجه هستند، حال بهتری دارند. اگر محیط پیرامون ما هر چهار نیاز اصلی ما
یعنی نیاز ذهنی، روحانی، فیزیکی و عاطفی را در نظر بگیرد و بر آنها تمرکز کند، پاسخ ما به محیط، رضایت بیشتر و کار بهتر خواهد بود.
این عوامل و ایده های طراحی انسان- محورانه ی مبلمان اداری به ارزش های محیط و مبلمان اداری ما می افزایند. اگر شما در جایگاهی نیستید که در شرکت خود یک بررسی سراسری انجام دهید، برای این که نظر کارمندان را در مورد طراحی مبلمان اداری بدانید، می توانید از خود آنها این سوال را بپرسید که چه چیزی برای آنها مهم است و به این صورت ایده بگیرید:
• اجتماع و مبلمان اداری گروهی– مبلمان اداری گروهی به ما اجازه می دهد که در کنار یکدیگر بنشینیم، هر چیزی را که به ذهنمان می رسد، بگوییم، سعی کنیم یکدیگر را بهتر بشناسیم، و احساس کنیم که در زندگی همدیگر سرمایه گذاری کرده ایم. حس اجتماعی کار باعث رشد اطمینان و اعتماد به کارفرما و همکاران می شود.

 

office furniture

 

• ارگونومیک بودن مبلمان اداری – مبلمان اداری از جمله میز اداری و صندلی اداری با ارتفاع قابل تنظیم ابزاری هستند که بدن ما برای حفظ سلامتی به آنها نیاز دارد. موقع انجام کار ما چه نشسته باشیم و چه ایستاده باشیم، انجام کار با ثبات بیوشیمیایی، کلیدی برای رضایت کارمندان است.
• اتونومی و خودگردانی و داشتن اختیار در کار– اتونومی در کار به من این اجازه را می دهد که هر جایی که امروز احساس می کنم بهترین کارایی را دارم ، کار خود را انجام دهم. چه از خانه و به صورت غیر حضوری، چه در شرکت و چه در میز کار گروهی. در واقع به این صورت خودم را برای موفقیت بیشتر تنظیم می کنم.
• عامل سر و صدا- از مبلمان اداری آکوستیک استفاده کنید. به طور مثال اگر می خواهید در جایی از پارتیشن اداری استفاده کنید، می توانید از نوعی پارتیشن اداری استفاده کنید که شیشه ی دو جداره داشته باشد و مانع انتشار سر و صدا شود. بدیهی است که همه ی ما نمی توانیم با صدای موسیقی و همهمه ی گفتگوها کار کنیم، برخی از ما برای کار کردن به سکوت احتیاج داریم.
• طبیعت- می توانیم از گیاهان در محیط کار استفاده کنیم. علاقه ی انسان به استفاده از گیاهان سبز در محیط کار، باعث کاهش استرس می شود. گیاهان سبز محیط کار را زنده و شاداب کرده و آن را جذاب تر می کنند.

 

office furniture

 

امروزه بیشتر شرکت ها به نحوی تنظیم می شوند که با تکنولوژی تطبیق داشته باشند نه با نیازهای کارمندان و همه ی عوامل از جمله مبلمان اداری به گونه ای انتخاب می شوند که به افزایش هر چه بیشتر سود کمک کنند نه به رضایت شغلی. طراحی انسان محورانه ی مبلمان اداری ، در واقع استفاده از افراد انسانی برای بهبود بخشیدن و ارتقاء محیطی است که 40 ساعت هر روز زندگی خود را در آن سپری می کنند. جایی که باید یک فضای آرامش بخش با کارایی و بهره وری بالا باشد نه محیط پر تنش و دور از شادی. البته هیچ کس نمی گوید کار قرار است به نحوی باشد که هر کس در آن ساز خود را بزند و صرفا علایق شخصی و منحصر به فرد خود را دنبال کند، بلکه اصل هدف شرکت است. اما بر طبق مطالعات هر چقدر رضایت کارمندان از کار بیشتر باشد و استرس کمتری در حین کار داشته باشند، کار بیشتر و با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.
انتشار در 6 شهریور 1397 در وبلاگ Strong project
منبع: https://blog.strongproject.com/human-centered-office-design-puts-people-first/
  • Rating
  • 126 دفعات بازدید