مقالات

آخرین مقالات

04 تیر

مبلمان اداری مناسب برای افراد درون گرا و برون گرا

مبلمان اداری مناسب برای هر شرکتی با شرکت دیگر
متفاوت است. مبلمان اداری مناسب برای هر فضای کار با توجه به فضای در دسترس، ماهیت فعالیت شرکت و همچنین شخصیت کارمندان تعیین می شوداگر چه کارمندانی که در هر شرکتی در کنار هم کار می کنند، اهداف تجاری و بازرگانی مشترکی را دنبال می کنند اما شخصیت های مختلفی دارند و به همین دلیل به مبلمان اداری متفاوتی نیاز دارند. این شخصیت ها به دو گروه عمده تقسیم می شوند: افراد درون گرا و برون گرا. افراد درون گرا معمولا ترجیح می دهند در فضایی جدا و یا با مبلمان اداری مناسبی که این فضا را ایجاد می کند، کار کنند در حالی که افراد برون گرا بیشتر تمایل دارند در محیط های اجتماعی باشند و در کنار دیگران کار خود را انجام دهند. این شخصیت ها وقتی که در یک محیط باز اداری با مبلمان اداری اشتراکی و در کنار هم کار می کنند، با هم تناقض داشته و برخورد پیدا می کنند.
ثابت شده است که در یک فضای اداری باز ودر یک جو گروهی، ارتباطات بیشتر بوده و بهره وری و راندمان کاری بالاتری خواهیم داشت. اما برای افراد درون گرا که وجود عوامل حواس پرتی و ارتباطات بیش از حد در محیط های باز اداری، باعث اختلال در کار می شود، کار کردن در چنین محیطی مشکل ساز خواهد بود و باید سعی کنیم با کمک مبلمان اداری برای آنها فضایی جدا ایجاد کنیم. شرکت ها با استفاده از مبلمان اداری درست و مناسب، می توانند هوشمندانه عمل کرده و به نحوی چیدمان مبلمان اداری را انجام دهند که هم افراد درون گرا و هم افراد برون گرا بتوانند بدون مشکل به کارهای خود بپردازند.
در زیر چند نکته بیان می شود که شرکت ها می توانند با استفاده از آنها مبلمان اداری مناسبی بگیرند تا فضای کار هم برای درون گراها مناسب باشد و هم برای برون گراها.

مبلمان اداری مناسب برای افراد برون گرا

افراد برون گرا اجتماعی تر هستند و حالات خود را راحت تر بروز می دهند. مطمئنا کار کردن در فضای جمعی و فضاهای باز با مبلمان اداری مناسب این فضا، برای آنها به مراتب بیشتر ایجاد انگیزه می کند. آنها به دنبال موقعیت هایی هستند که کار خود را به نمایش بگذارند. اما گاهی اوقات به نظر می رسد که این افراد در مبلمان اداری باز در حفظ حریم خصوصی دیگران کوتاهی کرده و با مکالمات و ارتباطات بیش از حد خود، کل فضا را تحت تأثیر قرار دهند. قرار دادن مبلمان اداری مثل میزهای اداری و میزهای کامپیوتر برای این افراد در یک فضای باز برای آنها بهترین حالت است. شما حتی می توانید از مبلمان اداری فضای بیرون برای افرادی که کار کردن در محیط بیرون را دوست دارند، استفاده کنید یا برای افرادی که دوست دارند موقع کار فعالیت بیشتری داشته باشند، از مبلمان اداری خاصی مثل میزهای ایستاده استفاده کنید. اساسا بهتر است به نحوی از مبلمان اداری استفاده کنید که کارمندان را به ارتباط بیشتر تشویق و ترغیب کند.

 

مبلمان اداری

 

مبلمان اداری مناسب برای افراد درون گرا

افراد درون گرا، برعکس مبلمان اداری ای را می پسندند که در آن حریم خصوصی رعایت می شود. آنها اغلب کار کردن در فضای باز، ارتباطات سر کار و عوامل حواس پرتی غیر ضروری را مشکل ساز می بینند و ترجیح می دهند که در فضایی مجزا کار کنند. از آنجایی که در مبلمان اداری ، اتاق های پارتیشنی دیگر کاملا منسوخ شده اند، در شرکت هایی با فضای باز می توان برای افرادی که دوست دارند در محیطی عاری از عوامل حواس پرتی کار کنند، در اطراف مبلمان اداری آنها دیوایدر نصب کرده و با یک صفحه ی کوتاه، میز اداری را از بقیه ی فضا جدا کنند. اگر چه امروزه فضاهای اشتراکی و همکاری، بخش مهمی از فرهنگ اداری شده است، اما در نظر گرفتن نیازهای همه ی افراد از جمله افراد درون گرا که ترجیح می دهند در محیطی خلوت کار کنند، اهمیت دارد. باید اطمینان حاصل کنیم که در فضای خلق شده با مبلمان اداری ، همه ی کارمندان بهترین بهره وری را در محیط کار خواهند داشت.

استفاده از مبلمان اداری و خلق فضایی مناسب برای هر دو نوع شخصیت: برون گراها و درون گراها

فارغ از این که در شرکت شما اکثریت افراد برون گرا هستند یا درون گرا، تقریبا برای همه ی انواع شرکتها داشتن یک اتاق کنفرانس یا جلسه با مبلمان اداری مناسب، اجباری و الزامی است. مبلمان اداری از جمله میزها و صندلی های کنفرانس برای هر دو نوع تیپ شخصیتی درون گرا و برون گرا یکسان خواهد بود. در شرکت هایی که افراد درون گرا با مبلمان اداری خاص خود در فضاهایی جدا کار می کنند، می توان فضاهایی اجتماعی در نظر گرفت که در آنها درون گراها فرصتی داشته باشند تا با هر کسی که در شرکت می باشد، ارتباط برقرار کنند.
با در نظر گرفتن شرایط لازم و مبلمان مناسب برای افراد درون گرا و برون گرا، شرکت ها می توانند محیط کار پر رونقی ایجاد کنند که برای انواع شخصیت ها مناسب باشد و شرایط را به گونه ای برای هر کسی فراهم کند که بیشترین کارایی را داشته باشد.
منبع:https://www.ajproducts.co.uk/blog/how-to-use-the-right-office-furniture-for-introverts-and-extroverts/26860323.wf
  • Rating
  • 201 دفعات بازدید