مقالات

آخرین مقالات

27 خرداد

نگاهی به میز مدیریت چند نفر از افراد برجسته و موفق (قسمت دوم)

میز مدیریت جولی مورگِنستِرن

جولی مورگنسترن، نویسنده ی کتاب "نظم بخشیدن از درون به بیرون"، با انتخاب چیزهایی که بر روی میز مدیریت خود می گذارد، میز مدیریت خود را تمیز و مرتب نگه می دارد. مونیتور کامپیوتر، کیبورد، تلفن و یک ساعت کوچک چیزهایی هستند که بر روی میز مدیریت جولی دیده می شوند. ممکن است برایتان جالب باشد که کاربرد ساعت بر روی میز مدیریت برای او چیست. به گفته ی او وجود ساعت بر روی میز مدیریت ، کاربرد مهمی دارد: " وقتی پشت میز مدیریت خود می نشینم، می توانم بدون هیچ نگرانی در آنچه که انجام می دهم غرق شوم و ساعت روی میزمدیریت زمان را به من یادآور می شود. این یک ساعت قدیمی است با اعداد بسیار واضح و عقربه ی دقیقه شمار. دوست ندارم موقع کار به موبایلم نگاه کنم، انرژی مرا را می گیرد".

 

میز کارمندی

 

او می گوید مهم ترین وسیله ی روی میز مدیریت او، نوعی تقویم است که خودش آن را طراحی کرده است و در آن برنامه ی روزانه، کارهای در دست اقدام و تلفن های ضروری که باید در هر روز زده شوند، یادداشت می شود.

 

تقویم رومیزی

 

"این تقویم همیشه بر روی میز مدیریت من وجود دارد، و اگر ایده ای در باره ی چیزی به ذهن من خطور کند که بخواهم آن را انجام دهم، فورا آن را در برنامه ی خود می نویسم. در این صورت می توانم دوباره بر روی کاری که در حال انجام آن هستم تمرکز کنم. این به من کمک می کند که کارهایی را که باید انجام دهم، به یاد داشته باشم و در طول روز طبق برنامه پیش بروم.
بر روی میز مدیریت جولی یک لیوان آب، زیر لیوانی و یک تقویم هنری نیز قرار دارد. او می گوید: "این ضروری نیست. اما چیز جدیدی است که دارم آن را امتحان می کنم."
زمانی که شما چیزهایی را که به ذهنتان می رسد نادیده می گیرید، تمرکز شما از کاری که در حال انجام آن هستید گرفته شده و باعث حواس پرتی می شود.

میز مدیریت مورگنسترن

مورگنسترن که لقب " خدای نظم و ترتیب" را به آن اختصاص داده اند، ترجیح می دهد میز مدیریت خلوت و مرتبی داشته باشد و فقط چیزی که در آن لحظه بر روی آن کار می کند، روی میزمدیریت او باشد. او می گوید: " ممکن است جلسه ای با یک مشتری یا یک مصاحبه ی رسانه ای در پیش داشته باشم، اما وقتی بر روی آن کار نمی کنم، آن را دم دست نمی گذارم. زمانی که می خواهید کارها را نادیده بگیرید وانجام آنها را به بعد موکول کنید، این باعث حواس پرتی شما می شود. کافی است هر چیز دیگری به غیر از کار فعلی را با یک چرخش صندلی در جای دیگری ذخیره کنید."
mdf desk

 

میز مدیریت پیتر برگمن

پیتر برگمن، نویسنده ی کتاب "چهار ثانیه: تمام زمانی است که شما نیاز دارید دست از عادات غیر مفید خود بردارید و نتایجی را که می خواهید بگیرید"، کارهای خود را در دو جا انجام می دهد: یکی میز مدیریت ایستاده و دیگری لپ تاپ.
" میز مدیریت من یک کامپیوتر و یک تلفن دارد، بله یک تلفن شهری! و یک میکروفون معلق برای پادکست. کل چیزهای روی میز مدیریت من همین است". او می گوید: " من از میز مدیریت خود برای کارهای اداری، مکالمات گروهی، کنفرانس و پادکست استفاده می کنم. دقیقا کنار میز مدیریت ، یک کشوی فایل وجود دارد و یک کمد کوچک با چیزهایی مثل قیچی، خودکار، منگنه، پاکت و نوار چسب."
برگمن برای برخی کارها، کلا از میز مدیریت خود دور می شود. او می گوید: " نمی توانم پشت میز مدیریت ، متفکرانه نویسندگی کنم. موقعی که می خواهم مطلبی بنویسم، لپ تاپ را بر می دارم، بر روی صندلی راحتی خود نشسته و در حالی که پاهای خود را بر روی چهارپایه ی راحتی می گذارم، مشغول نوشتن می شوم".
برای دیدن ادامه مقاله اینجا را کلیک کنید

نوشته شده توسط استفانی وُزا

منبع:https://www.fastcompany.com/3051809/6-productivity-experts-tell-us-whats-on-their-desks-an
  • Rating
  • 226 دفعات بازدید