مقالات

آخرین مقالات

17 ارديبهشت

میز اداری شما چه چیزی را در موردتان فاش می‌کند؟

میزهای اداری قادرند چیزهای بسیاری درباره‌ی ما به همکارانمان بگویند، چنانچه حتی می‌توانند نشان دهند خارج از محیط کار
نیز چگونه اشخاصی هستیم.
شاید بد نباشد بدانیم همکاران ما واقعاً چگونه انسان‌هایی هستند. اینطور نیست؟ آسان‌ترین راه انداختن نیم نگاهی به فضای کاری آنهاست. این کار می‌تواند اطلاعاتی در مورد سبک کاری همکارانمان، چیزهایی که دوست دارند، خانواده، سرگرمی‌ها و عادات آنها به ما بدهد.
احتمالاً زمانی به میز همکاران خود نگاه کرده‌اید و میز اداری آنها را پوشیده از مقدار زیادی کاغذ، بسته‌‌های خالی غذا و فنجان‌های کثیف قهوه دیده‌اید و شگفت‌زده شده‌اید که آنها چطور تا به حال توانسته‌اند در چنین جای شلوغ و نابه‌سامانی کار کنند.

میز اداری شما در چه وضعیتی قرار دارد؟

فضای کار شما بازتابی از شخصیت و همچنین سبک کاری شماست و به همین دلیل است که وضعیت میز اداری شما می‌تواند بیانگر تیپ شخصیتی شما باشد. در زیر به پنج نوع میز و ارتباطشان با 5 شخصیت اشاره شده است:

میز اداری شخص صرفه‌جو

میز اداری شخص صرفه‌جو می‌تواند محیط را کمی از ریخت بیندازد. مقادیر زیادی کاغذ، استیکی‌نوتز، و دراورهای انباشته چیزهایی‌ است که اطراف او وجود دارد. این کارمند می‌خواهد همه چیز را در دفتر کار بر روی میز اداری خود داشته باشد، حتی اگر استفاده‌ای از آنها نکند.

میز اداری شخص مینیمالیست

یک فضای کاری به شدت سامان یافته نشانگر تعهد، دیسیپلین و نظم شماست. شخصی با یک میز اداری سامان یافته، فایل‌های خود را مرتب نگاه می‌دارد، مدادهایش را تیز می‌کند و اطمینان کسب می‌کند که هر وسیله‌ای جای مخصوص به خودش را بر روی میز دارد.
این تیپ افراد مایلند وظیفه‌شناس، سخت‌کوش و قابل اعتماد به نظر برسند – آنان علاقمندند نقشه‌هایی بچینند و از قوانین پیروی کنند. این نوع میز اداری شاید خیلی خالی باشد و متوجه نشویم چه کسی واقعاً پشت آن کار می‌کند، ولی می‌توان مطمئن بود که کارها توسط این افراد به اتمام می‌رسند.

میز اداری شخص شخصی‌ساز

یک فرد صریح و صادق اغلب علاقمند است میز اداری خود را شخصی‌سازی کند و به آن حس «در خانه بودن» ببخشد، و آن را تا جایی که ممکن است به مکانی راحت تبدیل کند. فضای اداری این شخص ممکن است دارای عکس‌های خصوصی، ماگ شخصی‌ای که از خانه آورده شده، لوازم التحریر جالب و گیاهان رومیزی باشد تا محل کار به فضایی خوشایند تبدیل شود.
بطور مرسوم، محتمل است که یک میز به شدت شخصی‌سازی شده به یک زن تعلق داشته باشد تا یک مرد. افرادی که میز اداری خود را شخصی‌سازی می‌کنند احتمالاً رضایت شغلی و سلامتی روحی بیشتری دارند.

میز اداری شخص گسترش دهنده

این شخص فضای زیاد را دوست دارد. همه‌ی ما شاید با کارمندی آشنا باشیم که هر روز فضای کاری‌اش بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود، خواه با یک تکه کاغذ، خواه فایل‌هایی که بر روی میزهای متعدد گسترده شده‌اند.
یک فرد گسترش‌دهنده با مشخص کردن قلمروی خود، دوست دارد مطمئن شود از هر سانتی‌متر از میز کاری خود و گاها دیگری استفاده می‌کند. شخصی که میز کاری‌اش را تا میز دیگری گسترش می‌دهد فردی سلطه‌جوست، و نسبت به دیگر اعضا از نفوذ بیشتری برخوردار است.

میز اداری شخص گریزنده

اشتباه نشود، همه‌‌ی ما زمان‌های بی‌کاری را دوست داریم و چیزی بهتر از تعطیلات وجود ندارد. اما، شاید شما هم همکاری داشته باشید که درباره‌ی تعطیلات بعدی خود که طبق تقویم 256 روز دیگر است خیال‌پردازی می‌کند و آن را لحظه‌شماری می‌کند.
اینگونه افراد شاید حتی تعدادی ریمایندر بروی میزشان داشته باشند تا در یک روز آرام بارانی با یادآوری تعطیلات ناراحت شوند! میز اداری این اشخاص نشان می‌دهد که آنها ترجیح می‌دهند هرجایی باشند (هرجایی)، و زمانی که در اینجا (در محل کار) هستند همان مقدار که نیاز است را انجام می‌دهند و نه بیشتر از آن.
منبع:https://www.kitoutmyoffice.com
  • Rating
  • 223 دفعات بازدید