مقالات

آخرین مقالات

10 مرداد

استفاده ازعینک AR به جای میز اداری در آینده ای نزدیک

سال هاست که کارمندان به دلیل استفاده از کامپیوترها و ماشین تحریرها باید پشت میز اداری خود بنشینند
و در واقع بیشتر کار آنها پشت میز اداری انجام می شود. اخیرا شرکت گرین هاوس گروپ "Greenhouse Group" در هلند، ادعا کرده است که با عینک AR یا واقعیت افزوده، می توان کارمندان را از میز اداری جدا کرد. عینک واقعیت افزوده یا AR این وضعیت را تغییر داده است و آنها را از میز اداری خلاص کرده است. با این تکنولوژی، کارمندان برای انجام کارهای خود، دیگر لزوما نباید پشت میز اداری بنشینند و همین امر باعث بالا بردن سطح سلامت کارمندان می شود. دو کارشناس در گرین هاوس گروپ در هلند با هدف کاربردی جدید برای این تکنولوژی، این ایده را پیشنهاد کرده و توسعه داده اند.
آن کوک و مکس اوتن با استفاده از هدست 2 AR (واقعیت افزوده) و اساسا بر پایه ی ردیابی حرکات دست و بازو، با تصور شرکت عادی و تعاملات کامپیوتری در یک محیط کاری واقعیت افزوده، تحولی شگرف ایجاد کردند. طبق نظر این دو نفر، تنها کاری که کارمندان برای انجام آن لازم است پشت میز اداری خود بنشینند، وقتی است که می خواهند با کیبورد واقعی، مطلبی را تایپ کنند. کارهای دیگر تنها با یک هدست انجام می شود و به هیچ چیز دیگری نیازی نیست.

 

AR glasses

 

ایده ی کوک و اوتن این بود که برای انجام کار از حرکاتی شبیه حرکات بازی استفاده کنند تا عضلات کارمندان فعالانه درگیر کار گردد، نه این که فقط هر چیزی با کلیک ماوس و یا ضربه ی سر انگشتان انجام شود. به طور مثال، برای شروع به کار با کامپیوتر، مثل بازی شبیه گلف باید از حرکت هر دو دست کمک گرفت.
برای نوشتن یک ایمیل، حرکت دست لازم است تا یک تکه از کاغذ واقعی را در دست بگیریم و برای فرستادن ایمیل، باید کاغذ را مثل وقتی که یک توپ بسکتبال را در سبد می اندازیم، پرت کنیم. بازی های واقعیت افزوده به کارمندان اجازه خواهد داد تا در طول زمان استراحت بین انجام کارها بتوانند با هم رقابت کنند.
البته این ایده و فرضیه هنوز به طور کامل برای استفاده در شرکت ها، ساخته و پرداخته نشده است، اما ایده ی خوبی برای فضای کاری نسل آینده که در حال پیشرفت است، می باشد و نقطه ی مقابل این تئوری است که به کمک تکنولوژی وظایف و کارهای روزانه را باید تا حد امکان آسان کرد، بلکه به جای آن، بهبود وضعیت سلامت افراد در نظر گرفته شده است . کوک و اوتن برای این که فضای کاری واقعیت افزوده را مفرح کنند و کاری کنند که فضای کار کارمندان فضایی تفریحی باشد، یک تم ورزشی را انتخاب کردند، اما خاطر نشان کردند که تم های دیگری مثل جنگ ستارگان و یا یک محیط آرامش بخش هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
ایده ی توجه به سلامتی کارمندان پیش از این هم مطرح شده و مورد توجه قرار گرفته است. شرکت اپل در راستای همین هدف، همین امسال در محوطه ی پارک جدید اپل، برای تمام کارمندان خود میز اداری ایستاده خریداری کرده است. دکترها عقیده دارند که نشستن پشت میز اداری برای مدت طولانی" سرطان جدید" عصر حاضراست.
از دید کوک و اوتن، چالش های اصلی در استفاده از واقعیت افزوده به جای میز اداری ، دقت و درستی ردیابی حرکات دست، قابل حمل بودن هدست و فاکتور فرم و شکل است و هیچ کدام آنها در مورد computer-tethered Meta 2 و یا Microsoft’s competing HoloLens مطرح نیستند. به نظر می آید که راه حلی مثل هدست مجیک لیپ به ایده ی آنها نزدیکتر باشد، اما این ایده هنوز نه منتشر شده است و نه قابل عرضه کردن به عموم می باشد.

 

glasses

 

این دو کارشناس ادعا می کنند که توانایی تکمیل کردن تکنولوژی لازم برای انجام این کار را دارند. آنها هم مثل خیلی از آینده نگرها که به تکنولوژی واقعیت افزوده اعتقاد دارند، بر این باورند که رفته رفته انواع و اقسام صفحه ها کنار خواهد رفت و به جای آنها، عینک AR بازار را فرا می گیرد. به تدریج مونیتورها، گوشی ها، تبلت ها و لپ تاپ ها چیزهایی قدیمی تلقی می شوند و این تغییرات فقط به فضاهای کاری محدود نخواهد شد. به گفته ی کوک، "ما این تغییر را از محیط کار شروع کرده ایم، اما به تدریج تمام دنیا را فرا خواهد گرفت."
نوشته شده توسط جرمی هورویتز در 17 تیر ماه 1397
منبع:https://venturebeat.com
  • Rating
  • 109 دفعات بازدید