مقالات

آخرین مقالات

03 شهریور

مشخصات پروژه ی طراحی داخلی و مبلمان اداری :

 

 

office furniture

 

نام پروژه ی طراحی داخلی و مبلمان اداری : متافورما
مکان طراحی داخلی و مبلمان اداری : پوزنان، لهستان
مساحت فضا برای اجرای پروژه ی مبلمان اداری : 4000 متر مربع
سال اجرای پروژه ی طراحی داخلی و مبلمان اداری : 1395

 

office furniture

 

مبلمان اداری در فضای کاری، اغلب فضایی غیر دوستانه و رسمی دارند. آرشیتکت های گروه طراحی داخلی و مبلمان اداری متافورما با این چالش طراحی کرده اند که فضایی را ایجاد کنند که هم برای تمرکز و کار خوب باشد و هم برای استراحت. مبلمان اداری چنین محیطی به شما اجازه می دهد که در صورت نیاز بتوانید کاملا استراحت کنید.
برای این کار از سطوح آکوستیک در مبلمان اداری استفاده شده است و در برخی موارد هم با سلایق فردی، راه حل های دیگری در مبلمان اداری در نظر گرفته شده است.
در طراحی فضای اداری و مبلمان اداری ، جاهای کاربردی در نظر گرفته شده است: ورودی شرکت، فضای باز برای مرکز تلفن، اتاق های کنفرانس، اتاق های ملاقات کوچک تر، باکس هایی که مکالمه و استراحت را تسهیل می کند. در ورودی شرکت، به دلیل طبیعت خاص کار در شرکت، کمدهایی برای وسایل شخصی کارمندان تعبیه شده است. حدودی که کاملا مشخص شده است این احساس را به وجود می آورد که زندگی شخصی از زندگی حرفه ای مجزا است.
صداهای بلند محیط کاری مرکز تلفن و نیاز به ایجاد کاراکتر منحصر به فرد چنین محیطی، نیاز استفاده از آکوستیک را برای ایجاد فضاهای جداگانه مطرح کرده است. گروه متافورما فضاهای کاری فردی و جداگانه را با پخش کننده های صدای محیط باز کار و نیز با استفاده از پنل هایی با مواد جاذب صدا، مجزا کرده است. همچنین در مبلمان اداری چنین محیطی، پارتیشن اداری بلند در نظر گرفته شده است تا مشکلات کار در محیط های باز بزرگ را کاهش دهد. جزئیاتی مثل استفاده از گلدان ها، که در فضاهای خاصی قرار داده می شود، فضایی با جو دوستانه به وجود می آورد.

 

mdf desk

 

بهتر است به استفاده از باکس ها در مبلمان اداری برای ملاقات های سریع و مختصر، توجه کنیم و برای این گونه ملاقات ها اتاق کنفرانس و میز کنفرانس را اشغال نکنیم. وجود این باکس ها در مبلمان اداری همچنین برای زمانی که کارمندان خسته شده اند و احتیاج به جایی برای تنفس و استراحت مختصر دارند، جوابگو می باشد.
طرح اصلی پیشنهادی توسط طراحان مبلمان اداری ، روش تعیین هویت برای اتاق های کوچک ملاقات است. روش قدیمی شماره گذاری برای شناسایی اتاق ها، دیگر مرسوم نیست و به جای آن به هر کدام نام یکی از سیارات منظومه ی شمسی داده می شود.

 

wall plug

 

در این نوع مبلمان اداری ، ما تعداد متریال ها را کم کرده ایم و به جای آن از رنگ های تکراری پاستل استفاده کرده ایم. در این فضا از چوب یا ام دی اف به رنگ گرم و اغلب به فرم پنل ها و بافل هایی به فرم تیغ ماهی استفاده کرده ایم. انتخاب مواد در مبلمان اداری ، هم جنبه ی بصری دارد و هم جنبه ی اقتصادی.
فضای طراحی شده با این نوع مبلمان اداری ، پاسخگوی نیاز کارمندان امروزی است. گروه متافورما نه تنها بر ایجاد یک محیط کاری راحت با مبلمان اداری مناسب تمرکز کرده است، بلکه فضایی را برای استراحت و تجدید قوا و تفریح هم فراهم کرده است. به لطف راه حل های شخصی در مبلمان اداری ، شرکت به یک نوع جامعه ی کوچک تبدیل شده است.

 

میز مدیریت

 

منبع:http://www.archdaily.com/870249/office-space-in-poznan-metaforma
12 اردیبهشت 1396
  • Rating
  • 152 دفعات بازدید