مقالات

آخرین مقالات

19 تیر

عوامل موثر در انتخاب میز اداری مناسب (قسمت دوم)

 جایی برای بایگانی فایل ها

 

برخی از میزهای اداری ممکنه از نظر ظاهر و مینی مالیستی بودن عالی باشه، اما از نظر فضای بایگانی و سازمانی، کمبودهایی داشته باشه و کاربردی نباشه و یا برعکس.
میز اداری فعلی خود را در نظر بگیرید. آیا دوست داشتید کشوهای بیشتری داشته باشید تا بتوانید وسایل بیشتری را در آن جا دهید؟ آیا می خواهید فضای بیشتری روی سطح میز اداری داشته باشید تا بتوانید چند مونیتور روی آن بگذارید؟ کدام یک را ترجیح می دهید: میز خلوت و منظم و مرتب، یا میز شلوغ را؟ می خواهید چه چیزهایی روی میز اداری شما باشد؟
میز کارمندی
برخی بر این عقیده اند که بهتر است میز اداری ما در سایز خود، بیشترین سطح ممکن را داشته باشد. فاکتورهای دیگری که باید موقع خرید میز اداری در نظر گرفته شوند، شامل موارد زیر است:
• صفحه ای که در زیر سطح میز قرار دارد و می توان آن را بیرون کشید و از سطح آن استفاده کرد. با این کار یک میز مستطیل شکل به طورموقت به میزی به شکل L تبدیل می شود.
• جایی برای کیس کامپیوتر. برخی دوست دارند که در میز اداری آنها، چنین جایی در نظر گرفته شده باشد، زیرا معمولا کیس کامپیوتر را در جای دیگری می گذارند، اما از طرف دیگر قرار دادن کیس در میز اداری ، باعث مشکلاتی برای عبور و جریان هوا می شود.
• کانال ها یا سوراخ هایی برای سیم ها.
• طبقه . طبقاتی که در خود میز اداری تعبیه شده باشند، جای زیادی را برای ذخیره ایجاد می کنند، اما وقتی بر روی میز اداری متصل شوند، سطح روی میز اداری را اشغال کرده و جلوی کاربر را می گیرند.
• جای کشوها. می خواهید کشوهای میز شما در سمت راست باشد یا در سمت چپ؟

ساختار میز اداری و کیفیت آن

 

میز کارمندی

 

اگر چه متریال واقعی میز اداری و سطح میز اداری (چوب، ام دی اف یا فلز و غیره)، به استایل میز اداری مربوط می شود، اما به هر حال، در هر مورد باید چیزهایی را در نظر گرفت.
متریال: در سایت بزینس نو هاو (Business Know How) گفته می شود که لمینیت و ام دی اف بیشترین رواج و محبوبیت را در بین مردم دارد، زیرا با دوام بوده و قیمت آن به نحوی است که بیشتر افراد از پس خرید آن بر می آیند. اما باید لمینیتی را انتخاب کنید که ضخیم باشد و بتواند فشار زیادی را تحمل کند. (باید اعتراف کنم که میز اداری ساخته شده با لمینیت ارزان قیمت، به هزینه و زحمت آن نمی ارزد).
میز اداری فلزی یا استیل دوام بیشتری دارد. بر اساس این مقاله، کیفیت کلی این نوع میز اداری را می توان با وزن کلی میز اداری سنجید.
استفاده از چوب یا روکش چوب طبیعی برای میز اداری به آن جلوه ی کلاسیک می دهد، اما سطح آن زودتر آسیب می بیند.
کیفیت میز اداری: برای این که به کیفیت یک میز اداری پی ببرید، به کشوهای آن دقت کنید. اگر راحت و روان بوده و غلتک های آن محکم باشند، از کیفیت خوبی برخوردار هستند. این سایت همچنین خاطر نشان می کند که:
کشوهای چوبی با کیفیت بالا با ساختار دم چلچله ای به هم وصل می شوند؛ در این صورت کشوها محکم تر از زمانی هستند که با چسب و یا منگنه به هم متصل می شوند. در میز اداری استیل و یا فلزی، به کشوها دقت کنید. اگر وقتی که کشوهای آن بسته هستند، در محل تلاقی میز اداری با کشو، فاصله ای وجود داشته باشد، این نشان دهنده ی این است که میز اداری درست ست نشده است.
به گوشه ها و لبه های میز اداری با دقت نگاه کنید. وجود هر ناصافی و یا ساییدگی نشان می دهد که کیفیت میز اداری مطلوب نیست.
گارانتی و ضمانت میز اداری نشان دهنده ی ایده ی خوبی از کیفیت، دوام و طول عمر یک میز اداری خاص است. ضمانت ها انواع و اقسام دارد، از ضمانت های یک ساله گرفته تا ضمانت مادام العمر و همیشگی.

استایل میز اداری

نکته ی آخر که کم اهمیت هم نیست، استایل میز اداری است. یک فضای کاری چشم نواز می تواند به شما کمک کند که کارایی بیشتری داشته باشید. در واقع، میز اداری معمولا نقطه ی کانونی یک فضای کاری است.

نوشته شده توسط ملانی پینولا

مرداد ماه 1393

منبع:: https://lifehacker.com/how-to-choose-or-build-the-perfect-desk-for-you-1000433355
  • Rating
  • 218 دفعات بازدید