مقالات

آخرین مقالات

19 خرداد

چگونه می توانیم میز اداری خود را منظم کنیم؟

چگونه می توانیم میز اداری خود را منظم کنیم؟  

 

آنچه که بر روی میز اداری خود می گذارید بر نحوه ی کار کردن شما تأثیر می گذارد

آنچه که بر روی میز اداری خود می گذارید بر نحوه ی کار کردن شما تأثیر می گذارد. هر کسی در فضای کاری خود اولویت های خاص خود را دارد. برخی ترجیح می دهند میز اداری آنها مینیمالیست و عاری از چیزهای اضافی باشد، درحالی که برخی دیگر در حالی کار می کنند که بر روی میز اداری آنها انبوهی از کاغذ وجود دارد. فضاهای مرتب و منظم به عادت های خوب مربوط می شوند در حالی که بر طبق مطالعات انجام شده، به نظر می رسد فضاهای نامنظم باعث بروز خلاقیت در افراد می شود. فارغ از این که شما چه محیطی را ترجیح می دهید، کمی سر و سامان دادن یا ایجاد یک سیستم برای میز اداری ، می تواند به شما کمک کند که کنترل روز کاری خود را بهتر به دست بگیرید و برای پیدا کردن فایل ها وقت خود را بیهوده هدر ندهید.
management desk

 

به میز اداری خود مثل یک کابین خلبان نگاه کنید 

در کابین خلبان هواپیما همه ی پنل های اطلاعات و کنترل پرواز که مورد نیاز خلبان می باشد، در فاصله ای از خلبان قرار دارد که با دراز کردن دست و بدون جابجا شدن، در دسترس او می باشد و اطلاعات و یا ابزارهای غیر اصلی که ممکن است باعث حواس پرتی شود، در جایی دورتر قرار دارد. در مورد فضای اداری و میز اداری هم، این مسئله صدق می کند.
برای این که از فضا و میز اداری خود، استفاده ی بهینه ای داشته باشید و در معرض عوامل حواس پرتی قرار نگیرید، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:
فقط چیزهایی را که به صورت روزانه استفاده می کنید، در دسترس خود بگذارید. این می تواند یک خودکار و یک دفتر یادداشت، استند شارژ تلفن، بطری آب یا فنجان قهوه ی شما و یک پارچه ی نانو برای پاک کردن صفحه ی گوشی و مونیتور شما باشد.
هر چیز دیگری را خارج از میز اداری خود قرار دهید. چیزهایی را که ممکن است به صورت هفتگی یا ماهانه موردنیاز شما باشد، مثل قیچی یا یادداشت هایی اضافی که بعدا باید رسیدگی شود، در کشوهای میز اداری گذاشته و فایل های کاغذی که معمولا به آنها نیازی ندارید، را در کمدهای فایل مربوطه جا بدهید؛ و چیزهایی که یکبار در ماه به آنها نیاز دارید مثل کاغذهای پرینتر را هر چقدر که دوست دارید می توانید از میز اداری خود دورتر بگذارید.
چیزهای تزئینی شخصی را به حداقل برسانید. اگر چه وجود عکس های شخصی، سوغاتی های مسافرت و چیزهای دیگر بر روی میز اداری باعث سرور و شادی ما می شوند. اما تعداد بیش از حد آنها، ممکن است موجب حواس پرتی شود. سعی کنید تزئینات شخصی را فقط به سه مورد و یا کمتر تقلیل دهید و بقیه را از میز اداری و از دید خود دور کنید. به هر کاری که مشغول هستید، فرقی نمی کند. چیزهایی که شما بر روی میز اداری خود نگه می دارید، یا مفید است یا لازم است و یا باعث سرور و خوشحالی شما می شود و این می تواند معیاری باشد برای خلوت کردن میز اداری.
وسایل و ابزار لازم را پشت مونیتور و یا زیر میز اداری خود پنهان کنید. می توانید چیزهایی را که نیاز دارید در دسترس خود ولی دور از دید بگذارید. برای مثال، یک درایو هارد خارجی و همینطور سیم ها و کابل ها، خودکار و چیزهای دیگر را در پشت مونیتور بگذارید. چیزهای اضافی را می توانید در زیر میز اداری و یا در گوشه های میز اداری بگذارید. در زیر میز اداری ، قلاب و طبقه نصب کنید تا بتوانید هارد درایو و یا روتر را در آنجا بگذارید. با نصب یک قلاب به کنار میز اداری ، می توانید هدفون را به آن آویزان کنید. کیس کامپیوتر را هم زیر میز اداری و بالاتر از زمین قرار دهید.
با بست و وسایل دیگر از به هم ریختگی کابل ها جلوگیری کنید. می توانید در اینترنت کلمه ی "cable clutter" را جستجو کنید و هزاران ابزار ارزان قیمت و کاردستی های شخصی و ظریف را پیدا کنید که می توان با آنها سیم ها را در زیر میز اداری چسباند.
در پایان هر روز کاری، چند دقیقه وقت صرف کنید تا چیزهایی را که بر روی میز شما سرگردان هستند و به آنجا تعلق ندارند، از روی میز اداری خود بردارید. یک میز اداری مرتب و منظم در شروع روز کاری، انرژی خوبی را برای شما فراهم می کند.
منبع:https://zapier.com/blog/how-to-set-up-your-desk/#organize
  • Rating
  • 305 دفعات بازدید